Potilasjärjestöt PAINOSTAVAT sairaita ihmisiä, äänestämään korruptiovaaleissa

Anonyymi

Jonkin tahon pitäisi valvoa, kaupallisiksi markkinatoimijoiksi, muutettujen entisten potilasjärjestöjen toimintaa. On erittäin vaarallista ja vastuutonta, vakavasti sairaiden, eli vaikuttamiselle alttiiden ja herkkien, köyhyyteen pakotettujen ihmisten kannalta, että potilasjärjestöt painostavat heitä, "äänestämällä vaikuttamaan", eli kohdistavat suoramainontaa, korruptio-eduskunnan-kuntien-maakuntien, poliitikoille, joiden yksipuoluejärjestelmästä, eli äärioikealle radikalisoitumisesta, on tämän päiväinen korruptiopoliitikkojen keskinäinen, anteeksipyytely-show, ikävä esimerkki. Äänestämällä ei Suomessa, enää kymmeniin vuosiin, ole voinut mitenkään vaikuttaa, ellei omaan jalkaan ampumista lasketa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa

10

623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vai pitäisikö sanoa, että potilasjärjestöjä käytetään, äärioikeiston järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden, eli eduskunnan syvästi korruptoituneen yksipuoluejärjestelmän, poliittiseen painostamiseen ja mainostamiseen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16685026/uusi-kansalaisvelvollisuus-on-aanestamatta-jattaminen-kun-korruptio-lapaisee-eduskunnan

      Kirjastojen lehtilukusaleista, löytyy eri potilasjärjestöjen julkaisuja, joita kannattaa vilkaista siksi, että näkee miten kovaa, kyseinen potilaiden, sairastuneiden ja ikäihmisten, painostaminen ja köyhyyseläkeläisten rahastaminen, Suomessa heidän sairauksillaan ja heikolla asemalla on.

      https://www.dw.com/en/german-election-poor-people-dont-vote/a-58967380

    • Anonyymi

      Pelottelu, uhkailu, taivastelu, painostaminen, kauhistelu, näyttävät olevan lupauksensa eläkeläisköyhille unohtaneen, nykyisenkin hallituksen vastaus, erittäin vakavaan eläkeläisköyhyys hätätilaan, mm. energiakustannusten ym elinkustannusten nousujen keskellä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

      Vahvempien pitäisi suojella, sairauksien kanssa syntyneitä, myöhemmin sairastuneita ja ikääntyneitä, myös potilasjärjestöjen nimellä olevan, poliittisen korruption mainonnalta. On suuri riski traumatisoida potilaita ja pahentaa heidän sairauksiaan, äänestämään painostamalla ja pakottamalla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172642/aanestyspakko-houkuttelee-korruptiopoliitikkoja-suomessa-pohjolan-unkarissa

      Toisiltaan anteeksi, vuorotellen pyytelevät korruptiopoliitikot, himoitsevat jo äänestyspakkoja, sehän antaisi heille rajattoman vallan, joka heillä jo nyt näyttää, syvästi korruptoituneessa yksipuoluejärjestelmässään olevan.

      Älkää enää antako painostaa ja mainostaa, itseänne äänestämään korruptiopoliitikkojen yksipuoluejärjestelmässä. Äänestäminen vahingoittaa vakavasti itseänne ja ympäristöänne.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17228081/aanestyspakko-tuli-suomeen-taka-oven-kautta-mm--potilasjarjestojen

      On se jo pakko myöntää, ÄÄNESTYSPAKKO on jo toteutettu Suomessa.

      Eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmä, toisiltaan ek-medioissa, vuoron perään anteeksi, tyhjänpäiväisistä, epäolennaisista, tekaistuista houreista, pyytelevät korruptiopoliitikot, ovat toteuttaneet ÄÄNESTYSPAKON, mm. jakamalla yritystukia, ns. potilasjärjestöille, että ne toteuttavat hädänalaisten, sairaiden, vanhusten ja vammaisten, 800€/kk orjuuttamiseläkeläisten ÄÄNESTÄMÄÄN PAINOSTAMISEN ja mainostamisen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17228081/aanestyspakko-tuli-suomeen-taka-oven-kautta-mm--potilasjarjestojen

      • Anonyymi

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17203761/suurmielenosoittajat-eivat-halua-koronarokotepakkoja-aarioikeistomarginaali-haluaa#comment-111246908

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen

        Tutkijat ym ihmisoikeuksia puolustavat tahot, viekää riskiryhmien heitteillejättö, oikeusturvattomiksi köyhyyteen pahoinpiteleminen, vakavan pandemian keskellä, kansainväliseen oikeuteen.


    • Anonyymi

      Äänestämällä ei Suomessa, enää vuosikymmeniin, ole voinut "vaikuttaa". Vallankäytöstä on tehty yksipuoluejärjestelmä, joka ajaa vain ja ainoastaan, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelijoiden, veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden voiton maksimointia verokeitaisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17227986/yksipuoluejarjestelman-korruptiopoliitikot-pyytelemassa-anteeksi-toisiltaan

      Suomen kansalaisista on tehty, tuon pörssikeinottelu-vallan sivustaseuraajia, joilla ei saisi olla mitään pyyteitä, vaikka energianhinnat nousevat jyrkästi, samoin muut elinkustannukset, pitäisi vaan seurata, korruptiotoimittajien tekemää draamaa, korruptiovallankäyttäjistä 24h/vrk.

    • Anonyymi

      Oppikaa ihmiset erottamaan, aidosti korona-ym pakkoja vastustavat, tavalliset kansalaiset, kaikkia pakkoja VALEVASTUSTAVISTA äärioikeistomarginaaleista, joiden tehtävä, on korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmän / veroparatiisi-sote-ym monopolien, kaikkien pörssikeinottelija-veroparatiisirikollisten, pakkojen läpi vieminen, muuntamalla korona ym pakkojen vastustajat, näyttämään äärioikeistolta, mitä he eivät ole ja mihin he eivät halua leimautua, eli juurikin sillä leimautumisen pelolla pelotellaan, että ihmiset suostuisivat kaikkiin pakkoihin, mitä korruptiopoliitikot eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, Suomessa häikäilemättömästi, toisin kuin yhdessäkään toisessa Pohjoismaassa, läpiajavat.

    • Anonyymi

      Onko tämä yksinpuhelu tehty liian voimakkaiden lääkkeiden vaikutuksen alaisena.

    • Anonyymi

      Meitä on puoli miljoonaa eläkeläisköyhyyteen, pakotettua ja pahoinpideltyä 800€/kk orjuuttamiseläkeläistä, joiden ei tarvitse hävetä sairauksiaan ja niihin syötäviä tulehdus- ja kipulääkkeitä, joita ilman emme pystyisi elämään.

      Tämän kirjoittajalla sattuu olemaan toimivat kädet ja geeniperimää sorminäppäryyteen ja nopeuteen, joten käytän tätä muiden eläkeläisten kannustamana, yhteiseksi hyväksi.

      Joko helpotti kysyjää ?

    • Anonyymi

      mm. Autismiliiton lehdestä voi lukea, suoramainoksia, veroparatiisi-poliitikkojen korruptiovaalimainoksia, joissa väitetään, että "äänestämällä voi vaikuttaa", mikä ei ole pitänyt paikkaansa, enää kymmeniin vuosiin.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kymmenettuhannet-vanhustenhoidon-asiakkaat-jaaneet-taysin-vaille-ulkoilua-thl-tama-on-halyttava-tieto/8115940#gs.yp6bxn

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699215/petosperskokke-antoivat-kelan-14a-tuista-ulkomaiselle-halpatyovoimalle

      On rikollista toimintaa, painostaa hädänalaisia, köyhyyteen oikeusturvattomiksi pahoinpideltyjä 800€/kk orjuuttamis-ihmiskauppaeläkeläisiä äänestämään, korruptiopoliitikkojen yksipuoluejärjestelmän korruptiovaaleissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17150453/ei-ole-mitaan-quothoitaja-hoitopaikka-laakaripulaaquot-on-suuri-elakelaiskoyhyys-hatatila

      Pysykää vahvoina ihmiset, lopettakaa itsetuhoiseksi ja hengenvaaralliseksi käynyt, korruptiovaaleissa äänestäminen. Toivomme yhteistilaisuuksia, kaupunkien keskustoihin, ns. vaalikirjeiden polttamiseksi julkisessa tapahtumassa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5781
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      55
      3075
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      183
      2665
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      11
      2382
    5. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2099
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      27
      2093
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      15
      1786
    8. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      14
      1389
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      147
      1344
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      262
      1175
    Aihe