Geenivirhe saa korianterin maistumaan saippualta

Anonyymi

Ilmeisesti makuasioista ei voi kiistellä, koska osa porukasta on mutantteja ja eivät maista kaikkea oikein. Vastaavalla tavallahan osa on värisokeitakin.

Mutta minkä ihmeen vuoksi evoluutio luo tuollaisia luonnonoikkuja?

13

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiusa se on pienikin kiusa.

      Mutta miksi luoja on luonut tuollaisen ominaisuuden?

      • Anonyymi

        Ja missä vaiheessa evoluutio loi luojat? Ensin tehtiin kuitenkin ihminen, jonka pään sisään sitten kehittyi jossain vaiheessa nämä luojat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja missä vaiheessa evoluutio loi luojat? Ensin tehtiin kuitenkin ihminen, jonka pään sisään sitten kehittyi jossain vaiheessa nämä luojat.

        Ja hyvin myöhäisessä vaiheessa keksittiin jumal-olennot. Tuo 2000 vuotta taaksepäin on käytännössä joku vuosi sitten.
        Paremmin aseistautuneilla oli vahvempi usko!


    • Anonyymi

      Ero geeneissä on eri asia kuin geenivirhe, kaikkien meidän geenit ovat keskenään erilaisia. Ei ole oikein tai väärin maistamista.
      Osa pitää korianterista, toiset eivät. Tankoparsan syömisen jälkeen 40% ihmisistä pissa haisee oudolle. 50% kantaa yhä geeneissään muistoa, jonka mukaan ruusukaalin kitkserä maku on paha (eli antaa signaalin että se on myrkyllistä).
      On jopa tehty tutkimus, jonka mukaan uskovaiset pitävät ruusukaalia pahana useammin kuin ateistit.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Syökää paskaa. 1000 giljoonaa kärpästä ei voi olla väärässä. Jos et paskan mausta tykkää, olet mutantti.

      • Anonyymi

        Ja, jos tykkäät siitä, olet kreationisti.


    • Anonyymi

      Korianterista en tiedä, mutta keitetty kukkakaali haisee ja maistuu kakkakuulilta.

      • Anonyymi

        Tiedät sen kokemuksesta?


    • Anonyymi

      --Mutta minkä ihmeen vuoksi evoluutio luo tuollaisia luonnonoikkuja?--

      Ei se luo mitään. Evoluutio on ihmisten keksimä satu. Kukaan fysiikkaan ja genetiikkaan perehtynyt ei usko siihen, vaikka monissa yliopistoissa sitä on pakko saarnata.

      Stalinin valtakunnan yliopistoissa opetettiin Lysenkon oppeja. Kun Stalin kaatui, Lysenkon opitkin kaatuivat. Euroopan yliopistoissa opetettiin parisataa vuotta sitten flogiston -teoriaa, vaikka sen ongelmat havaittiin 150 vuotta ennen kuin teoria edes horjui. Lopulta flogistonista oli pakko luopua kun tiedeyhteisössä saatiin johto vaihtumaan.

      Evoluutioteoria on ottanut flogistonin paikan. Evoluutioteoria on aukkojen teoria, joka ei pysty vastaamaan mihinkään kritiikkiin tieteellisesti. Tiedemaailman darvinistinen johtoporukka istuu kuitenkin rahakirstun päällä. Jos et saarnaa evoluutiouskontoa, niin turha toivoa tutkimusrahoja. Vain vahvimmat ja asemansa varmistaneet toisinajattelijat rohkenevat kertoa ettei "keisarilla ole vaatteita".

      Myös suoranaista toisinajattelijoiden vainoa tapahtuu. Monia esimerkkejä sensuroinnista, virasta erottamisista, työpaikkakiusaamisista ja jatko-opintopaikkojen eväämisestä yms. löytyy mm. Jerry Bergman´n kirjasta Slaughter of the Dissidents (Leafcutter Press, Southworth. WA, 2008). Toisinajattelijoiden uhkailuista ja vainosta yliopistomaailmassa on tehty myös elokuva: No Intelligence Allowed, jossa pääosaa näyttelee Ben Stein.

      • Anonyymi

        Kyllä teitä nyt vainotaan. 😢


      • Anonyymi

        Koita nyt päättää onko se teoria vai uskonto.

        Suhteellisuusteoria on sitten vissiin suhteellisuususkonto...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koita nyt päättää onko se teoria vai uskonto.

        Suhteellisuusteoria on sitten vissiin suhteellisuususkonto...

        Tuo on sitä ”kreatioteoriaa”… eli kreatiotarinaa… eli kreationarinaa. 🤣🤣🤣


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      260
      2746
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      17
      2197
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      339
      1944
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      105
      1659
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      97
      1605
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      208
      1313
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1220
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      35
      1192
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      51
      1120
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      75
      1083
    Aihe