On elää sinkkuna ilman naista koko elämä. Jännämiesten kohtalo on tehdä lapsia naisten kanssa ja kansoittaa maahan uusia veronmaksajia. Suomessahan on 150 000 yksinhuoltaja naista jotka ovat tehneet lapsia jännämiesten kanssa. Aika paljon siis lapsia ovat naiset tehneet jännämiesten kanssa.
Kilttien miesten kohtalo
Anonyymi-ap
21145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kiltit naiset ei halua kilttiä miestä vaan pahis jännämiehen.
Kiltit ovat nössöjä. Eivät uskalla tehdä edes aloitetta joka vaaditaan että edes suhde voi syntyä. Ja kiltti saa myös pakkeja enemmän kuin joku jännämies mikälie...
Sitä minä vain mietin että kun monet asiat periytyvät geneettisesti tai sosiaalisesti, niin selittyykö asioiden retuperällä oleva tila sillä että lähinnä tietyntyyppisten ihmisten geenit ovat vallitsevia ihmiskunnan kokonaispopulaatiossa? Eliitin roska-agendat ja väärät arvot muokkaavat tietysti yhteiskuntia mutta ehkäpä myös tämä jännämies-ilmiö kantaa oman kortensa kekoon.
Höpöhöpö.🙂. Kilteillä miehillä on ihan yhtä hyvät mahdollisuudet kuin kaikilla muillakin. Ja on niitä lapsia tehneet ja naisistaan eronneet kiltitkin miehet.
Itseasiassa jopa paremmat mahdollisuudet kuin kusipäisillä naisten kaltoinkohtelijoilla jos kiltit miehet vaan antavat itse itselleen sen mahdollisuuden.🙂.
Kiltit nössöt, pulleat kaveripojat ja muut aisurit ei naista saa,sori vaan.
Kyllä saa.🙂. Ja paremmin kuin väkivaltaiset kusipäät naistenhakkaajat.
No miks oot sinkku sitte?
Vuosien päihteidenkäytön ja siitä selviämisen ottaman ajan vuoksi lähinnä. Nyt rupee elämä oleen niin balanssissa vihdoin että siihen voisi kestävän parisuhteenkin luoda. Aidosti uskon kyllä kumppanin löytäväni. Oli mulla pari lyhyttä suhdetta kun käytin päihteitä mutta ei siinä maailmassa mitään oikeita kestäviä parisuhteita kykene luomaan.
Päihteet on ihania!
Ei. Ei ole. Tai mulle ainakaan enää. Mulle riitti kun olin 12v kun aloitin ja 29v kun lopetin. Olen mä tosin jo 15v ollut opioidikorvaushoidossa mikä lekurinkin mukaan kestää todennäköisesti loppuelämän. Mutta pidä sä hauskaa niin kauan kun sitä kestää omahan on elämäs.🙂.
Tuossa selvennystä vanhaan palstasanastoon, kun on heitä ikäkirjoittajia vieläkin
On kopio kommentti parin päivän takaisesta ätmiketjusta
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17745010/atmin-maaritelma#comment-119189410
silloin (k&k) oli = "kiltti ja kunnollinen" mutta sellaista laatua ettei naisia kovin kiinnostanut
Kiitos.🙂. Noin mä sen vähän ajattelinkin että jokaisella on vähän oma näkemyksensä ja määritelmänsä asiassa vaikka isot raamit on suht samansuuntaiset. Kaikki naiset on yksilöitä(kuten miehetkin) ja toiset tykkää "pahiksista" ja toiset viehättyy "kilteistä ja kunnollisista" ja kaikille kyllä yleensä löytyy joku jossain vaiheessa jos vain itse antaa sille mahdollisuuden tapahtua. Tää on mun näkemys asiasta.🙂.
Päihteet tuhoavat elämän, jos ei ajoissa ymmärrä lopettaa.
Kiltti mies haluaa löytää kunnollisen naisen, vai mitä?
Kiltti ja kunnollinen mies pitää huolta kumppanistaan ja lapsista eikä hylkää tai kaltoinkohtele heitä.
Kai saa pari olutta tai siivu viiniä
Nautintoja olla pittää
Jaa, tätä vähä-älyisen ap:n ulinaa taas, huoh!
Kun kitltit miehet ymmärvät, että kiltteys on vain turhaa alistuvuutta, heistä tulee omia polkujaan kulkevia miehiä. He löytävät ilonsa omista harrastuksistaan ja mielenkiinnon kohteistaan, eivät parisuhteesta yksinhuoltajan tai juoksunsa juosseen naisen lompakkona. Kun mies vielä lakkaa tuntemasta yksinäisyyttä ei ole tarvetta parisuhteellekaan. Ongelma ei ole yksinäisyys vaan, että on ehdollistunut kaipaamaan sellaista, mitä ei oikeasti edes tarvitse. Yksinäisyyden tunne on täysin mahdollista selättää, enkä ole tuntenut yksinäisyyttä kahteenkymmeneen vuoteen.
Pitäisi ansaita enemmän eikä siinä ihan kaikkea silti https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/429e9265-3450-4bda-bf0b-befeb2f1a03e
Kiltti ja kunnollinen mies on ihan paras mies. Ei ehkä jännittävin, mutta kuka sitä jännittävyyttä kaipaa? Nuoret ja kokemattomat naiset.
Minä voisin olla jännittävämpi jos ottaisin vähän viunaa :D
Juu.. mä juotan sulle ykkösolutta, niin hurjaksihan sinä ryhtyisit!
Ei.. kyllä sä olet hyvä ja ihan paras tuollaisenasi.