Vetoamme EAPN:n köyhyystutkijoihin, tehkää rikoskanteita EU-tuomioistuimeen

Anonyymi-ap

Yhteistyötä korruptiopoliitikko-pörssirikollisten ja veroparatiisi-sote-pörssirikollis"palvelujen kanssa, kun kansaamme, eläkeläisväestöä murhataan, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pakottamalla, ei voi enää hyväksyä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17912938/elakelaiskoyhat-ovat-suomen-quotnaheleitaquot#comment-121717457

EAPN:n tutkijoiden on kieltäydyttävä, enää tekemästä mainostilaisuuksia korruptiopoliitikko-pörssirikollisille ja veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamis-"palveluille", ja alettava kansainvälisestä oikeudesta, vaatimaan aidon taloudellisen oikeusturvan kuntoon laittamista, Suomen eläkeläisväestölle heti.

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

26

1182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Enää ei pidä järkkäillä "köyhyyden vastaisia tapahtumia", joissa korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSTÄ, pääsevät valehtelemaan tehneensä jotain eläkeläisköyhyydelle, vaikka eivät ole tehneet muuta, kuin pahentaneet sitä jo niin vakavaksi, lainvastaiseksi taloudelliseksi oikeusturvattomuudeksi, että joka toinen päivä, yli 65-vuotias Suomen kansalainen, päätyy lähtemään oman käden kautta, kun taloudellinen ahdinko käy liian raskaaksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17928002/onko-korruptioniinistooligarkin-syyttaminen-kielletty-venajan-takia-#comment-121891179

    • Anonyymi

      Pitää nostaa konkreettisia rikoskanteita, kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, Suomen eläkeläisväestön ym kansalaisten, puuttuvasta, aidosta ja ajanmukaisesta, taloudellisesta oikeusturvasta, puuttuvista ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksista.

    • Anonyymi

      On irvokasta että köyhyyteen pakotettujen kustannuksella, järjestetään "köyhyyden vastaisia tapahtumia", joissa mitään eläkeläisköyhyydelle tekemättömät, korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, saavat valehdella ummet lammet "eläkekorotuksista", joita eivät aidosti ole tehneet.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17939350/aarioikeisto-ek-yle-vaaristelee-neonatsien-uhkien-kohteita

      Eduskunnan korruptio-YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, äärioikeistoekstremististen pörssirikollispoliitikkojen / lainvastaisen Neonatsihallituksen, vihaväkivallan, niin taloudellisen, fyysisen, seksuaalisen, henkisen kuin muunkinlaisen, kohteina eivät todellakaan ole korruptiopoliitikot itse, vaan heidän köyhyyteen pakottamansa, kaikkein haavoittuvimmat eläkeläisköyhyyteen, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjiksi pakotetut, Suomen kansalaiset.

    • Anonyymi

      Feikkimielenosoitukset tästä vielä puuttuivatkin. EI enää yhtään euroa, yhdellekään veroparatiisi-sote-pörssirikollisyritykselle, valeterveydenhoidon nimissä, jota emme tarvitse, vaan aidot, ajanmukaiset 2000€/kk MINIMIELÄKKEET, taloudellisen oikeusturvan konkreettiset tulojensiirrot, vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, ihmisille itselleen, että pärjäisivät mitenkään, älyttömän korkeiden elinkustannusten, pakkomaksujen ym keskellä, vanhoina, sairaina ja vammaisina.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942844/koyhimmilla-ja-kipeimmilla-ei-ole-varaa-osoittaa-mieltaan

    • Anonyymi

      Ei enää yhtään "köyhyyden vastaista tapahtumaa", jotka ovat suoraan sanoen, jo köyhyyteen pahoinpideltyjen eläkeläisköyhien pilkkaamista, avointa sirkusta ja teatteria, hädänalaisten vakavalla hätätilalla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17943713/yllapidolle-tiedoksi-teemme-valituksia-valtioneuvostoon-sananvapauksien-estamisista

      Tutkijoista pitää löytyä selkärankaa, tekemään kanteita, haavoittuvimpien, äärimmäiseen köyhyyteen pakotettujen, eläkeläisköyhien hätätilasta, puuttuvista taloudellisista / ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämäisoikeuksista, niin YK:hon, kuin muihin kansainvälisen korkeimman oikeuden instansseihin.

    • Anonyymi

      Voiherranjestastaas😏 Marin se siihen tutkintaan kuuluu! Nykyinen hallitus edes ole ehtinyt aloittaa kenenkään "tappamista ja köyhdyttämistä"! Edellinen hallitus törsännyt ja jakanut surutta ympärimaailman suomalaisten köyhien rahat, niin vero kuin velkarahat kin. Täällä myös mm. laittomasti oleskelevat "ketkälie" nauttivat suomen veronmaksajien työn tuloksista. Ehkä miettiminen mihin kaikkeen sitä rahaa on tuhlattu ja edelleenkin tuhlataan auttaa ymmärtämään että raha ei kasva puussa ja mitään taikaseinää ei ole! Tärkeysjärjestys on myös hyvä huomioida, vaikka esim valkoiset lenkkarit ja yhteiskunnan kustantamat kotimaa lomat kerran vuodessa vastaan elintärkeät lääkkeet ja vanhusten hoivapalvelut, kaikkeen ei enää rahat riitä

    • Anonyymi

      Rahasta eivät 2000€/kk ajanmukaiset, aidon taloudellisen oikeusturvan MINIMIELÄKKEET, ole Suomessakaan kiinni, vaan lainvastaisen Neonatsihallituksen ja äärifasistisen eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, ARVOVALINNOISTA ja tahtotilasta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16330532/elakerahastoissa-biljoonia-pelkat-korot-tuhansia-miljardeja-euroja---on-mista-ottaa#comment-120813696

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

      Järjettömintä tuossa touhussa on, että kaikki muut Pohjoismaat ja EU-ym oikeusvaltiot, ovat jo todenneet, että niiden toteuttamat 2000€/kk MINIMIELÄKKEET, ovat tuoneet taloudellista säästöä valtion kassaan, eli ovat talousosaamista tyypillisimmillään, eli aivan muuta intressit, vievät eduskunnan äärioikealle radikalisoitunutta yksipuoluejärjestelmää, kuin kansalaisista huolehtiminen, tai valtiontalous, kyllä se on veroparatiisitalous joka niitä ajaa pörssirikollisuus.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909223/aarifasistihallitus-hyysaa-norjasta-paenneita-superrikkaita-verovalttelijoita-soteihmiskaupassa

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Rikoskanteita Haagin Tuomioistuimeen, kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, täysin ja monin tavoin lainvastaisesta, äärifasisesta, pörssirikollisten neonatsihallituksesta nostettava.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17957053/venajakin-on-vahemman-venaja-kuin-neonatsihallituksen-porssirikolliset

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17957237/superrikkaiden-porssirikollisten-quottyoluvillaquot-verovalttelyyn-tuominen-rikos

      Superrikkaita ihmisoikeusrikollisia ja verovälttelijöitä, jotka pakenevat kotimaistaan aitoa yhteiskunta-luonto-ilmastovastuita ja KOVEMPAA VEROTUSTA, hyysätään eduskunnan yksipuoluejärjestemlän, korruptiopoliitikko-pörssirikollisten toimesta Suomessa, murhaamassa eläkeläisväestöämme ennenaikaisesti, äärimmäiseen taloudelliseen oikeusturvattomuuteen pakottamalla, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPASSA. Häikäilemättömät pörssirikolliset johtavat maatamme, on aika nostaa rikoskanteita, kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, vielä kun mahdollista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17957378/valepalkankorotukset-valeelakekorotukset-valetyoperainen-maahanmuutto

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/suomen-rikkaimmat-ihmiset-nauttivat-etua-jolla-kerataan-satoja-miljoonia-euroja-ilman-veroa-professori-taysin-omituista/5cf5e68b-025b-4659-beb7-b8ad6ff4d881?ref=iltalehti:5fd4&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi

      2000€/kk MINIMIELÄKKEET oltava ehtona, minkään hallituksen laillisuudelle ja toimintakyvylle, sen eduskunnan korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, ovat Suomen kansalle, eläkeläisväestöllemme vähintään VELKAA.

    • Anonyymi

      Yhtään irvokasta "köyhyyden vastaista tapahtumaa", jossa korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, mainostelevat "amazing racejaan", ja omia korruptiopoliitikko-pörssirikollisuriaan, emme halua joutua näkemään.

      Vastuuta Suomen ihmishengistä, eläkeläisväestön vanhuksista, vammaisista ja pitkäaikaissairaista tuntevat kansanliikkeet, nostakaa kanteita kansainväliseen oikeuteen, YK:hon ja kaikkiin mahdollisiin tahoihin, Suomen viranomaisista ei ole apua.

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/suomen-rikkaimmat-ihmiset-nauttivat-etua-jolla-kerataan-satoja-miljoonia-euroja-ilman-veroa-professori-taysin-omituista/5cf5e68b-025b-4659-beb7-b8ad6ff4d881?ref=iltalehti:5fd4&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Taas tänään ihmiselämiä menetetty, kun kansalaiset köyhyyteen, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pakotettuina, tappavat jo toisiaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17928067/itsemurhat-tapissa-koyhyysongelman-takia---eivat-parane-quotpuhelinsoitollaquot#comment-121891723

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      76
      2221
    2. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      261
      1820
    3. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      58
      827
    4. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      70
      798
    5. Voi kulta rakas

      Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �
      Ikävä
      48
      797
    6. Sano nyt mitä

      Sinä oikein haluat?
      Ikävä
      68
      759
    7. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      54
      744
    8. Haluathan nainen edelleen?

      Että hän saa nauttia sinusta. Kun aika on...
      Ikävä
      65
      737
    9. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      71
      735
    10. IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!

      Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss
      Maailman menoa
      177
      713
    Aihe