Tekstiviestimuistutuksilla vaarallisia impulsseja, korruptiovaali äänestyttämisestä

Anonyymi-ap

On todennäköisesti ihmisoikeuksien ja muiden lakien vastaista, vedättää nuoria äänestämään, käyttämällä heidän tekstiviesti-kanaviaan, korruptiovaali-äänestyttämis-impulssien antamiseen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

Olisi syytä järjestää vastakampanja, tekstiviestimuistutus kieltäytymismahdollisuudesta, korruptio-eduskuntavaaleissa.

Se olisi tietämättömien suojelemista, äärioikeiston järjestäytyneeltä pörssirikollisuudelta, eduskunnan yksipuoluejärjestelmän korruptiolta, ihmisten hyväksikäyttämiseltä vaalikarjana ja pelinappuloina, vieraitten suurvaltojen sodissa ja köyhyyteen pakottamisessa kotimaassa.

29

1248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ syvässä korruptiossaan, polkee kansanvaltaa ja aitoa demokratiaa, väittämällä että voivat eduskunnan äänestyksellä, päättää sotarikosliitto- ja hävittäjähankkeista, mitä eivät Suomen ja kansainvälisten lakien mukaan voi. Pitää olla aidot demokraattiset vaalit ja kansanäänestykset, noin isoista asioista, joista suurin osa väestöstä, ei ole edes haluamassa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17702067/aarioikeistokrdn-teekutsuraivi-pasasen-ristiriitainen-kaveruus

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      On sitä paskempiakin mainoksia puhelimeen tullut, mm. kaikenmaailman kasinoista!
      Äänioikeus on hiellä ja verellä hankittu kansalaisoikeus. Kun sen käyttää, saa luvan arvostella uuden hallituksen toimia. Muutoin ei.
      Vuosikymmeniä sitten nousi kova kohu siitä, että puolueet savat rahaa vaalityöhön. Yhdet vaalit sitten meni niin, että niitä ei mainostettu. ei ollut ehdokkaiden kuvia tien varrella. Saatiin ennätysalhainen äänestysprosentti.

      Parastahan olisi, jos jokainen kävisi ilmaisemassa oman mielipiteensä. Silloin oltais lähellä kansanvaltaa!

      • Anonyymi

        Suomen eläkeläisväestö, työttömät, syrjäytetyt, jokainen pieni- ja keskituloinen, tarvitsee kyllä lihaa luitten päälle, ei mitään "mahdollisuutta arvostella", vaan aitoja, konkreettisia, Pohjoismaiden jo toteuttamia 1 500€/kk MINIMIELÄKKEITÄ, ym aitoa taloudellista oikeusturvaa.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17703319/yksipuoluejarjestelman-korruptiopoliitikot-pelkaavat-aanestysprosentin-laskua

        Nykyisellä pörssirikollismafioille miljardeja jakavalla, eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄLLÄ, ei ole kyllä mitään tekemistä, minkään kansanvallan kanssa. Äänestäminen on yhtä tyhjän kanssa, ja vielä pahempaa, kun sillä oikeutetaan haavoittuvimpien ikäihmisten, Suomen rakentajien, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, äärimmäiseen köyhyyteen, oikeusturvattomaksi pahoinpiteleminen, ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksien vieminen, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttaminen ym rikollinen toiminta.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa#comment-118409143

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517


      • Anonyymi

        Erittäin hyvä, että on jo todisteita siitä, että mainostamisen vähentämisellä, on myös saatu äänestäminen vähenemään, sehän on kaikki säästöä kansalaisten rahoista. Hyvä suunta sellainen, mitään puoluetukia ei tarvita.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

        Veroparatiisiarvoista voisi sentään voittaa, äänestämällä eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, voi vain hävitä lisää.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pelle😆

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA, miljardien tulojensiirrot pörssirikollismafioille Caymansaarille, tulee kalliimmaksi valtiontaloudelle, kuin luvattujen 1 250€/kk elämälle täysin välttämättömien MINIMIELÄKKEIDEN toteuttaminen.

      https://vastavalkea.fi/2021/01/08/havittajista-uusi-valtiontalouden-painajainen/

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17761646/marginaalisen-pieni-porssirikollismafia-autokratiausan-sotarikosliitto-hankkeen-takana

      AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneiden, PetosKok-juristi-insinööri-pörssimogulien, rahoittaminen verokeitaisiin, sotarikosliitto-hävittäjähankkeilla, on valtion talouden romuttamista ja uhka jo ihmishengille Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17758553/elakelaiskoyhyys-on-raikein-ihmisoikeusloukkaus-suomessa

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Onko lääkkeet loppu?

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17786734/upeita-kuvia-katsokaa-ja-lukekaa-mita-plakaateissa-sanotaan-tarkeaa-!

      Nyt on ihan paras aika isolle mediapaastolle. Vältelkää kuin ruttoa, kaikkea korruptio-vaalipainostusta-mainostusta, erityisesti kännyköihin lähetettäviä IMPULSSI-painostuksia, joilla teitä pyritään paimentamaan, eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaali-äänestyttämiseen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17721622/yksipuoluejarjestelma-eduskunnan-porssirikollisilla-ei-mitaan-eroa-puolueiden-valilla

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      2034
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      102
      1845
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1649
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      61
      1504
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1182
    6. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      81
      1118
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      53
      1105
    8. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1093
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1056
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1013
    Aihe