Tärisevät huonot housuissa. Vaippa naamalla. Pelokkaat silmät pälyilevät joka suuntaan. Pään täyttää synkät ajatukset: "saankohan tuosta ovenkahvasta koronan? päättyykö tärkeä ja merkityksellinen elämäni kohta koronaan 😫 mikseivät muut stressaa ja tärise kuten mä?"
Koronapelkääjät heikkopäitä
6
55
Vastaukset
- Anonyymi
Naulan kantaan. - cu-
- Anonyymi
Pelokkaat silmät auton ratin takaa salakatselevat ja vilkuilevat, ilmiömäinen pelokas pedofiili ratin takaa tuijottelee.
Itseäni... mietityttää eräs tai 34 naista, kun olin jo tarkkaillut polkupyörän kumejakin että olisi jo syytä vaihtaa ja ostinhkin uudet ja asennan kun huollan hieman seuraavaksi NE. - Anonyymi
Minua kyllä joo innostaa, on jännittävä paikka mennä 2. rokotteeseen ja jännittävä paikka pyöräilläkin mennä taas, on jännittävä mäki matkan välillä.
Kauniita sairaanhoitajia.... joku sairaanhoitaja kysyi itseltäni että: kumpaanko olkapäähän pistän, eli siis oletko oikea vai vasenkätinen? Jos se tekee kipua se piikki? - Anonyymi
"Myrkkypiikit" ottanut rennosti hyppää taksiin, kuskikaan ei vaadi maskia kun vilauttaa rokotepassia, myöskään lentoasemalla ei ole ongelmaa, siitä vaan selvitysten läpi ja koneeseen, näin voi rokotettu kivasti taas matkustaa melkein minne haluaa.
Itsepäisesti piikistä kieltäytynyt covidiootti hikiyksiössään pohtii minnehän sitä menisi kauppaan hakemaan hernekeittoa kun niihin vakipaikkoihin on jo porttikielto, ei jaksaneet enää katsella maskista äittelijää ja kielsivät sitten tulemasta ollenkaan, vartija talutti pihalle. Mukava olisi käydä edes lähipubissa oluella, siellä voisi ehkä maskia pitää kunnhan saisi kaljaa, tylysti kuitenkin senkin ovella portsari eilen eväsi sisäänpääsyn, "sorry, ilman koronapassia ei voida päästää, uudet määräykset", kyllä kiukutti covidioottia kun muut piti hauskaa pubin terassilla ja itse ei päässyt siään ollenkaan.
Onhan siellä illalla maskit pois -miekkari, sinne pitää mennä öyhöttämään tuumaa covidiootti ja muistelee edellistä kertaa, olihan silloinkin kyllä hieman nöyryyttävää kun matkalla bussikuski vaati laittamaan maskin tai ei ota kyytiin. Oli sitten pakko laittaa ja matalana istua ettei kaverit vaan näe että nyt on vapaustaistelijalla vaippa naamalla, pitääkin tänään mennä fillarilla covidiootti tuumii.
-harmiseikirj-- Anonyymi
Eikö tällainen toivioiltasatu pitäisi kertoa ennen nukkumaanmenoa ;) - cu-
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94914
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54858Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61788Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141698- 65665
- 78521
- 39498
- 40486
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86477Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467