Tunnetusti musikat parin-kolmen viikon kuluttua kypsymisestään alkavat menettää makuaan ja vähitellen tulla vetisemmiksi.
Mieli tekisi vielä poimia, kun niitä löytyy.
Miten on niidentunnettujen terveyttä edistävien arvojen laita? Katoavatko nekin maun myötä? Kannattaako mustikoita enää poimia, kun ne - kuten sanotaan - enää ‘"eivät maistu miltään"?
kauanko mustikoita kannattaa poimia?
Anonyymi
2
797
Vastaukset
- Anonyymi
Itse olen poiminut niitä vielä, vaikka maku ei olekaan kummoinen.
- Anonyymi
Eihän ne pilalle mene jos marja kasvaa ja siinä on enemmän vettä, mehuun listään joka tapauksessa. Tuskin ravinteet ja vitaminiitkiaan vähenee vaikka suhteessa olisi vähemmän. Poimurilla voi olla vaan hankalampi kerätä jos kuori pehmenee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083