Mitä lääkäri tekee tiedolla tulevaisuuden kuolemasta?

Anonyymi

Lääketiede harppailee isoaskelin.

Nyt osaavat tietää kymmenien vuosien päähän kuolemapäivän.
Huomenna osataan syntymässä nähdä kuoleman päivän.

Mutta mitä lääkäri tekisi tällä avoimella tiedolla?

4

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osaisi kertoa asiakkaalleen sen, millä tavoin hän voisi pidentää elämäänsä ja välttää tuon ennustetun päivän toteutumista mahdollisimman pitkään.

      Jos geenit sanovat että kuolee todennäköisesti sydäntauteihin tai syöpään niin ravintosuosituksiin muutoksia, joilla elää pidemmälle. Jos on taipumusta esimerkiksi melanoomaan niin parin vuoden välein koko ihon tarkistus jotta mahdollinen syöpä bongattaisiin ajoissa. Jos rintasyöpää suvussa niin rintojen tarkastus usein jne.

    • Jaa, minä olen kuullut että joku salaliittotereetikko tietää, että kaikki koronaa vastaan rokotetut kuolee 2 vuoden sisällä.

      Sittenpä ei liene aloituksen lääkäreiden tiedoilla mitään merkitystä? Vai mitä?

    • Anonyymi

      Lääkäri todellakaan ei tee mitään sellaisella tiedolla.....ha...haaa...ei kuolintodistusta voi kirjoittaa, ennenkuin vainaa todetaan kuolleeksi. Menneessä ajassa se onnistuu, totta kai, todellakin kun palataan ajassa taaksepäin.
      Kaikkihan on ennalta tarkasti määritelty tapahtuvan, eikä lääketiede voi mistään tietää aikoja.

    • Anonyymi

      Omalla kohdalla tapahtui niin, että saatuaan patologin lausunnon koepalasta, lääkäri katsoi taulukosta, paljonko elinaikaa olisi tilastollisesti jäljellä vastaavanlaisissa tapauksissa. Kysyi haluanko tietää sen.

      No, ei olisi paljon. Toki vain tilastollisesti ja ilman hoitoa. Mutta jos operoidaan, niin tilastollisesti aikaa olisi kymmenisen vuotta.

      Valitsin sen vaihtoehdon. Sitenpä tässä naputellaan yli 15 vuoden kuluttua tapahtumasta ja terveen papereilla. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      121
      6902
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3787
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      186
      2605
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      285
      2491
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      196
      2111
    6. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      10
      1906
    7. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      1820
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      134
      1395
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      72
      1316
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      27
      1305
    Aihe