Luottamusta jota EI ole, ei "palauteta" Yli-Viikari-showlla.

Anonyymi

Suomen eduskunnassa, ministeriöissä ja virastoissa, on aloitettava ne todellisten, isoimpien, järjestelmällisten, valtion varojen veroparatiiseihin vuotamisten, valtion viroista käsin, rikostutkinnat, kyse on tuhansista miljardeista euroista, ei mistään lentopisteistä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16889153/vttvn-ja-krpn-olisi-pitanyt-tutkia-vvmn-hetemaen-varojenkaytot-bf-yhteyksineen

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16679035/suomen-valtio-rahoittaa-aarioikeiston-jarjestaytynytta-bf-veroparatiisirikollisuutta

VTV:n Yli-Viikarin uhraamisella, peitellään niitä suuria, systemaattisia, vuosikymmenet jatkuneita, valtion eli kansalaisten varojen siirtoja, ökyrikkaille pörssikeinottelijoille veroparatiisiyrityksineen. Missä ovat Ollilan myyräntyöryhmän "lentopisteet", entäs "business finlandin" ja nuorisosäätiön talousrikostutkintojen tulokset ?

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16964416/kok-veroparatiisi-niiniston-feikki-demokratia-kasitys-aiheutti-ison-koyhyysongelman-suomessa#comment-108252761

https://www.france24.com/en/live-news/20210616-germany-buys-data-from-dubai-in-crackdown-on-tax-fraud

Korruptoitunut eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, esittää nyt näytelmää, jossa jättimäisistä talousrikoksista ja korruptiosta likaista eduskuntaa, ministeriöineen ja virastoineen, pestään puhtaaksi julkisilla äänestys-näytöksillä, vaikka todellisuudessa, suoritetaan vain epäuskottava esitys, kansalaisten hämäämiseksi, äärioikeiston järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden, peittämiseksi ja jatkamiseksi valtoimenaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

Yli-Viikarin lentopisteet, eivät liikauta kansalaisia äänestämään, enää eduskuntavaaleissa, saati "luottamaan" veroparatiisirikolliseen eduskuntaan ministeriöineen ja virastoineen, vaikka sitähän tuolla äänestyksellä, läpinäkyvästi yritetään tavoitella.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16452103/ohisalo-entisia-ja-nykyisia-poliiseja-ostettu-lahjottu-korruptoitu-yritys-maataloustuilla#comment-102998223

Niin suurista summista, joita VVM:stä on vuosikymmenten aikana Veroparatiisi-pörssikeinotteljoiden voiton maksimointiin ja osinkojen jakoon vuodettu, ettei uskottavuutta isoimpien talousrikosten ja korruption tutkintoihin, päättävissä ja valtaakäyttävissä elimissä Suomessa enää ole.

11

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä aloitus. Kiitos.

    • Anonyymi

      Kiitos kun luit.

      Kysymys kuuluu, paljonko Yli-Viikarille maksettiin ja maksetaan erorahoina ja eläkkeinä siitä, että esittää valtaakäyttävien "talousrikos"-roolin, että ne todelliset, isoimmat vuodot veroparatiiseihin, jätetään tutkimatta ja korruption annetaan rehottaa ?

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/10528765/suomen-de-fakto-yksipuoluejarjestelma

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16528601/bf-porssikeinottelijat-johtavat-suomea-ei-mikaan-hallitus-tai-eduskunta#comment-103829334

      "Lentopisteet" ovat vähintä, mitä valtion varoja käytetään, veroparatiisi-pörssiyrityksien lihottamiseen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      voihan niitä vastaavia tapauksia olla muitakin jo pitemmältä ajalta, maan tapa

      • Anonyymi

        Virkakunnassa on osa välistävetäjiä mutta jäävät harvoin kiinni koska kähmyröivät salassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Virkakunnassa on osa välistävetäjiä mutta jäävät harvoin kiinni koska kähmyröivät salassa.

        Mitä Hetemäki, Niinistö ja Vartiainen, Ollilan myyräntyöryhmineen, "business finlandeineen", nuorisosäätiöineen jne, ovat vuosikymmenten aikana, järjestelleet tuhansien miljardien eurojen tulojensiirtoja, ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelija pörssikeinottelijoille, voiton maksimointiin ja osinkojen jakoon veroparatiiseissa, on ilmeisesti TABU, äärioikeiston järjestäytyneen ison talousrikollisuuden rahoittamista, poliittisista ym valtion viroista käsin.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/16964416/kok-veroparatiisi-niiniston-feikki-demokratia-kasitys-aiheutti-ison-koyhyysongelman-suomessa#comment-108252761

        Onko niin, etteivät naiset muuten saa valtaa, kuin jättämällä kyseisen systemaattisen, ison järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden tutkituttamatta, silloinkin kun heillä olisi hallituksessa, siihen täydet mahdollisuudet ja valtuudet.

        https://www.france24.com/en/live-news/20210616-germany-buys-data-from-dubai-in-crackdown-on-tax-fraud


    • Anonyymi

      Röh röh, mutku olen herra röh röh, eikö anteeksi pyytämällä voi jatkaa röh röh.

    • Anonyymi

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tytti-yli-viikari-on-saamassa-potkut-vtv-n-luottamusmies-mtv-uutisille-otan-hyvin-huojentuneena-taman-uutisen-vastaan/8180660#gs.4jekcz

      Aina kun valtaan päässeet naiset, unohtavat ja laiminlyövät velvollisuuksiaan, heikoimmassa asemassa oleville naisille, löytyy joku Pasi-pyrkyri hyötymään tilanteesta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16440463/eduskunnan-naisviha-konkretisoituu-sairaus-kansanelakelaisten-koyhyyden-jatkamisena#comment-102872918

      https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993

      Niin Krista Kiurun, Marinin, Urpilaisen, Ohisalon, Saarikon jne ongelma on, että he ´matkivat´ rikkaiden valtioiden, kuten Tanskan Mette Frederiksenin, Merkelin, ym mitä niitä pääministereitä ja meppejä onkaan, kovia ja mahtavia ELKEITÄ, mutta ilman sitä tukevaa pohjatyötä, eli edellytyksiä, joiden varaan edellä mainitut, ovat vaikutusvaltansa rakentaneet.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17022207/elakelaiskoyhyyden-nimi-suomessa-on-sdp--krista-kiuru-

      Tanska ja Saksa ovat esimerkkejä valtioista, joissa ovat alkaen 1 250€/kk minimieläkkeet, ja täysin maksuttomat kaikki ns. julkiset palvelut, jotka tulevat noiden ensisijaisten tulojen jälkeen, täysin maksuttomia sairaus-kansaneläkeläisille, terveydenhoito ja bussit, uimahallit jne, mutta siis tärkein, itsenäinen, ensisijainen alkaen 1 250€/kk minimieläke, kansalaisten oikeusturvana, demokratian tunnusmerkkinä.

    • Anonyymi

      Signaali oikeaan suuntaan tämä Yli Viikari.
      Kansa möykkää mutta se protestoi koronan levittämistä, ei Yli Viikarin erottamista.

    • Anonyymi

      Käyttänyt finskin pisteitä. Se on sitten siinä. Pisteiden käyttö pitäisi nyt tarkistaa erityistilintarkastuksessa jokaisessa valtion yksikössä.

    • Anonyymi

      Lämpimät halit.

      Pöysti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      195
      1657
    2. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      1490
    3. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      28
      1071
    4. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      79
      1047
    5. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      74
      1030
    6. Ketä sinä

      Odotat oikeasti. Miksen sulle totta olla saa.
      Ikävä
      117
      1000
    7. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      86
      970
    8. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      157
      861
    9. Hindujen rukous ei auta

      Rukoilu hindulaisuuden tapaan ei voi missään tapauksessa tuottaa hyviä tuloksia. Ja miten joku epäjumala voisikaan mihin
      Hindulaisuus
      353
      856
    10. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      54
      824
    Aihe