Ukrainalainen transvestiitti huolissaan, venäläisestä vihaväkivaltapuheesta

Anonyymi-ap

Tämän sanomisessa on nyt käynyt, jo pari kertaa sananvapauksien estäminen, voitte vain arvailla miksi ja keiden toimesta.

https://www.dw.com/en/ukraines-transgender-spokeswoman-dismisses-russian-haters/a-66898006

Uutinen on siis Saksan Deutche Welt uutistoimiston sivustolta, onko se kielletty Suomessa, vai mistä on kyse, että Suomen kansalaisten sananvapauksia estetään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17896806/itavallassa-prideen-hyokanneilla-aarifasisteilla-yhteyksia-aariislamisteihin#comment-121449464

Vaikuttaa selkeästi siltä, ettei Suomen kansan enemmistön, haluta tietävän miten maailmalla asiat ovat ja kuinka niitä uutisoidaan.

39

1344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

      Korruptiopoliitikko-pörssirikollisilla on korruptiovaaliensa takia, "vammais"-sana tyrkyllä EK-medioissaan, mutta tosiasia on, ettei vammaisten oikeuksia voida ajaa, ilman aitoa taloudellista, ajanmukaista oikeusturvaa, kaikille köyhyyteen pakotetuille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläisille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🔞 ­N­­y­­­m­f­o­­m­­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18025874W

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Venäläiseksi mielletty äärifasistinen vihaväkivaltapuhe, seksuaalivähemmistöjä, tyttöjä, naisia, työttömiä, syrjäytettyjä, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläisiä ym kaikkea ja kaikkia tavallisia ihmisiä vastaan, on erittäin yleistä Suomessa, PetosKokPersRkpkd:n uskonnollisfundamentalistien ja ääri-islamistien, sovinismin teeekutsujen yhdistämissä ääriliikkeissä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16336452/miksi-raiskauksien-uhrit-kantavat-hapean-raiskaajien-ja-siskojenhakkaajien-sijasta-#comment-118459131

    • Anonyymi

      Suomessa viranomaiset eivät ole tietävinään, että ainakin isommissa kaupungeissa, äärioikeiston uskonnollis-fundamentalistiset, raamattua vihaväkivaltaan ja pörssirikollisuuteen käyttävät, Teekutsuliikkeiden yhdistykset, kirkot ja järjestöt, ym ovat yhdistäneet voimansa, selkeästi ääri-islamistisia aatteita, kavalasti levittävien, ja ensinmainittuja ovelasti manipuloivien, venäläiseksi miellettyä vihaväkivaltaa, seksuaalivähemmistöjä, tyttöjä, naisia, työttömiä, syrjäytettyjä, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläisiä, ym kaikkia ja kaikkea kohtaan, erittäin aggressiivisesti ja häikäilemättömästi, yhteiskunnassa, levittävien äärifasististen pörssirikollisten käytännön väkivaltajoukkojen kanssa.

      https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tietovuotaja-edward-snowden-varoittaa-korona-poikkeusoloista-valtaa-pitavat-tottuvat-saamaansa-valtaan/3d1d2b6b-80c2-41bf-8060-e1fa026a5e06

      https://yle.fi/a/74-20008814/64-3-140929

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nyt kun rikossyytteissä oleva Biden jälkeläisineen, nojailee jälleen Kiinan pörssibiljonääreihin, ihmisoikeusrikollisiin ja kansanmurhaajiin, ei eduskunnan yksipuoluejärjestelmän korruptiopoliitikko-pörssirikollisillekaan, enää VenäjäOligarkkien yksityiskoneilla, pakotteiden aikana lenteleminen, isoimpien talous-pörssirikosten tekemiseksi riitä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18026030/kiina-estot-lahteneet-porssirikollisilta-yksipuoluejarjestelmassa

      https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/eu-aikoo-vakoilla-kaikkea-viestiliikennetta-raskasta-kritiikkia-kaytannossa-tarkoittaa-salauksen-kieltamista-perusoikeudet-romukoppaan/5e44d5ae-9ca4-4351-ac16-93c6c1eb6137

      Rikoskanteet Suomen ihmisoikeusrikkomisista, lainvastaisista leikkaamisista, jo entuudestaan syvältä köyhyysrajan alapuolelta, on saatettava kansainvälisen, korkeimman oikeuden tietoisuuteen, rikoskanteita on nostettava, ihmiselämien suojelemiseksi Suomessa. Vahvemmat hartia kiirehtikää.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Zelensky on Azov-Nazi, joiden sotabisneksiä pörssirikollisuudessa, Suomen kansa on väkisin pakotettu kustantamaan, omien terveyksiensä ja henkiensä kustannuksella.

      https://www.aljazeera.com/news/2023/9/26/canada-parliament-speaker-faces-calls-to-step-down-after-honouring-nazi

      https://www.cbc.ca/news/politics/yaroslav-hunka-fallout-1.6979628

      Samat äärifasistiset korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, jotka ovat käytännössä eniten äärifasisteja ja nazeja, esiintyvät nyt Trudeaun pahan mokan sormella osoittelijoina.

      https://www.lemonde.fr/en/international/article/2023/09/27/germany-bans-far-right-neo-nazi-group_6140382_4.html

    • Anonyymi

      https://www.cbc.ca/news/politics/yaroslav-hunka-fallout-1.6979628

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18031411/kaviko-petoskokpersrkpkdn-korruptiowahlroos-nygardin-raiskaamosaarella

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18019468/suomen-sotavalmisteluun-kaytetaan-noin-6200-000-000-euroa-vuodessa-asumistuesta-leikataan#comment-123197548

      Suomi on äärettömän vauras valtio, millekään leikkauksille, ei ole mitään aitoa tarvetta, sen lisäksi, että ne ovat täysin Suomen perustus-ym lakien ja kansalaisoikeuksien vastaisia. Köyhyysrajan alapuolelta leikkaaminen ON LAITONTA. Äärifasisti-pörssirikollisten Neonazihallituksen on EROTTAVA.

    • Anonyymi

      Selkeät rikokset ihmisoikeuksia vastaan Suomessa, eivät näy EK-medioissa, eikä vastuuta kansalaisista, näy yksipuoluejärjestelmässä, vain lainvastaisen leikkauksien mukavastustusta oppositiossa.

      https://www.aljazeera.com/news/2023/10/3/what-is-panda-diplomacy-and-why-are-the-bears-going-back-to

      Suomi jälleen nettomaksajana EU:ssa, maksut lisääntyneet, miten surkeita neuvottelijoita ja meppejä täytyy olla, ettei vieläkään päästy saamapuolelle ?

      Italian äärifasistiMeloni sen sijaan, käväisi Kiinassa tekemässä rahakkaita sopimuksia ja sen lisäksi uuden EU-tukipaketin kinuaminen, on jo täydessä vauhdissa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sateenkaaresta puheen ollen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kyllä se siitä vielä rauhaksi muuttuu.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Maailma on muutoksen kourissa. Kaikki hyvä, jota on rakennettu, oli hetken huumaa.
      Nyt saa potkia köyhiä, sairaita, muualla syntyneitä ja lapsia ihan luvan kanssa.

    • Anonyymi

      Venäjällä on ihmisen paha olla. Rikolliset johtaa, mielivalta vallitsee ja ihmisellä ei ole mitään arvoa. Me ei sitä haluta. Mutta onko meitä lian vähän, joitten mielestä ihmisen elämä on arvokas ja kaikille olisi suotava mahdollisuudet ja heikoimpia ei jätetä?

    • Anonyymi

      Mä en ymmärrä lainkaan, mitä aloittaja yritti selittää. En viitsi käyttää aikaa kaiken maailman linkkeihin. Voisko aloittaja kertoa mitä HÄN ihan ITSE halusi sanoa .

      • Anonyymi

        Aika harvaa ymmärtää näitä anolaisia.


    • Anonyymi

      "Vähemmistöistä" huolissaan olevat pörssirikollis-korruptiopoliitikot, murhaavat eläkeläisväestöämme ennenaikaisesti, äärimmäiseen köyhyyteen pakottamalla. Pakolaiset joita rasismikortilla tuodaan, ovat paremmassa asemassa, kuin Suomen rakentajat, Suomen eteen ilmaiseksi raataneet vanhukset, vammaiset ja pitkäaikaissairaat.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18118177/elakelaisvaeston-koyhyyteen-tappaminen-on-ihmisoikeusrikos#comment-124395507

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8903
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8725
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      7793
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      175
      6203
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5288
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4315
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4190
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4113
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3899
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      78
      3790
    Aihe