Minä avasin tuuletusikkunan aamulla niin heti joku nuori nainen tervehtimässä ja juttelimaassa heilutin kättä ikknnasta ja jutelteiin.
On se aika luuseria jos pitää baariin mennä naista hakemaan kun jo ikkunaa avaamallakin normalille läytyy.
Muttakun, niin viinamies on EPÄ-NORMAALI, -EPÄ-IHMISOLIO ;d
Viinamiehellä on selkeitä isäsuhe ontelmia.
5
63
Vastaukset
- Anonyymi
Vuohen nussija, ja perästä kuuluu, oikein .... talus mikä tiitä ohjelmisa viitamiehen vokakas perämies... ohjelma, tuotuo...jooo jooo..
Mutta niin totta hyvä kun avaa ikkunan keittyöstä niin jo on tyttö heillutelemassa ja tervertimässä, ei tarvita viinaa kuten joku viinamies on niin luuseri
Tutöt ylee pyytämättäkin.... - Anonyymi
Piipln vaarilla oli talo mutta sitten se palo... https://www.youtube.com/watch?v=_YmfjMd5Z8k
kakkakkutru guuagaka -giiii Alkoholistimies kelpaa toiselle alkoholistille, aina on seuraa baariin, tai sitten alkoholistin lapsille, joka yrittää epätoivoisesti parantaa lapsuuden traumaansa (alkoholisti ei parannu, yleensä, eli surullinen tarina on todennäköisempi). Joku ei-alkoholisti voi haksahtaa, koska alkoholistista ei näe humalaisuutta ennen isoja promilleja. Pari promillea on normitaso ja elimistön arki. Kuitenkin totuuden havaitsemiseen riittää luultavasti yhdet treffit.
Aika moni meistä juo (useimmat kohtuudella) seuranhaussa baarissa, firman juhlissa tai keikalla. Kuiteenkaan tällöin viinanjuonnista ei voi puhua sanana. Nuoremmat ikäluokat harvemmin enää kännää, eikä kännäämistä ihannoi kuin keski-ikäinen alempi sosiaaliluokka (jos nyt Suomessa sellaista enää on) ja viinamieseläkeläiset, jos ovat viinan juonnista enää hengissä. Moni alkoholisti kuolee 50-65v, terveys ei kestä harrastusta. Muistan yhden paatuneen alkoholistin harrastuspiireistä, hänen- Anonyymi
Jutella voi vaikka kaupan kassalle mutta sänkyyn sitä et saa ennen kun olet juonut viinaa sen kanssa. Selvinpäin et naista saa sänkyyn vaan pitää juoda viinaa baarissa jotta tutustuu kaupan kassaan. Ja tuo aloitus on täyttä fiktiota. Tuntematomat naiset ei juttele ikkunasta huutelijoille.
T viinamies - Anonyymi
Viinamies sai eilen taas naista.
Palstalaiset sinkkut o kateellisia.
T viinamies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425841Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714585Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564131SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913725Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613255SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502433Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352339Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422079En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131199