Olen niin ruma ja köyhä, että en saanut Suomesta tyttöystävää ja morsinta.
Niinpä aloin etsiä kehitysmaista ja löysin sieltä nettideittiystävän, mutta hän on katolinen kristitty ja syvästi uskovainen.
En ole kehdannut sanoa, että olen ateisti, kun pelkään, että jättää minut. Teeskentelen uskovani edes vähän, vaikka epäilen.
Pitäisikö lyödä kaikki kortit pöytään ja katsoa, kelpaako ateisti uskovaiselle kristitylle aviomieheksi? Rahan vuoksi on kyllä valmis tänne muuttamaan aviovaimona. Panna ei kuitenkaan saisi ennen häitä, joten vähän arveluttaa tämä tällainen.
Seurustelen uskovaisen naisen kanssa
18
177
Vastaukset
Low quality bait.
"Olen...köyhä...Rahan vuoksi on kyllä valmis tänne muuttamaan aviovaimona."- Anonyymi
"Morsinta"?
Älä yhtään ihmettele, että et ole saanut. - Anonyymi
Haiskahtaa hihhulin false flag trollaukselta.
- Anonyymi
Osta seksinukke. Se ei petä ja tulee lopulta halvemmaksi. Jumalallakin on sellainen.
- Anonyymi
Kyllä kannattaa panna ennen avioliittoa ja testata kauppatavara.
Jos huutaa naimisen aikana "Oh my God!" niin on Ok.
Jos huutaa tai voihkii "Oh Jesus!" niin käy katsomassa peilistä, ettet vain olisi inkarnoitunut Jeesus tai hänen haamunsa tai zombie.
Jos olet sinä, niin jatka panemista... - Anonyymi
Pattayalta?
Naiseksi leikattu?- Anonyymi
Persuille kelpaa mikä tahansa, epätoivo on suurin
- Anonyymi
Toiset lähettää rahaa jeesuksen rakkaudelle , toiset nigerialaiskirjeen 🤣
- Anonyymi
Antavat hyväntekeväisyyteen rahaa motivaationa suhde Jeesukseen 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antavat hyväntekeväisyyteen rahaa motivaationa suhde Jeesukseen 😂
Ja Jumala palkitsee taivaaseen pääsyllä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja Jumala palkitsee taivaaseen pääsyllä.
Kaikkinäkevä kaikkitietävä isä taivaassa.
😪
- Anonyymi
Älä ny tollasii väitä että sä et muka uskois ollenkaan!
Ateismihan vaatii vielä suurempaa uskomista sillä sehän lähtee siitä että kaikki perustuu sattumaan, niin koko elämä kuin maailmankaikkeuskin!
Helpompihan se on uskoa että joku on kaiken luonut kuin että kaikki vaan tuli "tyhjästä"!”Ateismihan vaatii vielä suurempaa uskomista sillä sehän lähtee siitä että kaikki perustuu sattumaan, niin koko elämä kuin maailmankaikkeuskin!”
Voi vitun aivovammainen idiootti, perustuuko kemia ja fysiikka sattumaan?Moses_Zuckerkandl kirjoitti:
”Ateismihan vaatii vielä suurempaa uskomista sillä sehän lähtee siitä että kaikki perustuu sattumaan, niin koko elämä kuin maailmankaikkeuskin!”
Voi vitun aivovammainen idiootti, perustuuko kemia ja fysiikka sattumaan?Heität vettä tuleen niin oho vittu sehän palaa kuin bensa ja toisella kerralla heität vettä tuleen niin se sammuu. Tätä on sattumavammailusi. Maailmankaikkeus ei pelaa niin, vaan se toimii luonnonlakien mukaan eikä niissä tarvita jumalaa.
- Anonyymi
On helpompi uskoa että sinusta tuli sattumalta noin tyhmä, varsinkin jos toinen vaihtoehto että jumala teki sinusta tahallaan noin tyhmän.
- Anonyymi
Uskovalle kelpaa ateistinen suomijulle, Saat katon pääsi päälle
ja kohta olet katollinen ja turvassa. Se tuo jännitystä Tension.
Todennäköisesti Thaimaa akselilla. Minulla on suomalainen ystävä
joka erosi vaimostaan, koska hän petti. Teki siitäkin biisin. No nyt
hänellä on vaimo Idästä, joka ei petä. Myös kaksi lasta, väri on sekoitus
Pantone värikartalta lähinnä mokkaa. Perhe on onnellinen ja vapaa.
Vaimolla oma yritys, Eivät he ajattele -panoa- niinkuin suomijulle. Vaan
onnellista elämää turvassa. Siksi pitää pohtia, tuleeko ero viikon panon
jälkeen. Elämä on pirun lyhyt. Se kannattaa käyttää onnellisiin asioihin. - Anonyymi
Sovimme hääpäiväksi ex-vaimoni syntymäpäivän.
Maksoin jo morsiamen hinnan tytön isälle.
Halvalla lähtee, mutta mukana tulee voodoota ja noituutta kristityssä kehossa.
Ei saatana!
No onneksi tämä vaimo ei puhu suomea joten saan rauhassa katsella telkusta urheilua kun se vielä opiskelee ja palvoo epäjumaliaan. Liekö omat kotijumalat kassissa, kun tulee tänne? No sen näen, kun haen hänet saarelta. Eikä se ole mikään Staten Island...
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2026963
- 594612
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s354105- 703209
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161945Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271686- 171660
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401563- 341439
- 1431227