https://www.kameraliike.fi/fi/product/fujinon-lb-25x150-ed-dn-echo-zg0655a-uniikki-suurkokokiikari/21729
Mies saapuu lintutornille ruosteisella vm.82 opel farmarilla ja mukanaan miehellä on tuollainen tehokas kiikari.
Kiinnostuuko nainen miehestä, jolla on kunnon harrastus välineet mukana ja pääseekö mies naisen luo treffeille samana ilana juttelemaan linnuista?
Nainen kenties voi si avustaa miestä kiikarin kanssa, kun se täytyy kiinnittää tukevalle alustalle, ettei se huoju...
Miten nainen reagoit miehen kiikariin lintubongauspaikalla
11
294
Vastaukset
- Anonyymi
Naisella on omat kiikarit jo lapsena isältä saatu.
Linuhavaintojaan vertailevat. Kuuntelevat amorin siipien havinaa.
Taivaalla on hienoja vaaleanpunaisia pumpulipilviä.
Vilma- Anonyymi
Ei näy Vilman kiikareilla 10km korkeudessa liitäviä kurkia, joiden ääni vain korvaan kantautuu.
Aloittajan upeilla kiikareilla näkyy kurki vaikka 50 km korkeudelta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei näy Vilman kiikareilla 10km korkeudessa liitäviä kurkia, joiden ääni vain korvaan kantautuu.
Aloittajan upeilla kiikareilla näkyy kurki vaikka 50 km korkeudelta.Mutta eiväthän kurjet koko aikaa lennä. Etsivät välillä sammakoita ja ne eivät lennä.
Ja miksi pitäisi lintuja tiiraillessä nähdä lähes galaxiin tai mustaan aukkoon?
Vilma - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei näy Vilman kiikareilla 10km korkeudessa liitäviä kurkia, joiden ääni vain korvaan kantautuu.
Aloittajan upeilla kiikareilla näkyy kurki vaikka 50 km korkeudelta.50 km korkeudella on aika vähän kurkia, uskoisin. Vuoden 82 opel on jo paalattu ja laitettu sulatusuuniin. Opelin uusi elämä on alkanut mersun ovenkahvana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei näy Vilman kiikareilla 10km korkeudessa liitäviä kurkia, joiden ääni vain korvaan kantautuu.
Aloittajan upeilla kiikareilla näkyy kurki vaikka 50 km korkeudelta.Jos nainen huomaa olevansa kiikaroinnin kohde, alkaa hän strippaa kameralle, haluaa voittaa linnut kiinnostuksen kohteena. Pienellä kiusoittelulla sekin onnistuu pitemmäksi ajaksi, kunhan ei kaikkia korttejaan heti paljasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos nainen huomaa olevansa kiikaroinnin kohde, alkaa hän strippaa kameralle, haluaa voittaa linnut kiinnostuksen kohteena. Pienellä kiusoittelulla sekin onnistuu pitemmäksi ajaksi, kunhan ei kaikkia korttejaan heti paljasta.
15:22
Iltapäiväunia?
Hesan lähellä lokit voivat tehdä omat ratkaisunsa.
Eikö siitä voi rapsahtaa jonkin siveellisyyspykälän nojalla sakkoja, jos nainen kokee vaatteet kuormittaviksi ja alkaa nakella niitä.
Vilma
- Anonyymi
Nyt on niin lämmintä, että tokko vielä viitsivät lähteä.
Tein kauppakiertoksen ja olin aivan läähpuh ja oli mentävä uudestaan suihkuun.
Vilma
Hikoilevatkohan linnut?
Ihmisenä on inhottavaa, jos unohtaa dödöt.- Anonyymi
Olen nähnyt zoom kiikarilla, kun lintu hikoilee.
Nokasta valui hikeä noronaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen nähnyt zoom kiikarilla, kun lintu hikoilee.
Nokasta valui hikeä noronaan.Mikläköhän böödi oli kyseessä? Räkä-ttirastas? Strutsi?
Vilma
Muusta en tiedä, katselisin vaan kiikaria ja ajattelisin, jopas siinä on kiikarilla kokoa. Ja hintaa! että kyllä taitaa olla todella rakas harrastus, kun tuollaisen kalliin kiikarin on hankkinut.
- Anonyymi
Pupusella ei ole varaa kiikariin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1921368
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85862
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52761- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253637Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä320614Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55589- 53584