Ihan kuin nämä pahimmat palstalle seonneet tapaukset, sekoilisivat vielä pahemmin nykyään, kun kaikki ovat vain anonyymejä, eikä voi enää itse keksiä nimimerkkiä.
Onko kukaan muu huomannut samaa?
3
<50
Vastaukset
Todellakin, todellakin,todellakin...
- Anonyymi
Minua ei niin haittaa tämä "anonyymi" juttu mikä täällä on nykyään mutta se että nuo pahimmat sekoilijat sekoilevat vielä pahemmin sen takia niin se vähän haittaa. Palsta oli parempi silloin kun sai itse keksiä nimimerkin.
Anonyymi kirjoitti:
Minua ei niin haittaa tämä "anonyymi" juttu mikä täällä on nykyään mutta se että nuo pahimmat sekoilijat sekoilevat vielä pahemmin sen takia niin se vähän haittaa. Palsta oli parempi silloin kun sai itse keksiä nimimerkin.
Joo ihan samaa mieltä. Tosin joskus meni maku kun nimimerkki oli jo varattu. Piti äkkiseltään uus.
Ei mullakaan anonyymejä vastaan ole mitään.
Olisivat vaan siivosti - edes jollakin tasolla.
Ei toki kaikki mutta osa ihan vajakkeja.
Rekkauksen jälkeen minua pantu taasen ihan halvalla. Jopa törkeänpuoleisesti. Mutta palstalla sana lähes vapaa..
Ja pitäähän jonnekin purkaa epävakaata tai häiriintynyttä olotilaa ja sitä ne trollit tekee. Osa niistä tyntuu nauttivan ilkeilystä ja luulevat vissiin olevansa jotenkin hauskoja. Tai mitäpä minä heistä tietäisin. Ovat anonyymejä muumipalstalla.
Minä tehnyt periaatteelisen valinnan - rohkeasti rekattuna vaikka olisikin mahdollisuus piiloutua anonyymiteetin suojiin.
Jos minusta tulee palstan hylkiö niin samapa tuo.
On täällä hyviäkin keskusteluja viellä välillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1024813Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493232Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle852979- 811737
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411510450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1071332- 161049
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1061001Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah30984Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?
En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan40971