Tekstiviestimuistutuksilla vaarallisia impulsseja, korruptiovaali äänestyttämisestä

Anonyymi-ap

On todennäköisesti ihmisoikeuksien ja muiden lakien vastaista, vedättää nuoria äänestämään, käyttämällä heidän tekstiviesti-kanaviaan, korruptiovaali-äänestyttämis-impulssien antamiseen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

Olisi syytä järjestää vastakampanja, tekstiviestimuistutus kieltäytymismahdollisuudesta, korruptio-eduskuntavaaleissa.

Se olisi tietämättömien suojelemista, äärioikeiston järjestäytyneeltä pörssirikollisuudelta, eduskunnan yksipuoluejärjestelmän korruptiolta, ihmisten hyväksikäyttämiseltä vaalikarjana ja pelinappuloina, vieraitten suurvaltojen sodissa ja köyhyyteen pakottamisessa kotimaassa.

29

1307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ syvässä korruptiossaan, polkee kansanvaltaa ja aitoa demokratiaa, väittämällä että voivat eduskunnan äänestyksellä, päättää sotarikosliitto- ja hävittäjähankkeista, mitä eivät Suomen ja kansainvälisten lakien mukaan voi. Pitää olla aidot demokraattiset vaalit ja kansanäänestykset, noin isoista asioista, joista suurin osa väestöstä, ei ole edes haluamassa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17702067/aarioikeistokrdn-teekutsuraivi-pasasen-ristiriitainen-kaveruus

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      On sitä paskempiakin mainoksia puhelimeen tullut, mm. kaikenmaailman kasinoista!
      Äänioikeus on hiellä ja verellä hankittu kansalaisoikeus. Kun sen käyttää, saa luvan arvostella uuden hallituksen toimia. Muutoin ei.
      Vuosikymmeniä sitten nousi kova kohu siitä, että puolueet savat rahaa vaalityöhön. Yhdet vaalit sitten meni niin, että niitä ei mainostettu. ei ollut ehdokkaiden kuvia tien varrella. Saatiin ennätysalhainen äänestysprosentti.

      Parastahan olisi, jos jokainen kävisi ilmaisemassa oman mielipiteensä. Silloin oltais lähellä kansanvaltaa!

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pelle😆

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA, miljardien tulojensiirrot pörssirikollismafioille Caymansaarille, tulee kalliimmaksi valtiontaloudelle, kuin luvattujen 1 250€/kk elämälle täysin välttämättömien MINIMIELÄKKEIDEN toteuttaminen.

      https://vastavalkea.fi/2021/01/08/havittajista-uusi-valtiontalouden-painajainen/

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17761646/marginaalisen-pieni-porssirikollismafia-autokratiausan-sotarikosliitto-hankkeen-takana

      AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneiden, PetosKok-juristi-insinööri-pörssimogulien, rahoittaminen verokeitaisiin, sotarikosliitto-hävittäjähankkeilla, on valtion talouden romuttamista ja uhka jo ihmishengille Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17758553/elakelaiskoyhyys-on-raikein-ihmisoikeusloukkaus-suomessa

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Onko lääkkeet loppu?

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17786734/upeita-kuvia-katsokaa-ja-lukekaa-mita-plakaateissa-sanotaan-tarkeaa-!

      Nyt on ihan paras aika isolle mediapaastolle. Vältelkää kuin ruttoa, kaikkea korruptio-vaalipainostusta-mainostusta, erityisesti kännyköihin lähetettäviä IMPULSSI-painostuksia, joilla teitä pyritään paimentamaan, eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaali-äänestyttämiseen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17721622/yksipuoluejarjestelma-eduskunnan-porssirikollisilla-ei-mitaan-eroa-puolueiden-valilla

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe