Kaikki ennen julkinen, on jo YKSITYISTETTY.

Anonyymi-ap

On traagista, kuinka PetosKokPersKrdjne väittävät, että pitää leikata lisää ns. julkisista , kun niitä julkisia "palveluja", joiksi yksityistämistä nimitettiin, ei enää vuosikymmeniin kohta, ole ollut olemassakaan, kuin näennäisesti, verhona kaiken jo yksityistämiselle. Miten voi leikata sellaisesta, mitä ei käytännössä, ole enää olemassakaan, ei mitenkään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa#comment-118409143

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia

Esim. RkpfeikkiVas:n TeekutsuAnderssonin, mahtavaksi mainostettu ura opetusministerinä, perustuu pelkkään kovaan yksityistämiseen, koululaitoksen muuttamiseen, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelijoiden, osake-vakuutuskuoriin pörssirikoksiaan piilottelevien, lisävaurastumista verokeitaissa, varmisteleviin, yksityiskouluihin rikkaille ja sitä varmistelevaan silmittömään, kylmään vihaväkivaltaan, oikeusturvattomaksi tehtyjä, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-köyhistämiseläkeläisiä, kouluttamattomia kohtaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17646666/li-andersson-on-rkplainen-aarioikeistoekstremisti-siita-ei-ole-epailystakaan

Jos köyhyysongelmasta, eriarvoistamisesta, kansan kahtiajaosta, ym todellisuudesta välitettäisiin, olisivat Suomessa jo ne 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, kuten kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU-oikeusvaltioissa, joissa on käsitetty, että eläkeläisköyhyys on köyhyysongelman ytimessä, sen vaikutus lapsiin ja nuoriin, on tutkittu tosiasia, eikä koske vain lasten vanhempia ja lähipiiriä, vaan koko yhteiskuntaa. Jokainen lapsi havainnoi ympäristöään ja näkee roskiksia nälissään kaivelevat eläkeläisköyhät, se vie luottamuksen elämän kantamiseen, uskokaa tai älkää. Elämä ei kanna, eikä ole yhteiskunnan "turvaverkkoja", on viesti korruptipoliitikko-pörssirikollisten yksipuoluejärjestelmästä, tämän päivän lapsille ja nuorille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

TeekutsuAndersson suomenruotsalaiset ja muut lähi- ja sisäpiirit ökyortodoksikirkko-pörssikeinottelijoineen, kulttuuri-yritys-media-maatalous-korona- ym tukineen, mitä ne muuta ovat, kuin järjettömän suuria tulojensiirtoja, ökyrikkaille veroparatiisi-pörssirikollismafioille. Koululaitoksen yksityistäminen, ylikorostaa koulutusta ja väheksyy, ja hyljeksii vihamielisesti, kouluttamattomia eläkeläisköyhyysväestöä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17655173/ek-medialemmikki-aarioikeistovihreiden-korruptioohisalo-lakkautti-elakekoyhyystutkimuksen#comment-118463438

15

1139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomessa kansalaiset, havahtuneet todella liian myöhään, vastustamaan yksityistämisiä, moni ei älyä tehdä sitä vieläkään, kun kaikki on jo käytännössä yksityistetty.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17714882/hallituksen-elakekoyhilta-lisaa-leikkaajat-vaittavat-torjuvansa-leikkauksia#comment-118707754

      Muissa EU-valtioissa mm. Espanjassa ja Ranskassa, isoja suurmielenosoituksia, yksityistämisten lakkauttamiseksi ja suunnan kääntämiseksi, takaisin kohti aitoja julkisia "palveluja", tuo sana vähän tökkii, kun se ei sovi kuin yksityistämiseen, mutta tiedätte mitä tarkoitamme, julkisia toimintoja.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        😋 ­­N­­y­m­­­f­­­o­­­m­­­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17714907T

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Myydään puolusvoimatkin ulkomaiseen omistukseen, kyllä rahaa tulis paljooon !!!

      • Anonyymi

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      PC-kaupat on solmittu ikäänkuin varkain.

    • Anonyymi

      Mitä tarkoitat pc-kaupoilla ?

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kulissitkin on jo yksityistetty, joten voisivat lakata käyttämästä, tuota julkinen-sanaa, kun mitään julkista, ei käytännössä ole enää olemassakaan, sen jokainen voi omin silmin todeta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17673866/suomen-modernin-historian-vakavin-elakelais-ym-koyhyys-hatatilanne-kaynnissa#comment-118108234

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17717611/britannian-keskiluokka-luuli-olevansa-turvassa-elakelaiskoyhien-selkien-takana

      Nyt ovat Britanniassa keskiluokan opettajat, poliisit, palomiehet, sairaanhoitajat ym havahtuneet, että ovatkin samoissa, äärioikeiston veroparatiisi-pörssirikollisten, Teekutsu-kerjuuttamisjonoissa asunnottomien, kodittomien, eläkeläisköyhien, työttömien ja syrjäytettyjen kanssa, yhdessä suurmielenosoituksissa kysymässä, että eikö eriarvoistamisesta kukaan hyötynytkään, niin kuin itseään "parempina" pitävät luulivat.

      https://www.france24.com/en/europe/20230124-not-taken-care-of-uk-teacher-laments-low-salary-amid-cost-of-living-crisis

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kokoomuksen Sote olisi ollut parempi kuin nykyhallituksen ns. julkinen Sote, joka ensimmäisenä karsii omaishoidon tukea monta sataa euroa kuukaudessa ja poistaa ikäihmisiltä ateria- ja siivouspalveluita.

      Soten hyvinvointialueilla on kyllä pilvin pimein johtajia ja päälliköitä, palkka on ammattinimikkeen mukaan suuri. aika kuluu heillä peukaloita pyörittäessä, kokouksissa yms. johtamisessa ja Soten- rahat menevät siihen ja muuhun epäolennaiseen, siksi pitää karsia kaikista kansalaisten Sote-terveys ja muista palveluista. Poliittisia virkojakin Sotessa on hirmuisen paljon, hallituspuolueille erityisesti demareille on tärkeyssijalla ykkösenä omat edut ja toisella sijalla vihreä aate. Oman kansan hyvinvoinnilla ei ole heillä väliä.

      Nykyhallitus vielä poisti Kela-korvauksen yksityisistä terveyspalvelumaksuista. Kuitenkin niitä tarvitaan tässä hoitovajeessa ja erityisen pitkissä hoitojonoissa.

      • Anonyymi

        Ei ole mitään "hoitovajetta", on AIDON OIKEUSTURVAN PUUTE, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpidellyillä, Suomen eläkeläisillä, aitojen ihmis-kansalais-potilaiden-ITSEMÄÄRÄÄMISOIKEUKSIEN puuttuminen.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17720983/ei-ole-mitaan-quothoivavelka-laakari-hammaslaakaripulaaquot-on-pula-luvatuista-1-250ekk-minimielakkeista

        Nykyajan eläkeläiset Suomessa, kuten muissakin Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa, tarvitsevat sellaiset, kunnolliset 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, joilla IHAN ITSE PÄÄTTÄÄ OMISTA ASIOISTAAN, missä ja miten viettää vanhuteensa ja mistä ostaa "palvelunsa", jos ostaa ja jos tarvitsee.

        1 500€/kk MINIMIELÄKKEET: Norja, Ruotsi, Tanska, Islanti, Saksa

        700€/kk Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamis-pilkka-almu Suomi

        Ihmisten ihojen alle tunkeminen, joka nyt näyttää olevan veroparatiisi-sote-pörssirikollismafioitten ja niiden "poliitikkokoulutuksessa" preppaamien, entisten ja tulevien korruptiopoliitikko-pörssirikollisten toimintaa, on laitonta, perustuslain vastaista, kansalaisoikeuksia rikkovaa.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1127
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1080
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1009
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      922
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      847
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      810
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      729
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      713
    Aihe