Lääketiede harppailee isoaskelin.
Nyt osaavat tietää kymmenien vuosien päähän kuolemapäivän.
Huomenna osataan syntymässä nähdä kuoleman päivän.
Mutta mitä lääkäri tekisi tällä avoimella tiedolla?
Mitä lääkäri tekee tiedolla tulevaisuuden kuolemasta?
4
127
Vastaukset
- Anonyymi
Osaisi kertoa asiakkaalleen sen, millä tavoin hän voisi pidentää elämäänsä ja välttää tuon ennustetun päivän toteutumista mahdollisimman pitkään.
Jos geenit sanovat että kuolee todennäköisesti sydäntauteihin tai syöpään niin ravintosuosituksiin muutoksia, joilla elää pidemmälle. Jos on taipumusta esimerkiksi melanoomaan niin parin vuoden välein koko ihon tarkistus jotta mahdollinen syöpä bongattaisiin ajoissa. Jos rintasyöpää suvussa niin rintojen tarkastus usein jne. Jaa, minä olen kuullut että joku salaliittotereetikko tietää, että kaikki koronaa vastaan rokotetut kuolee 2 vuoden sisällä.
Sittenpä ei liene aloituksen lääkäreiden tiedoilla mitään merkitystä? Vai mitä?- Anonyymi
Lääkäri todellakaan ei tee mitään sellaisella tiedolla.....ha...haaa...ei kuolintodistusta voi kirjoittaa, ennenkuin vainaa todetaan kuolleeksi. Menneessä ajassa se onnistuu, totta kai, todellakin kun palataan ajassa taaksepäin.
Kaikkihan on ennalta tarkasti määritelty tapahtuvan, eikä lääketiede voi mistään tietää aikoja. - Anonyymi
Omalla kohdalla tapahtui niin, että saatuaan patologin lausunnon koepalasta, lääkäri katsoi taulukosta, paljonko elinaikaa olisi tilastollisesti jäljellä vastaavanlaisissa tapauksissa. Kysyi haluanko tietää sen.
No, ei olisi paljon. Toki vain tilastollisesti ja ilman hoitoa. Mutta jos operoidaan, niin tilastollisesti aikaa olisi kymmenisen vuotta.
Valitsin sen vaihtoehdon. Sitenpä tässä naputellaan yli 15 vuoden kuluttua tapahtumasta ja terveen papereilla. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271924
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001670Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561276Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?631192Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31998Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51893Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47886Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44862Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798