JT mielestä näitä syntejä ovat esim. joulun viettäminen, vaaleissa äänestäminen, armeijaan meneminen, verensiirron ottaminen,
Vartiotornin kanssa eri tavalla ajatteleminen, ovelta-ovelle-työssä käytettyjen tuntien raportoimisen laiminlyöminen, jne.
Turunen puhuu kirjassaan soopaa JT!
10
248
Vastaukset 10
Onneksi seuralla on tarjolla raamatullinen keino, jolla saa kaikki synnit anteeksi. Se on tietysti rahalahja seuralle ja Peräilma. Muutamalla satkulla saa kaikki nuo ed. mainitut anteeksi. Sekä täytyy lisäksi tehdä Peräilmalupaus.
Eli syntisäkin on lisäksi vuosiviikon ajan käytävä salilla kerran päivässä päästämässä äänekästä Peräilmaa (mitään neitisuhnua ei hyväksytä) kahden vanhimman todistaessa. Tästä on lisäksi tehtävä tarkka raportti, joka lähetetään apinapostilla pääkonttoriin.- Anonyymi
Niinpä niin. JT mielestä Vartiotornin kanssa eri mieltä oleminen onkin pahin synti.
- Anonyymi
Pahinta on se että ollaan Raamatun kanssa eri mieltä???
JT eivät idiootteja! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pahinta on se että ollaan Raamatun kanssa eri mieltä???
JT eivät idiootteja!Aika idiootti tai ainakin todella hyväuskoinen täytyy olla, jos Vartiotornin opin nielee.
- Anonyymi
Se on myös Jumalan vastaisuutta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika idiootti tai ainakin todella hyväuskoinen täytyy olla, jos Vartiotornin opin nielee.
Miksi kartat raamattua
Anonyymi kirjoitti:
Miksi kartat raamattua
raamattu on satukirja. Joka siihen uskoo, on sytytyksen säätöä vailla. HOHOHHOHOHOOHOHO!
- Anonyymi
kookoo5 kirjoitti:
raamattu on satukirja. Joka siihen uskoo, on sytytyksen säätöä vailla. HOHOHHOHOHOOHOHO!
Tiedekkään ei pidä Raamattua satukirjana!
Anonyymi kirjoitti:
Tiedekkään ei pidä Raamattua satukirjana!
Mikä tiede muka? Joku puolijauho jt tiädemiäskö? Jos kirja on satuja pullollaan, niin se on satukirja. Ainoa totuudellinen osa on Peräilmaa henkitsyytyneesti käsittelevät jakeet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika idiootti tai ainakin todella hyväuskoinen täytyy olla, jos Vartiotornin opin nielee.
Tunne-elämästä kai siinä on kysymys.
Muuan poliitikko aikoinaan, josta puhuttiin tulevana presidenttiehdokkaana, joutui Nigeria-kirjeen huijaamaksi, teki jonkinlaisen petosrikoksen, mutta jäi kiinni ja sukutalo meni pakkohuutokauppaan. Kaverit eivät enää kaveeranneet, mutta hän päästi vartiotornikaupittelijat jutustelemaan, eipähän tarvinnut istuskella yksinään kotonaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132351Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???321235- 106973
- 71942
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha629933- 48865
- 88798
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 70676
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666