Ukrainalainen transvestiitti huolissaan, venäläisestä vihaväkivaltapuheesta

Anonyymi-ap

Tämän sanomisessa on nyt käynyt, jo pari kertaa sananvapauksien estäminen, voitte vain arvailla miksi ja keiden toimesta.

https://www.dw.com/en/ukraines-transgender-spokeswoman-dismisses-russian-haters/a-66898006

Uutinen on siis Saksan Deutche Welt uutistoimiston sivustolta, onko se kielletty Suomessa, vai mistä on kyse, että Suomen kansalaisten sananvapauksia estetään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17896806/itavallassa-prideen-hyokanneilla-aarifasisteilla-yhteyksia-aariislamisteihin#comment-121449464

Vaikuttaa selkeästi siltä, ettei Suomen kansan enemmistön, haluta tietävän miten maailmalla asiat ovat ja kuinka niitä uutisoidaan.

39

1304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

      Korruptiopoliitikko-pörssirikollisilla on korruptiovaaliensa takia, "vammais"-sana tyrkyllä EK-medioissaan, mutta tosiasia on, ettei vammaisten oikeuksia voida ajaa, ilman aitoa taloudellista, ajanmukaista oikeusturvaa, kaikille köyhyyteen pakotetuille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläisille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🔞 ­N­­y­­­m­f­o­­m­­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18025874W

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Venäläiseksi mielletty äärifasistinen vihaväkivaltapuhe, seksuaalivähemmistöjä, tyttöjä, naisia, työttömiä, syrjäytettyjä, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläisiä ym kaikkea ja kaikkia tavallisia ihmisiä vastaan, on erittäin yleistä Suomessa, PetosKokPersRkpkd:n uskonnollisfundamentalistien ja ääri-islamistien, sovinismin teeekutsujen yhdistämissä ääriliikkeissä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16336452/miksi-raiskauksien-uhrit-kantavat-hapean-raiskaajien-ja-siskojenhakkaajien-sijasta-#comment-118459131

    • Anonyymi

      Suomessa viranomaiset eivät ole tietävinään, että ainakin isommissa kaupungeissa, äärioikeiston uskonnollis-fundamentalistiset, raamattua vihaväkivaltaan ja pörssirikollisuuteen käyttävät, Teekutsuliikkeiden yhdistykset, kirkot ja järjestöt, ym ovat yhdistäneet voimansa, selkeästi ääri-islamistisia aatteita, kavalasti levittävien, ja ensinmainittuja ovelasti manipuloivien, venäläiseksi miellettyä vihaväkivaltaa, seksuaalivähemmistöjä, tyttöjä, naisia, työttömiä, syrjäytettyjä, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläisiä, ym kaikkia ja kaikkea kohtaan, erittäin aggressiivisesti ja häikäilemättömästi, yhteiskunnassa, levittävien äärifasististen pörssirikollisten käytännön väkivaltajoukkojen kanssa.

      https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tietovuotaja-edward-snowden-varoittaa-korona-poikkeusoloista-valtaa-pitavat-tottuvat-saamaansa-valtaan/3d1d2b6b-80c2-41bf-8060-e1fa026a5e06

      https://yle.fi/a/74-20008814/64-3-140929

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nyt kun rikossyytteissä oleva Biden jälkeläisineen, nojailee jälleen Kiinan pörssibiljonääreihin, ihmisoikeusrikollisiin ja kansanmurhaajiin, ei eduskunnan yksipuoluejärjestelmän korruptiopoliitikko-pörssirikollisillekaan, enää VenäjäOligarkkien yksityiskoneilla, pakotteiden aikana lenteleminen, isoimpien talous-pörssirikosten tekemiseksi riitä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18026030/kiina-estot-lahteneet-porssirikollisilta-yksipuoluejarjestelmassa

      https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/eu-aikoo-vakoilla-kaikkea-viestiliikennetta-raskasta-kritiikkia-kaytannossa-tarkoittaa-salauksen-kieltamista-perusoikeudet-romukoppaan/5e44d5ae-9ca4-4351-ac16-93c6c1eb6137

      Rikoskanteet Suomen ihmisoikeusrikkomisista, lainvastaisista leikkaamisista, jo entuudestaan syvältä köyhyysrajan alapuolelta, on saatettava kansainvälisen, korkeimman oikeuden tietoisuuteen, rikoskanteita on nostettava, ihmiselämien suojelemiseksi Suomessa. Vahvemmat hartia kiirehtikää.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Zelensky on Azov-Nazi, joiden sotabisneksiä pörssirikollisuudessa, Suomen kansa on väkisin pakotettu kustantamaan, omien terveyksiensä ja henkiensä kustannuksella.

      https://www.aljazeera.com/news/2023/9/26/canada-parliament-speaker-faces-calls-to-step-down-after-honouring-nazi

      https://www.cbc.ca/news/politics/yaroslav-hunka-fallout-1.6979628

      Samat äärifasistiset korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, jotka ovat käytännössä eniten äärifasisteja ja nazeja, esiintyvät nyt Trudeaun pahan mokan sormella osoittelijoina.

      https://www.lemonde.fr/en/international/article/2023/09/27/germany-bans-far-right-neo-nazi-group_6140382_4.html

    • Anonyymi

      https://www.cbc.ca/news/politics/yaroslav-hunka-fallout-1.6979628

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18031411/kaviko-petoskokpersrkpkdn-korruptiowahlroos-nygardin-raiskaamosaarella

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18019468/suomen-sotavalmisteluun-kaytetaan-noin-6200-000-000-euroa-vuodessa-asumistuesta-leikataan#comment-123197548

      Suomi on äärettömän vauras valtio, millekään leikkauksille, ei ole mitään aitoa tarvetta, sen lisäksi, että ne ovat täysin Suomen perustus-ym lakien ja kansalaisoikeuksien vastaisia. Köyhyysrajan alapuolelta leikkaaminen ON LAITONTA. Äärifasisti-pörssirikollisten Neonazihallituksen on EROTTAVA.

    • Anonyymi

      Selkeät rikokset ihmisoikeuksia vastaan Suomessa, eivät näy EK-medioissa, eikä vastuuta kansalaisista, näy yksipuoluejärjestelmässä, vain lainvastaisen leikkauksien mukavastustusta oppositiossa.

      https://www.aljazeera.com/news/2023/10/3/what-is-panda-diplomacy-and-why-are-the-bears-going-back-to

      Suomi jälleen nettomaksajana EU:ssa, maksut lisääntyneet, miten surkeita neuvottelijoita ja meppejä täytyy olla, ettei vieläkään päästy saamapuolelle ?

      Italian äärifasistiMeloni sen sijaan, käväisi Kiinassa tekemässä rahakkaita sopimuksia ja sen lisäksi uuden EU-tukipaketin kinuaminen, on jo täydessä vauhdissa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sateenkaaresta puheen ollen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kyllä se siitä vielä rauhaksi muuttuu.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Näyttää täällä palstalla olevan yleistä kyseinen vihapuhe.

      https://www.uusisuomi.fi/uutiset/tutkija-israelin-ilmaus-muistuttaa-venajan-natsisatanismiretoriikasta/7f12fa68-917b-4bb5-ac46-844df005ce73

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Maailma on muutoksen kourissa. Kaikki hyvä, jota on rakennettu, oli hetken huumaa.
      Nyt saa potkia köyhiä, sairaita, muualla syntyneitä ja lapsia ihan luvan kanssa.

    • Anonyymi

      Venäjällä on ihmisen paha olla. Rikolliset johtaa, mielivalta vallitsee ja ihmisellä ei ole mitään arvoa. Me ei sitä haluta. Mutta onko meitä lian vähän, joitten mielestä ihmisen elämä on arvokas ja kaikille olisi suotava mahdollisuudet ja heikoimpia ei jätetä?

    • Anonyymi

      Mä en ymmärrä lainkaan, mitä aloittaja yritti selittää. En viitsi käyttää aikaa kaiken maailman linkkeihin. Voisko aloittaja kertoa mitä HÄN ihan ITSE halusi sanoa .

      • Anonyymi

        Aika harvaa ymmärtää näitä anolaisia.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Monelle tulee yllätyksenä, ettei Saksassa ole laillista aborttioikeutta, vaan on patavanhoillinen, taantumuksellinen katolilainen pörssirikolliskulttuuri.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18127462/aborttioikeuden-vastustaminen-yhdistaa-eun-ja-venajan-rasismikortti-maahanmuuttajia#comment-124482239

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      243
      2121
    2. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1399
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1366
    4. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      370
      1233
    5. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      21
      927
    6. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      161
      819
    7. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      19
      796
    8. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      57
      716
    9. Taidat nainen haluta vain sitä yhtä asiaa?

      Minusta tuntuu nyt siltä.
      Ikävä
      75
      712
    10. Oon varma siitä

      Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä
      Ikävä
      101
      665
    Aihe