Jonkin tahon pitäisi valvoa, kaupallisiksi markkinatoimijoiksi, muutettujen entisten potilasjärjestöjen toimintaa. On erittäin vaarallista ja vastuutonta, vakavasti sairaiden, eli vaikuttamiselle alttiiden ja herkkien, köyhyyteen pakotettujen ihmisten kannalta, että potilasjärjestöt painostavat heitä, "äänestämällä vaikuttamaan", eli kohdistavat suoramainontaa, korruptio-eduskunnan-kuntien-maakuntien, poliitikoille, joiden yksipuoluejärjestelmästä, eli äärioikealle radikalisoitumisesta, on tämän päiväinen korruptiopoliitikkojen keskinäinen, anteeksipyytely-show, ikävä esimerkki. Äänestämällä ei Suomessa, enää kymmeniin vuosiin, ole voinut mitenkään vaikuttaa, ellei omaan jalkaan ampumista lasketa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa
Potilasjärjestöt PAINOSTAVAT sairaita ihmisiä, äänestämään korruptiovaaleissa
10
645
Vastaukset
- Anonyymi
Vai pitäisikö sanoa, että potilasjärjestöjä käytetään, äärioikeiston järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden, eli eduskunnan syvästi korruptoituneen yksipuoluejärjestelmän, poliittiseen painostamiseen ja mainostamiseen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16685026/uusi-kansalaisvelvollisuus-on-aanestamatta-jattaminen-kun-korruptio-lapaisee-eduskunnan
Kirjastojen lehtilukusaleista, löytyy eri potilasjärjestöjen julkaisuja, joita kannattaa vilkaista siksi, että näkee miten kovaa, kyseinen potilaiden, sairastuneiden ja ikäihmisten, painostaminen ja köyhyyseläkeläisten rahastaminen, Suomessa heidän sairauksillaan ja heikolla asemalla on.
https://www.dw.com/en/german-election-poor-people-dont-vote/a-58967380 - Anonyymi
Pelottelu, uhkailu, taivastelu, painostaminen, kauhistelu, näyttävät olevan lupauksensa eläkeläisköyhille unohtaneen, nykyisenkin hallituksen vastaus, erittäin vakavaan eläkeläisköyhyys hätätilaan, mm. energiakustannusten ym elinkustannusten nousujen keskellä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa
Vahvempien pitäisi suojella, sairauksien kanssa syntyneitä, myöhemmin sairastuneita ja ikääntyneitä, myös potilasjärjestöjen nimellä olevan, poliittisen korruption mainonnalta. On suuri riski traumatisoida potilaita ja pahentaa heidän sairauksiaan, äänestämään painostamalla ja pakottamalla.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172642/aanestyspakko-houkuttelee-korruptiopoliitikkoja-suomessa-pohjolan-unkarissa
Toisiltaan anteeksi, vuorotellen pyytelevät korruptiopoliitikot, himoitsevat jo äänestyspakkoja, sehän antaisi heille rajattoman vallan, joka heillä jo nyt näyttää, syvästi korruptoituneessa yksipuoluejärjestelmässään olevan.
Älkää enää antako painostaa ja mainostaa, itseänne äänestämään korruptiopoliitikkojen yksipuoluejärjestelmässä. Äänestäminen vahingoittaa vakavasti itseänne ja ympäristöänne. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17228081/aanestyspakko-tuli-suomeen-taka-oven-kautta-mm--potilasjarjestojen
On se jo pakko myöntää, ÄÄNESTYSPAKKO on jo toteutettu Suomessa.
Eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmä, toisiltaan ek-medioissa, vuoron perään anteeksi, tyhjänpäiväisistä, epäolennaisista, tekaistuista houreista, pyytelevät korruptiopoliitikot, ovat toteuttaneet ÄÄNESTYSPAKON, mm. jakamalla yritystukia, ns. potilasjärjestöille, että ne toteuttavat hädänalaisten, sairaiden, vanhusten ja vammaisten, 800€/kk orjuuttamiseläkeläisten ÄÄNESTÄMÄÄN PAINOSTAMISEN ja mainostamisen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17228081/aanestyspakko-tuli-suomeen-taka-oven-kautta-mm--potilasjarjestojen- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17203761/suurmielenosoittajat-eivat-halua-koronarokotepakkoja-aarioikeistomarginaali-haluaa#comment-111246908
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen
Tutkijat ym ihmisoikeuksia puolustavat tahot, viekää riskiryhmien heitteillejättö, oikeusturvattomiksi köyhyyteen pahoinpiteleminen, vakavan pandemian keskellä, kansainväliseen oikeuteen.
- Anonyymi
Äänestämällä ei Suomessa, enää vuosikymmeniin, ole voinut "vaikuttaa". Vallankäytöstä on tehty yksipuoluejärjestelmä, joka ajaa vain ja ainoastaan, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelijoiden, veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden voiton maksimointia verokeitaisiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17227986/yksipuoluejarjestelman-korruptiopoliitikot-pyytelemassa-anteeksi-toisiltaan
Suomen kansalaisista on tehty, tuon pörssikeinottelu-vallan sivustaseuraajia, joilla ei saisi olla mitään pyyteitä, vaikka energianhinnat nousevat jyrkästi, samoin muut elinkustannukset, pitäisi vaan seurata, korruptiotoimittajien tekemää draamaa, korruptiovallankäyttäjistä 24h/vrk. - Anonyymi
Oppikaa ihmiset erottamaan, aidosti korona-ym pakkoja vastustavat, tavalliset kansalaiset, kaikkia pakkoja VALEVASTUSTAVISTA äärioikeistomarginaaleista, joiden tehtävä, on korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmän / veroparatiisi-sote-ym monopolien, kaikkien pörssikeinottelija-veroparatiisirikollisten, pakkojen läpi vieminen, muuntamalla korona ym pakkojen vastustajat, näyttämään äärioikeistolta, mitä he eivät ole ja mihin he eivät halua leimautua, eli juurikin sillä leimautumisen pelolla pelotellaan, että ihmiset suostuisivat kaikkiin pakkoihin, mitä korruptiopoliitikot eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, Suomessa häikäilemättömästi, toisin kuin yhdessäkään toisessa Pohjoismaassa, läpiajavat.
- Anonyymi
Onko tämä yksinpuhelu tehty liian voimakkaiden lääkkeiden vaikutuksen alaisena.
- Anonyymi
Meitä on puoli miljoonaa eläkeläisköyhyyteen, pakotettua ja pahoinpideltyä 800€/kk orjuuttamiseläkeläistä, joiden ei tarvitse hävetä sairauksiaan ja niihin syötäviä tulehdus- ja kipulääkkeitä, joita ilman emme pystyisi elämään.
Tämän kirjoittajalla sattuu olemaan toimivat kädet ja geeniperimää sorminäppäryyteen ja nopeuteen, joten käytän tätä muiden eläkeläisten kannustamana, yhteiseksi hyväksi.
Joko helpotti kysyjää ? - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen
Ei vaalilupausten pitämistä - Ei vaaliääniä.
https://www.dw.com/en/german-election-poor-people-dont-vote/a-58967380 - Anonyymi
mm. Autismiliiton lehdestä voi lukea, suoramainoksia, veroparatiisi-poliitikkojen korruptiovaalimainoksia, joissa väitetään, että "äänestämällä voi vaikuttaa", mikä ei ole pitänyt paikkaansa, enää kymmeniin vuosiin.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kymmenettuhannet-vanhustenhoidon-asiakkaat-jaaneet-taysin-vaille-ulkoilua-thl-tama-on-halyttava-tieto/8115940#gs.yp6bxn
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699215/petosperskokke-antoivat-kelan-14a-tuista-ulkomaiselle-halpatyovoimalle
On rikollista toimintaa, painostaa hädänalaisia, köyhyyteen oikeusturvattomiksi pahoinpideltyjä 800€/kk orjuuttamis-ihmiskauppaeläkeläisiä äänestämään, korruptiopoliitikkojen yksipuoluejärjestelmän korruptiovaaleissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17150453/ei-ole-mitaan-quothoitaja-hoitopaikka-laakaripulaaquot-on-suuri-elakelaiskoyhyys-hatatila
Pysykää vahvoina ihmiset, lopettakaa itsetuhoiseksi ja hengenvaaralliseksi käynyt, korruptiovaaleissa äänestäminen. Toivomme yhteistilaisuuksia, kaupunkien keskustoihin, ns. vaalikirjeiden polttamiseksi julkisessa tapahtumassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2112736
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo521926Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol4301573Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1531493Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3661422Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641288Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen251276Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H141226- 621083
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S23948