Kiinnostaisi 10kg vegetaristin joulukinkku.
Minkälainen on vegetaristin joulukinkku?
6
823
Vastaukset
- Anonyymi
Eli siis: onko siinä sellaista synteettistä lihanmakua, kun nykyään porkkanastakin saa paahtopaistin makuisen synteettisillä makuaineilla?
- Anonyymi
Kunnon vegetaristin pöytään ei tule sikaa, syömään eikä paistiksi! Esimerkiksi seitan paisti on paljon paremman makuista tai joku tofupaistos. Kyllähän niitä kinkuiksikin voi sanoa, mutta se viittaa enemmänkin muotoiluun, eikä mielestäni ole tarpeen. Miksi ihmeessä täytyy kerralla paistaa 10kg? Jos kuitenkin välttämättä haluaa tehdä paljon, suosittelen paistamaan/ keittämään tekemään useamman pienemmän.
- Anonyymi
ei minkäänlainen, sillä nimi kinkku on porsaan tai sian takareisi ja sitä ei voi saada mistään muusta. Nämä vegaanien ns. nimipelleilyt on aivan naurettavia, miksi pitää saada (muka)kinkkua, eikö sen voisi nimetä vaikkapa kasvispaistokseksi. Ihmettelen vaan miten vegaani pystyy sanomaan että porkkana on paahtopaistin makuista, kun ei syö lihaa, sitäpaitsi maistoin kerran tätä tuotetta ja se kyllä maistui ihan porkkanalle, sama pätee tähän porkkalaankin.
- Anonyymi
Kun pölhö valintasi noin ankarasti ahdistaa niin luovu dementologiasta ja ala taas elämään ihmisiksi.
- Anonyymi
Se on 50% vettä kuten muutkin joulukinkut, loput 50% häränpaskaa
- Anonyymi
Vähän kumma ongelma aloityksessa . Pitääkö jouluna olla ilman muuta kinkku. Jos nyt haluaa ruualla pullistella, niin hieno juustotarjotin ja hedelmälautanen ovat oivaa tarjottavaa joulupöydässä. Vähän kyllä ihmettelen tuota ruuan korostamista joulun vietossa. Ei Suomessa yleensä nähdä nälkää, että sen vuoksi ruoka tekisi juhlasta jotenkin erityistä. Ainakin minä syön noin 365 päivänä vuodessa maittavaa ruokaa. Ei joulu aiheuta siihen mitään muutosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1019578Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764957Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.554682Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92421Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1051642- 451458
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota561387Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.491341Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441296Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?651291