Kumman sukupuolen kanssa tulet parhaiten toimeen eli kumpi on kivempi miehet vai naiset eli kumpi on mukavempi kivempi kiva katsella ja kumman kanssa kivempi kinata tai torata ja kumman kanssa kivempi tehdä sovintoa eli kumpi on kivempi
Kumpi sukupuoli on kivempi
22
109
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole sukupuolestaa kiinni, vaan yksilöstä. Molemmista löytyy sekä tosi mukavia ja täysiä k.sipäitä.
- Anonyymi
Toraamine ei ole kivaa kenenkään kanssa ja sovinnon teko on lähinnä vain ärsyttävää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toraamine ei ole kivaa kenenkään kanssa ja sovinnon teko on lähinnä vain ärsyttävää.
Eikö naisen kanssa ole kiva sopia ja sovintoseksiä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö naisen kanssa ole kiva sopia ja sovintoseksiä
En ole koskaan elämässäni harrastanut sovintoseksiä. Seksi ei todellakaan tule minulle riidan jälkeen mieleen, vaikka asia olisi sovittukin. Että sovintoseksin toivossa ei kannata alkaa kanssani torailemaan. Jokainen riita siirtään seuravaa seksikertaa kauemmaksi.
"kivempi...kivempi...kivempi"
Kimppakiva ilman seksiä.- Anonyymi
Kivi, kivempi, kivin...
xLiner
Kummissakin on kivoja ja vähemmän kivoja.
Vähän kuin kysyis, että kumpi on kivempi? Lumi vai jää...kumpikin on vettä lopulta..- Anonyymi
Jää muodostuu siten että ensin lunta pitää sataa samaan kohtaan tarpeeksi. Sitten se ajan kanssa pakkautuu paineen alaisuudessa lopulta jääksi. Sadannan pitää tietysti olla vähintäänkin haihdunnan tasolla ja täytyy olla tarpeeksi kylmä. Haihdunta on nopeinta kun on kova tuuli ja lämmintä. Ehkä osin siksi aavikot ovat niin kuivia, vaikka tietysti se pääasiallinen syy on sateen vähyys hepoasteilmavirtausten vaikutuksesta. Tiedän näitä nippelitietoja 🤓.
Miesten kanssa on ehkä kivempi tehdä töitä.
Miehet myös ovat yleensä ymmärtäneet paremmin sarkasmia, joka on minulle aika tyypillistä arjessa.
Naispuolisten ystävieni kanssa minun on helpompi olla kanamaisen hauska, mikä sekin on rentoa.
Pyrin kyllä tulemaan aina toimeen kaikkien kanssa.Olen aika sosiaalinen. Tulen toimeen sekä miesten, että naisten kanssa, kunhan he osaavat keskustella kohteliaasti ja kommunikointi sujuu hyvässä hengessä.
Jurottajia ja rähisijöitä en jaksa kovin pitkään katsella, sukupuolesta riippumatta. Torjun kummatkin tasapuolisesti.- Anonyymi
Joo, teen töitä mielelläni yksin mutta yhteityöskentely muidenkin ihmisten kanssa sujuu. Näinhän nämä huuhaatieteiden sosiaalisesti lahjakkaat pimpelipomppeli hypnosijoitsijat markkinoivat itseänsä päästäkseen kohteliaasti valmentamaan ihmisiä sukupuoleen liittymättömästi hyvässä hengessä toteutettuun TE-ministeriön kustantamiin kursseihin joidenka vetäjinä on kaltaisiasi pillereiden voimin jokaiseen uuteen aamuun nousevasti herääviä positiivisia ihmisiä.
Oletko seurannut kuinka paljonkin näitä tosi -TV tyyppisiä relity ohjemia joissa on erittäin positiivista menoa ilman mitään häiritseviä möröttäjiä. Kuuleppa nyt ... ei elämä ole mitään sellaista hekottelijoiden tekohauskaa ohjelmatarjontaa tyyliin Janne Kataja.
Uusi tosi-TV ohjelmaformaatti on löytynyt. TosiTypy aika sosiaalisena ihmisenä haastattelee ihmisiä tyyliin Maria Veitola sillä erolla jotta hänen haastattelutilanteissa nappaillaan enemmän piristaviä pillereita ettei positiivinen tunnelma kärsisi liikaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, teen töitä mielelläni yksin mutta yhteityöskentely muidenkin ihmisten kanssa sujuu. Näinhän nämä huuhaatieteiden sosiaalisesti lahjakkaat pimpelipomppeli hypnosijoitsijat markkinoivat itseänsä päästäkseen kohteliaasti valmentamaan ihmisiä sukupuoleen liittymättömästi hyvässä hengessä toteutettuun TE-ministeriön kustantamiin kursseihin joidenka vetäjinä on kaltaisiasi pillereiden voimin jokaiseen uuteen aamuun nousevasti herääviä positiivisia ihmisiä.
Oletko seurannut kuinka paljonkin näitä tosi -TV tyyppisiä relity ohjemia joissa on erittäin positiivista menoa ilman mitään häiritseviä möröttäjiä. Kuuleppa nyt ... ei elämä ole mitään sellaista hekottelijoiden tekohauskaa ohjelmatarjontaa tyyliin Janne Kataja.
Uusi tosi-TV ohjelmaformaatti on löytynyt. TosiTypy aika sosiaalisena ihmisenä haastattelee ihmisiä tyyliin Maria Veitola sillä erolla jotta hänen haastattelutilanteissa nappaillaan enemmän piristaviä pillereita ettei positiivinen tunnelma kärsisi liikaa.Sivusta totean, että jurottajat ja rähisijät ovat rasittavia ja niin myös nuo oman elämänsä "Janne Katajat". Janne Kataja ei muuten ainakaan julkisuuskuvansa mukaan ole lainkaan helppo yksilö ja harva tuon tyyppinen ihminen onkaan. He tuppaavat usein olemaan juuri noita jurottajia tai rähisijöitä, jos kaikki ei mene heidän makunsa mukaan. Yleensäkin aina äänessä olevat yksilöt harvoin ovat niitä helpompia.
Naiset kaikkiin.
- Anonyymi
sekä lisää viinaa jotta saadaan myös viinamiehiä mukaan osallistujiin.
Se onko ihminen mukava ei riipu sukupuolesta eikä se onko ei niin mukava.
- Anonyymi
Typerä aloitus. Ei se, että tuleeko ihmisen kanssa toimeen, riipu siitä mitä sukupuolta edustaa. Mustavalkoista ajatelua jälleen kerran.
- Anonyymi
Tulen toimeen kaikkien kanssa jolla on pymppy etupymppy tai takapymppy
- Anonyymi
Naisten kanssa on kivempi touhuta kaikkea ja naiset on kivempia katsella ovat niin kauniita että tulee ihailtua ihan päästä varpaisiin asti. Joskus saan myös koskettaa ja pussailla sekä ottaa syliin se on upeaa ja kiihottavaa. Teen mielelläni kaikkia mukavia juttuja naisille. Kun olen sinkku niin voin harrastaa yhtäkkiä seksiä jonkun kanssa ja niin monesti käykin. Elämäni on ollut mukavaa. Joidenkin miesten kanssa tulen myös hyvin juttuun mutta en samalla tavalla.
- Anonyymi
Naisia on toki kivempi katsella kuin miehiä mutta mahdotonta tehdä töitä heidän kanssaan.
Miestenkään kanssa ei ole kivaa tehdä töitä eikä oikeastaan kenenkään.
Transuja en ole vielä kokeillut.
Homot ja lesbotkin ovat aika omituisia @seksuaaleista puhumattakaan.
Bi-seksuaalit ja kimppakivempää harrastavat ne vasta omituisia otuksia👻 ovatkin. - Anonyymi
Hengailen luonteiden kanssa, en sukupuolen.
Toisaalta tälläisenä skitsoidina toisten ongelma ratkea kyllä helvetin helposti. Riippuu ihan ihmisestä, eikä sukupuolesta. Löytyy monenmoisia ihmisiä joiden kanssa tulee toimeen, muttei oikein juttuun ja niitäkin joiden kanssa on suorastaan viihtyy ja vuorovaikutus sujuu.
Sitten on vielä joitakin valloittaviakin persoonia, joista suorastaan tykkää.
Kinaamisesta en tykkää, vaikka joskus kinaankin. Mä tuun kiukkuuseksi kaikesta känäämisestä ja mielenkiinto hiipuu tyyppiin jonka kanssa saa yhtenään känätä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m372736Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?
Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.891174Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia
Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.127979Oliko mies vetäytyminen
Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.60950- 66907
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos76868Oon tässä pohtinut että se nainen
Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle70815EU:lta tyly ratkaisu Temulle
On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta99812Nainen on ihana
ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?25718Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä
Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi30684