Kumman sukupuolen kanssa tulet parhaiten toimeen eli kumpi on kivempi miehet vai naiset eli kumpi on mukavempi kivempi kiva katsella ja kumman kanssa kivempi kinata tai torata ja kumman kanssa kivempi tehdä sovintoa eli kumpi on kivempi
Kumpi sukupuoli on kivempi
22
102
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole sukupuolestaa kiinni, vaan yksilöstä. Molemmista löytyy sekä tosi mukavia ja täysiä k.sipäitä.
- Anonyymi
Toraamine ei ole kivaa kenenkään kanssa ja sovinnon teko on lähinnä vain ärsyttävää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toraamine ei ole kivaa kenenkään kanssa ja sovinnon teko on lähinnä vain ärsyttävää.
Eikö naisen kanssa ole kiva sopia ja sovintoseksiä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö naisen kanssa ole kiva sopia ja sovintoseksiä
En ole koskaan elämässäni harrastanut sovintoseksiä. Seksi ei todellakaan tule minulle riidan jälkeen mieleen, vaikka asia olisi sovittukin. Että sovintoseksin toivossa ei kannata alkaa kanssani torailemaan. Jokainen riita siirtään seuravaa seksikertaa kauemmaksi.
"kivempi...kivempi...kivempi"
Kimppakiva ilman seksiä.- Anonyymi
Kivi, kivempi, kivin...
xLiner
Kummissakin on kivoja ja vähemmän kivoja.
Vähän kuin kysyis, että kumpi on kivempi? Lumi vai jää...kumpikin on vettä lopulta..- Anonyymi
Jää muodostuu siten että ensin lunta pitää sataa samaan kohtaan tarpeeksi. Sitten se ajan kanssa pakkautuu paineen alaisuudessa lopulta jääksi. Sadannan pitää tietysti olla vähintäänkin haihdunnan tasolla ja täytyy olla tarpeeksi kylmä. Haihdunta on nopeinta kun on kova tuuli ja lämmintä. Ehkä osin siksi aavikot ovat niin kuivia, vaikka tietysti se pääasiallinen syy on sateen vähyys hepoasteilmavirtausten vaikutuksesta. Tiedän näitä nippelitietoja 🤓.
Miesten kanssa on ehkä kivempi tehdä töitä.
Miehet myös ovat yleensä ymmärtäneet paremmin sarkasmia, joka on minulle aika tyypillistä arjessa.
Naispuolisten ystävieni kanssa minun on helpompi olla kanamaisen hauska, mikä sekin on rentoa.
Pyrin kyllä tulemaan aina toimeen kaikkien kanssa.Olen aika sosiaalinen. Tulen toimeen sekä miesten, että naisten kanssa, kunhan he osaavat keskustella kohteliaasti ja kommunikointi sujuu hyvässä hengessä.
Jurottajia ja rähisijöitä en jaksa kovin pitkään katsella, sukupuolesta riippumatta. Torjun kummatkin tasapuolisesti.- Anonyymi
Joo, teen töitä mielelläni yksin mutta yhteityöskentely muidenkin ihmisten kanssa sujuu. Näinhän nämä huuhaatieteiden sosiaalisesti lahjakkaat pimpelipomppeli hypnosijoitsijat markkinoivat itseänsä päästäkseen kohteliaasti valmentamaan ihmisiä sukupuoleen liittymättömästi hyvässä hengessä toteutettuun TE-ministeriön kustantamiin kursseihin joidenka vetäjinä on kaltaisiasi pillereiden voimin jokaiseen uuteen aamuun nousevasti herääviä positiivisia ihmisiä.
Oletko seurannut kuinka paljonkin näitä tosi -TV tyyppisiä relity ohjemia joissa on erittäin positiivista menoa ilman mitään häiritseviä möröttäjiä. Kuuleppa nyt ... ei elämä ole mitään sellaista hekottelijoiden tekohauskaa ohjelmatarjontaa tyyliin Janne Kataja.
Uusi tosi-TV ohjelmaformaatti on löytynyt. TosiTypy aika sosiaalisena ihmisenä haastattelee ihmisiä tyyliin Maria Veitola sillä erolla jotta hänen haastattelutilanteissa nappaillaan enemmän piristaviä pillereita ettei positiivinen tunnelma kärsisi liikaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, teen töitä mielelläni yksin mutta yhteityöskentely muidenkin ihmisten kanssa sujuu. Näinhän nämä huuhaatieteiden sosiaalisesti lahjakkaat pimpelipomppeli hypnosijoitsijat markkinoivat itseänsä päästäkseen kohteliaasti valmentamaan ihmisiä sukupuoleen liittymättömästi hyvässä hengessä toteutettuun TE-ministeriön kustantamiin kursseihin joidenka vetäjinä on kaltaisiasi pillereiden voimin jokaiseen uuteen aamuun nousevasti herääviä positiivisia ihmisiä.
Oletko seurannut kuinka paljonkin näitä tosi -TV tyyppisiä relity ohjemia joissa on erittäin positiivista menoa ilman mitään häiritseviä möröttäjiä. Kuuleppa nyt ... ei elämä ole mitään sellaista hekottelijoiden tekohauskaa ohjelmatarjontaa tyyliin Janne Kataja.
Uusi tosi-TV ohjelmaformaatti on löytynyt. TosiTypy aika sosiaalisena ihmisenä haastattelee ihmisiä tyyliin Maria Veitola sillä erolla jotta hänen haastattelutilanteissa nappaillaan enemmän piristaviä pillereita ettei positiivinen tunnelma kärsisi liikaa.Sivusta totean, että jurottajat ja rähisijät ovat rasittavia ja niin myös nuo oman elämänsä "Janne Katajat". Janne Kataja ei muuten ainakaan julkisuuskuvansa mukaan ole lainkaan helppo yksilö ja harva tuon tyyppinen ihminen onkaan. He tuppaavat usein olemaan juuri noita jurottajia tai rähisijöitä, jos kaikki ei mene heidän makunsa mukaan. Yleensäkin aina äänessä olevat yksilöt harvoin ovat niitä helpompia.
Naiset kaikkiin.
- Anonyymi
sekä lisää viinaa jotta saadaan myös viinamiehiä mukaan osallistujiin.
Se onko ihminen mukava ei riipu sukupuolesta eikä se onko ei niin mukava.
- Anonyymi
Typerä aloitus. Ei se, että tuleeko ihmisen kanssa toimeen, riipu siitä mitä sukupuolta edustaa. Mustavalkoista ajatelua jälleen kerran.
- Anonyymi
Tulen toimeen kaikkien kanssa jolla on pymppy etupymppy tai takapymppy
- Anonyymi
Naisten kanssa on kivempi touhuta kaikkea ja naiset on kivempia katsella ovat niin kauniita että tulee ihailtua ihan päästä varpaisiin asti. Joskus saan myös koskettaa ja pussailla sekä ottaa syliin se on upeaa ja kiihottavaa. Teen mielelläni kaikkia mukavia juttuja naisille. Kun olen sinkku niin voin harrastaa yhtäkkiä seksiä jonkun kanssa ja niin monesti käykin. Elämäni on ollut mukavaa. Joidenkin miesten kanssa tulen myös hyvin juttuun mutta en samalla tavalla.
- Anonyymi
Naisia on toki kivempi katsella kuin miehiä mutta mahdotonta tehdä töitä heidän kanssaan.
Miestenkään kanssa ei ole kivaa tehdä töitä eikä oikeastaan kenenkään.
Transuja en ole vielä kokeillut.
Homot ja lesbotkin ovat aika omituisia @seksuaaleista puhumattakaan.
Bi-seksuaalit ja kimppakivempää harrastavat ne vasta omituisia otuksia👻 ovatkin. - Anonyymi
Hengailen luonteiden kanssa, en sukupuolen.
Toisaalta tälläisenä skitsoidina toisten ongelma ratkea kyllä helvetin helposti. Riippuu ihan ihmisestä, eikä sukupuolesta. Löytyy monenmoisia ihmisiä joiden kanssa tulee toimeen, muttei oikein juttuun ja niitäkin joiden kanssa on suorastaan viihtyy ja vuorovaikutus sujuu.
Sitten on vielä joitakin valloittaviakin persoonia, joista suorastaan tykkää.
Kinaamisesta en tykkää, vaikka joskus kinaankin. Mä tuun kiukkuuseksi kaikesta känäämisestä ja mielenkiinto hiipuu tyyppiin jonka kanssa saa yhtenään känätä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod225194- 254378
- 272501
- 342264
- 371998
- 151918
En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191607- 121531
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons211267Kerranki asiat oikein
Ilkka ja muut pienpuolueeet...teitte hyvän työn kun valitsitte pätevän henkilön virkaan eikä kepulle passelia!! Jatkakaa101174