HK:n viljaporsaan marinoidut grillipihvit

Satuin ostamaan paketin ja paistamaan niin on mahdoton maku lihassa tuosta punaisesta marinadista. Peittää kokonaan ulkofileepihdin ominaismaun, paistat pannulla tai ulkona grillissä

Tosi kitkerää

Miksi näillä marinadeilla pilataan lihat ?
2127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Marindadi kannattaa pestä pois ennen valmistamista. Tilalle omat mausteet.

Äänestä

Miksi et ostanut naturel-lihaa. Tyhmyydestä sakotetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Satuin ostamaan paketin ja paistamaan niin on mahdoton maku lihassa tuosta punaisesta marinadista. Peittää kokonaan ulkofileepihdin ominaismaun, paistat pannulla tai ulkona grillissä

Tosi kitkerää

Miksi näillä marinadeilla pilataan lihat ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu