Niin mitä hyvää tekisit sillistä ruuaksi välipalaksi ym mitä herkkuja loihtisit
Täällä ei pidetä silakasta
11
223
Vastaukset
- Anonyymi
Jäätelön kanssa hyvää.
- Anonyymi
Sopivasti suolaista sekä makeaa.
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😋 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞 - Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18020817e
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Silakka on Itämeressä elävä sillin alalaji.
En mitään.
Olen varmasti asunut meren äärellä jossain aiemmassa elämässäni, koska tässä elämässä en mielelläni syö kalaa. No, lohi menee joskus harvoin.
Kala maistuu siltä kuin se olisi muhinut ikuisuuden meressä: vanhalta suolavedeltä.
Mutta söpöjähän ne ovat! 😍 En minä sitä kiellä. 😚🐟
🦄 - Anonyymi
Miten se menikään, syö silliä se kasvattaa järkeä?
- Anonyymi
Se kasvattaa tilliä!
- Anonyymi
No sen sillin vois panna ruisnapin päälle luotisuorana ja peitellä sitten lehtisalaatin palalla piiloon (ettei sitä näe).
Leivän päällä hyvää. Mikä tahansa pehmeä leipä käy. Eli ensin voita, sitten ne sillit.
- Anonyymi
En mitään. Ei ole mun juttuni, sehän on käytännössä sama kala kuin silakka. Eri meri vaan.
- Anonyymi
Matjessillistä saa ihan ok "janssoninkiusauksen", mutta ei sitäkään jaksa jatkuvasti syödä. Kerran pari vuoteen. Kesällä voi syödä yhden sillipalan uusien perunoideni kera, että muistan taas miksi en pidä sillistä. Siinäpä se.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849