Onko tämä ihanin tv-sarja ikinä? Sydämen kutsumus on monen suosikkisarja

29

2174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Enpä ole kuullutkaan sarjasta, ehkä tässä olisi syksylle ja talvelle uutta katsottavaa

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🔞 ­­N­­­y­m­­­f­­­o­m­­­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18060340w

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Ällömpää sarjaa saa hakea!on niin teennäistä kun mikä. Miksi näitä vielä uusitaan?samat sarjat ylellä pyörii vuodesta toiseen.per.....le!

      • Anonyymi

        Ei kysymyksessä ole uusinta, vaan uusia jaksoja. Etkö ymmärrä lukemaasi? Käsittämätöntä kommentointia kun ei ymmärrä mistä on kysymys!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kysymyksessä ole uusinta, vaan uusia jaksoja. Etkö ymmärrä lukemaasi? Käsittämätöntä kommentointia kun ei ymmärrä mistä on kysymys!

        Riippuu miltä kanavalta lähetetään...jos ennen tullu ykköseltä ja nyt näytetään vaikka kakkoselta niin silloin on uusi kausi vaikka samat jaksot on pyöriny ykkösellä...näin on esi im Walladerit ...Beckit ja monet muut...monesti pettyny.Samat sarjat ja elokuvat pyörii vuosikausia televisiossa.Samoin HUUTOKAUPPAKEISARI OIKEIN AAMUA ILTAA😡


      • Anonyymi

        Missään ei pyöri samat sarjat niin paljon kuin mainoskanavilla. Viikkokausia samaa paskaa vain hyppien kanavalta toiselle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Missään ei pyöri samat sarjat niin paljon kuin mainoskanavilla. Viikkokausia samaa paskaa vain hyppien kanavalta toiselle.

        Jep, ja sillkkaa tositv reality formaatti paskaa, joita en yhtäkään katso sekunttiakaan. Vuosi vuodelta töllöstä vähenee katsomisen arvoinen ohjelma, enkä ole kyllä rahastus töllöjäkään ottamassa, en moisen tositv reality formaatti sonnan tekemistä niin tue.


    • Anonyymi

      Hieman liian mairea sarja, ihmiset kuin käytösoppaan juuri lukeneita, en tiedä mille vuosisadalle tämä sarja perustuu on sen verran erikoinen tähän nykypäivään, mutta on ehkä kiva tiedostaa minkälaista elämä ollut tuolla vuosisadalla?

    • Anonyymi

      Onhan sarja söpö. mutta ei oikein uskottava. Kaikki aikakauteen sopivaksi liian siloiteltua ja kaunista. Tulee varmaan paremman puutteessa katsottua, ei suorana tv:stä mutta Areenan kautta joskus.

    • Anonyymi

      Tosi ällö sarja, en todellakaan odota

    • Anonyymi

      Alussa tuli katsottua, oli pikkuisen mielenkiintoisempi silloin, mutt nykyään on vähän muuttunut siirappiseksi. Ehkä se ettei siinä ole jatkuvasti väkivaltaa ja se sijoittuu vanhaan aikaan, kiinnostaa ihmisiä.

    • Anonyymi

      Todella huono sarja jota en katso jaksoakaan.

      • Anonyymi

        Katsot kuitenkin. Muuten et voi arvostella onko huono vaoi hyvä. Hihiiii...


    • Anonyymi

      No huh, katsooko tuota aikuiset oikeesti?
      Hiukset ja meikit nykyaikaa ja sarja kertoo ajasta jolloin hepalla ja vaunuilla kuljettiin.
      No, saahan jokainen katsoa mitä lystää, vaikka maalin kuivumista

    • Anonyymi

      Elämä Kanadan(?) erämaassa ei tuohon maailmanaikaan ollut varmaankaan noin ihanaa. Päätavoite taisi olla pysyä hengissä, ei pukeutua kauniisti. Kammottavan siirappinen epärealistinen tekele!!!!!!!!!!!

    • Anonyymi

      Miten jollakin syrjäkylällä voi olla noin monta todella kaunista naista. Harvoin omalla kylällä Espoon Tapiolassa tuollaisia näkee.

    • Kun romantiikkaa kehitellään siitä, että sisko pyörittää kilpakosijoita ilman pienintäkään tunnonvaivaa, ei tällainen romantiikka voi olla ihanaa miesten näkökulmasta. 🌹👀

      • Anonyymi


    • Anonyymi

      Ällöttävimpiä juttuja on nuo kokki - ja Australian tulli jutut kuten myös huumeiden salakuljetukset.
      Ja niidenkin alapuolella vielä tuo typeryyden huippu " kauniit ja rohkeat".

    • Anonyymi

      Ja siirappina pohjalla & kirsikka kakunpäällä. Suomen Huutokauppakeisari,
      jokapäiväisine uusintojen,uusintojen,uusintoineen.

    • Anonyymi

      Paras sarja ikinä! Seuraava kautta odotellessaan!

    • Anonyymi

      hyvä sarja ja hyvät arvot. Toki hieman epärealistinen, mutta silti hyvä. Kyllä tässä maailmassa saa olla irti arjesta välillä.

    • Anonyymi

      Ihana sarja. Minun suosikki. Nyt alkou 11. tuotantokausi.
      Vihdoinkin jotain katsottavaa. Tv sarjoja. En ymmärrä kuka haluaa tuota junttisontaa katsoa. Rumaa kieltä ja näytetään kaikkea pa... aa.

      • Anonyymi

        Jäi pois:Tv näyttää pilvin pimein suomalaisia tv sarjoja.


    • Anonyymi

      On ihana sarja

    • Anonyymi

      Voi EI sydämmen kutsumus jo loppui taas..

    • Anonyymi

      Ensimmäiset kuusi kautta upposi ihan täysillä, romanttiset historialliset tarinat ovat aina olleet itselle mieluista katsottavaa (Tuulen viemää, North and South jne.)

      Jatkoin sarjan katsomista vielä kuudennen kauden jälkeenkin, mutta sarjan kiiltokuvamaisuus ja elämän täydellisyys alkoi tökkimään todella pahoin ja lopulta sarja jäi omalta kohdalta unholaan. Ymmärrän kyllä sarjan viehätyksen ja onhan se mukavaa katsella ohjelmaa, joka ei ole täynnä nykypäivän ongelmia vaan keskittyy enemmän "vanhan ajan arvoihin" ihmisten elämässä.

    • Anonyymi

      Mistäs näkis vanhoja sydämenkutsumuksii..

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      79
      4134
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      202
      3352
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      3026
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      81
      2732
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      381
      2455
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      181
      2092
    7. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      38
      1623
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1615
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1418
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1402
    Aihe