Tuleva tulevaisuusjohtaja

Anonyymi-ap

Villejä veikkauksia kuka kepuli tuosta saa suojatyöpaikan??

32

1349

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meniskö persuille?

    • Anonyymi

      Joku persu ehkä?

      • Anonyymi

        Strippi tulossa.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Huh huh vai oikein IHANAA, ehkä matkit oikeaa nimimerkkiä, joka iloksemme kirjoittaa, mutta nyt on ansaitulla lomatauolla kiusaamisen pilkkaa-ivan takia mutta hän ei iloitse ruokkivaa kättä puretko häpeä oikein matkijoiden kuningas oikein isopossu itse kiitos kiitos täällä ei kaipaa kukaan haluatko että nimimerkki alkaa juoda ei hän sitä tee ei ala puli ukoksi matkija on ollut selvä taas ja hyvää talvea loma jatkuu Kemijärven palveluista nautimme!


    • Anonyymi

      Miksitästä poistettiin taas oikean teksti ja matkijasikaipaksa ais aja säilyy sa voi ennä mitä pasksasasa saiat

    • Anonyymi

      Onhan siellä ehdokkaita: Kuvaja, NArkilahti, Alatalo (paula). Elinkeinojohtaja tulee varmaan talon ulkopuolelta yritysmaailmasta, ja pitää tullakin.

    • Anonyymi

      No Narkilahti vois juuri kelvata ala-asteelle opeksi, mielikuvitus kuin löysällä ajokoiralla. Että kaupunkia kehitttämään, hohhhoijaa!!!

      • Anonyymi

        Valitaan joku Massaliikkeestä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valitaan joku Massaliikkeestä!

        Jos Massaliikkeeseen päädytään, valitaan menneisyysjohtaja. Sopii se niinkin.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Haiskahtaa niin suutaroinnilta tuolle onnettoman huonolle Narkilahdelle! Millä ihmeen kyvyillä hänet aikanaan on valittu niinkin vaativalle sektorille? Noh kepulaisuudella tietysti, mutta on se ollut kaupungille vahingoksi!

      Hänen "säästötoimensa" ovat lisänneet ei ainoastaan kaupungin kuluja, vaan yksittäisten ihmisten kärsimystä ja huonoja hoitopalveluita!

    • Anonyymi

      Tehtaassa on tulevaisuus!

    • Anonyymi

      Aina se löytyy sopiva, pätevyydellä ei niinkään väliä. Monta roisia valintaa nähty, kyllä hyvä veli omansa palkitsee .... esim tuo Aarto- pohjanoteeraus ja niin ilmiselvä hyväveli juttu. No onhan näitä ja lisää tulee.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitäisi päästä jo ongelmista eroon! Ei sellaista johtajaa että ongelmat jatkuvat! Epäpätevät luovat vielä lisää ongelmia. Lukio on kuihtumistilanteessa, kantaa huonoa mainetta

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17501026/kemijarvi-vain-14-abiturienttia-osa-2

        Kiusaamista ja kiusaamista, johtohenkilöihin ollaan kaikkea muuta kuin tyytyväisiä,
        luepa lisää!

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/16730294/kemijarvella-taas-epapatevyys-koulualalla-esilla

        Siinäpä se on, mistä löydetään hyvä tulevaisuusjohtaja. Ei ainakaan Kemijärveltä tällaista löydy.

        Pitäisi löytää sellainen joka toisi väkeä tänne,

        sillä

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/15311662/emmuutan-pois-kemijarveltaem


    • Anonyymi

      Ei ainakaan paikallista, ja politiikan ulkopuolelta. Lapissahan henkilöt on valittu poliittisen suuntauksen mukaan, pätevyydelle ei merkitystä. Tulos on hyvin näkyvissä.

      Kaupungeissa jossa on kunnallisia liikelaitoksia, valitaan henkilöt pätevyyden ja kokemuksen mukaan. Raati valitsee papereiden mukaan esim viisi haastateltavaa joita myös haastattelee psykologi joka antaa oman arvionsa.
      Näinhän korkeiden virkamiesten valinnat pitäisi mennä, eikä niin kuka poliitisesti sopii.

      • Anonyymi

        Kyllä, johtajat tulee valita talon ulkopuolelta. Ikänsä kunnan töissä olleet eivät näe asioita kokonaisuuksina, se pn monelle rasite, etenkin Kemijärvellä. Käynti välillä yksityisen palveluksessa voisi vähän avartaa ajatuksia.


    • Anonyymi

      Ei mikään itsetarkoitus ole sulkea pois kemijärvisyys. J. Narkilahti tuntee koulut ja soten kokemuspohjalta. On vakaa ja reilu. Ei heilu suuns eikä päänä. Rauhallinen habitus luo turvaa.

      Hyvinvointia johdetaan Kelloniemestä, kun Narkilahden naapurina on ylilääkäri ja toisella puolella crossfittaaja. Jotakin sitä pitää kansalaistenkin itse tehdä hyvinvointinsa eteen. Tulevaisuus luodaan nyt ja hedelmät poimitaan ikäihmisinä.

      Sitä nyt riittää kadehtijaa täälläkin suunapäänä huutamassa ja tietämässä, kuka nyt ei ainaskaan kelpaa. Ettäs kehtaatte ja kyllä kehtaatte!

    • Anonyymi

      Nythän siellä on palkattu jo päälliköitä ja pomoja yksityisen puolen kokemukselldkin, viimeksi tekniselle lautakuntaan ja liikelaitokselle

    • Anonyymi

      Uusia johtajia valittava LISÄÄ

    • Anonyymi

      Kyllä Kemijärven olisi vihdoinkin päästävä tuosta mafiakierteestä pois. Ulkopuolisella joka ei ole jollekkin sukulainen eikä kuulu polittiseen sisäpiiriin tahtoopa sortua jalkoihin ja jäädä mopen osille.

    • Anonyymi

      Kemppa ohjataan takaisin 60-luvulle

      • Anonyymi

        Massaliikkeen porukoissa on valinnanvaraa. Tekivät tehtaanki tuosta vaan ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Massaliikkeen porukoissa on valinnanvaraa. Tekivät tehtaanki tuosta vaan ?

        Bioref <3


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Jos talon sisältä valitaan niin tulee menneisyyden johtaja ! Täysin ulkopuolinen tuo uusia ajatuksia ja voi olla mahdollisuus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos talon sisältä valitaan niin tulee menneisyyden johtaja ! Täysin ulkopuolinen tuo uusia ajatuksia ja voi olla mahdollisuus.

        joko on tehty valinta?


    • Anonyymi

      Keskusta on paras puolue ei mikään paskasakki!

    • Anonyymi

      Ilpon paikka. Pitää edes vaivautua tekemään työhakemus jos kiinnostaa.

    • Anonyymi

      Tässä sulle tulevaisuuden visio!



      SUOMUN-lähetti
      2019-02-18 14:19:51

      Kultaa, kyllä sydämen kultaa
      Tonkopurolla on ihmisen onnen tunteen lähde
      Siitä vähän kävele tai aja autolla
      Näet jo SUOMUTUNTURI kohoaa!

      Nyt Kemijärvelle se SUOMU=KESKUS! Vuonna 2030 tulee autoja busseittain, sieltä purkautuu väki ja he näkevät P-paikalla jo Suomutunturin, kotaravintolan takana. Ihmiset alkavat itkeä ja osa lankeaa polvilleen liikuttuneena. Mummot huutavat ja ulvovat, oi me saimme tämän nähdä. Sitten tulee rauhallinen olo. Eräs nainen tulee puhumaan, hän edustaa keskusta. Hän puhuu lyhyesi rauhallisella äänellä. Ihmiset henkistyvät tilaan. Menevät sisälle LÄHTÖHALLIIN. Siellä on se aloitustapahtuma, näytelmä, joka katsotaan ja sitten "vaiennetut äänet" vaeltavat oppaan johdolla Suomun rinteille. He tukevat toisiaan, nuo maailman murjomat, osa taluttaa toisia, on vaikerrusta ja itkua, paha olo koko ajan. Sitten alkaa, lyödään lautaseen tahtipuikolla, alkaa huuto-osa. Huutavat metsään, karjuvat pahaa oloa. Toiset konttaavat maassa, parempi kuntoiset juoksevat ja karjuvat. Tuollakin on suuri herra liikemies, hän konttaa maassa ja ulvoo kuin susi. Tuolla on hieno rouva, hän röhkii kuin sika ja kieli ulkona. Siis pitää leikkiä aivan pöpiä. Huono kuntoiset eivät jaksa riehua, he makaavat maassa ja kierivät mullassa. Sitten kakki väsynet ja menevät ryhmään, matka jatkuu voimattomuuden tilassa Suomun päälle heikompi kuntoiset viedään funigulaari hissillä. SUOMU=KESKUS lepopaikka, levätään läpinäkyvän pleksin alla ja katsotaan taivasta. Oo oo ufo, leikki. Ei ole ufoja oikeasti, se on vain leikki. Rauhoitutaan mukavissa lepotuoleissa, wc-mahdollisuus ja juodaan vettä, sitruunamehua ja muuta rauhoittavaa. Maataan vain lepotuoleissa. Sitten hyvän olon tullen kävely 2 tunnin päästä alas ja nyt jo mukavia jutellaan, lopuksi hirvikeittoa ja sienisalaattia sekä marjakiisseli ja matkamuistokauppa. Yöpymismahdollisuus. Osa ottaa hoitoja koko viikon ja maksavat mielellään. Suomun Keskukseen tulee ihmisiä koko maailmasta.

      toimikaa, tässä on Hiljaisuuden SUOMUKESKUS

      HoX HOX! Tämä on eri asia kuin se "Suomun keskus", joka oli valtuustossa, tämä hiljaisuuden keskus on eri asia, mutta ne voi yhdistää, sillä hiljaisuus terapia ei sulje muita pois, vaan on kaikkien yhteinen juttu, kuten on Suomukin TULE JO SUOMULLE

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan

      Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam
      Kotimaiset julkkisjuorut
      351
      1327
    2. Minkä ikäistä ikävöit?

      Minkä ikäinen hän on ja mitä hän sinulle merkitsee/merkitsi?
      Ikävä
      69
      1297
    3. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      299
      1019
    4. Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin

      Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀
      Haapavesi
      45
      1008
    5. Aika pieni se on

      Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht
      Haapavesi
      30
      839
    6. Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin

      Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆
      Maailman menoa
      227
      838
    7. Kiitos siitä

      Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak
      Ikävä
      40
      805
    8. Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa

      Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso
      Tv-sarjat
      20
      777
    9. Pelekäätkönä mua?

      Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te
      Ikävä
      42
      774
    10. vinkki miehille

      Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli
      Ikävä
      125
      766
    Aihe