Jos, häiritseekö Maijan kiehnääminen?
https://www.is.fi/viihde/art-2000007821943.html
Maija teki laulun ja videon kiehnäämisestään.
Katsotteko The Voice of Finlandia?
8
68
Vastaukset
Nojoo, tulee katsottua. Etenkin perjantaisin, koska silloin tuntuu, että tv:n katselulle on just sopiva aika. (Sekä viinin lipittelylle)
Olen joo huomannut Maijan heilumisen tuolissaan, mutta ei se ole mitenkään häirinnyt:D Olen oikeastaan alkanut tykätä Vilkkumaasta vuosi vuodelta enemmän. Aiemmin tykkäsin enemmän Jonna Tervomaasta, heitä kun jostain syystä laitettiin vastakkain, ja niin kai vieläkin, mutta Vilkkumaan biiseissä on kyllä näppäriä sanoituksia eikä hänen laulunsakaan enää ärsytä. Ja tuo biisi oli kyllä hauska. Itseironia kolahtaa aina :D- Anonyymi
Sillä on yksi hyvä eli minttu sekä ville
- Anonyymi
Maija on ihan jeess. En pahoittanut mieltänyt hänen kiehnäämisestään.😁
- Anonyymi
Maijako jees vaikka pudottaa paremmat laulajat pois kilpailusta koska "hänellä on sille huonommin pärjänneelle enemmän annettavaa" tai "sussa on vielä muutama kortti jonka haluaisin kääntää".
Siis tämä ohjelmahan on kilpailu, jonka jokaisessa osiossa pitäisi parhaan voittaa, eikä mikään Maijan oma laulukoulu.
Ja onhan se nyt aivan sairasta että mitä paremmin laulaa niin sitä varmemmin hänen tiimistään putoaa.
Silloin seurasin, kun oli tv (nyt ei ole ollu teeveetä kahteen vuoteen, kun se meni rikki enkä ole hankkinu uutta). Tubesta olen joskus katsonut muiden maiden Voiceista pätkiä ja seurannut Voice of Australiaa.
Myös eri maiden Voice Kidsistä olen katsonut pätkiä sekä Voice Seniorista. Myös sellainen on joissain maissa, esim. joissain Aasian maissa kuin Voice teen eli teinien voice.
Senioreitten Voice on järjestetty ainakin joissain Aasian maissa, Hollannissa, Saksassa ja Belgiassa vai oliko se Flanderi ainakin vuosina 2018 ja 2019. Siellä on ollut monia hienoja esityksiä, jopa hienopia kuin tuossa pääformaatissa Voicessa, ei sellaisia ole tuossa tavallisessa pääohjelmassa ollutkaan. Voice kidseissäkin on ollut joitain hienoja esityksiä.
- Anonyymi
Eipä tule katsottua olematonta ja kun katsoo voicea niin tulee rollareiden laulu mieleen eli the last time eli anki laulaa suomeksi eli nyt saa tää jo riittää viimeinen kerta olla saa niin ja rollareiden alkuperäinen versio ja kuunteles rollareiden i wanna be you man siis kitara laulaa mut satisfaction siinä kans kitara soi ja sit päälliköiden päällikkö it s all over now ja pain it black siin on maailman parhaat laulut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1404827Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793492SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt272514SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402203Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä562018Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632003Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851953Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231951Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191418Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään941235