Olen joskus jopa hieman itsekseni hymyillyt erilaisille avaruusjutuille.
Nyt löytyi sellainen uutinen josta repesin täysin ja makkaraperunat purskahtivat näytölle.
Tässä se on:
https://www.youtube.com/watch?v=VO22w4-xtB8
Olen monasti suhtautunut hieman skeptisesti avaruuden ihmeisiin.
14
408
Vastaukset 14
- Anonyymi
Tuolla videolla puhutaan että astronautit matkustaisivat asteroidin mukana.
Valitettavasti minulta ei ainakaan löydy pätevyyttä arvioida tätä asiaa. - Anonyymi
Muistattehan että
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18685067/satelliitteja-kiertaa-maapalloa-tuhansin-kukaan-ei-tarkkaa-maaraa-edes-tieda-#comment-132030799
Eli antakaa oikeanlaista palautetta huomionkipeälle.- Anonyymi
On tarpeetonta puhua aloittajasta. Tuonhan ovat kirjoittaneet Ukrainalaiset.
Artikkeli on totta ja julkaistu ympäri maailmaa.
Kyllähän tuolle nauravat siatkin.
Harmi että artikkeli asettaa vakavimmatkin aiheet kyseenalaisiksi.
- Anonyymi
Siis täh? Joku tekee tubeen videon siitä kun selaa nettiä ja lukee lehtijuttua ääneen ja ihmettelee siinä olevaa kuvituskuvaa? Voishan tuolle kai nauraakin, aika noloa.
- Anonyymi
Tuossa komeettamatkailussa taitaa olla vaikeinta raivata ja kaivaa saapuvalle komeetalle kunnollinen kiitorata.
Sitä kuokkimaan pitää lähettää hitosti ukkoja etukäteen? - Anonyymi
Päivän naurut.
Vapauttava totuus- Anonyymi
Mitä järkeä on vi++uilla tuon naurettavan novellin julkituojalle? Pidätkö juttua totuudellisena?
Naura Tekniikka&Talous-lehdelle joka ilkeää tuollaista roskaa julkaista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä järkeä on vi uilla tuon naurettavan novellin julkituojalle? Pidätkö juttua totuudellisena?
Naura Tekniikka&Talous-lehdelle joka ilkeää tuollaista roskaa julkaista.Nasu/Viktorille nauretaan siksi, että se on vuosikausien ajan käynyt palstalla kerjäämässä huomiota ilman että olisi yhtään trollina kehittynyt. Tässä on ikävästi hieman samaa fiilistä kuin jälkeenjääneen jutuille irvailemisessa.
Tarkemmin ajatellen fiilis on aivan sama. Ehkäpä Nasu/Viktor on lapsiaikuinen, joka ei rajoitteensa vuoksi parempaan pysty. Se selittäisi monta kohtaa käytöksessään. Anonyymi kirjoitti:
Nasu/Viktorille nauretaan siksi, että se on vuosikausien ajan käynyt palstalla kerjäämässä huomiota ilman että olisi yhtään trollina kehittynyt. Tässä on ikävästi hieman samaa fiilistä kuin jälkeenjääneen jutuille irvailemisessa.
Tarkemmin ajatellen fiilis on aivan sama. Ehkäpä Nasu/Viktor on lapsiaikuinen, joka ei rajoitteensa vuoksi parempaan pysty. Se selittäisi monta kohtaa käytöksessään.Jahas..., Persekärpänen taasen pörräämässä jakelemassa viisauksiaan jotka koskevat aina vain nimimerkkiäni, ei koskaan käsiteltävää asiaa.
Sinulta unohtui kertoa mielipiteesi etten ole koskaan saanut naista.
Edes rahalla.
Törkeää muistamattomuutta... DDD- Anonyymi
ViktorAtaman kirjoitti:
Jahas..., Persekärpänen taasen pörräämässä jakelemassa viisauksiaan jotka koskevat aina vain nimimerkkiäni, ei koskaan käsiteltävää asiaa.
Sinulta unohtui kertoa mielipiteesi etten ole koskaan saanut naista.
Edes rahalla.
Törkeää muistamattomuutta... DDDPalstan paritansseissa on viejiä ja seuraajia. Trollin pitäisi osata viedä jotta tanssi etenisi haluttuun suuntaan. Tuossa viestissäsi sinä olit kuitenkin seuraaja jota trolli vei.
Pieni vinkki jatkoa varten: Jos koet että sinun pitää vastata tölväykseen niin olet juurikin joutunut trollauksen kohteeksi. Silloin pitää ymmärtää olla vastaamatta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Palstan paritansseissa on viejiä ja seuraajia. Trollin pitäisi osata viedä jotta tanssi etenisi haluttuun suuntaan. Tuossa viestissäsi sinä olit kuitenkin seuraaja jota trolli vei.
Pieni vinkki jatkoa varten: Jos koet että sinun pitää vastata tölväykseen niin olet juurikin joutunut trollauksen kohteeksi. Silloin pitää ymmärtää olla vastaamatta.Höpöttelitkö sinä Viktorille vaiko Persekärpäselle?
Mitä mieltä muuten olit artikkelista?
Joko ensi vuonna olisi mahdollista hypätä komeetan kyytiin? - Anonyymi
ViktorAtaman kirjoitti:
Jahas..., Persekärpänen taasen pörräämässä jakelemassa viisauksiaan jotka koskevat aina vain nimimerkkiäni, ei koskaan käsiteltävää asiaa.
Sinulta unohtui kertoa mielipiteesi etten ole koskaan saanut naista.
Edes rahalla.
Törkeää muistamattomuutta... DDDMontako ihmistä sinä haukut tuolla nimellä? Minua olet useasti haukkunut vaikka itse vain jatkuvasti korjaan sinun virheellisiä väittämiäsi ja väärää tietoasi, itse en ole koskaan haukkunut sinua vain ottanut kantaa kirjoituksiisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Montako ihmistä sinä haukut tuolla nimellä? Minua olet useasti haukkunut vaikka itse vain jatkuvasti korjaan sinun virheellisiä väittämiäsi ja väärää tietoasi, itse en ole koskaan haukkunut sinua vain ottanut kantaa kirjoituksiisi.
Se on nasu/viktorin vakiovastaus saadessaan osunutta arvostelua. Kun taito trollata on vielä hyvin puutteellinen niin aloitteleva usein noudattaa kerran hyväksi havaitsemaansa kaavaa. Nasu/viktor on ilmeisen vajaavaltaisuutensa vuoksi jumiutunut tuohon kuvioon jo vuosia sitten.
- Anonyymi
Digitaloudessa haptistisuus on kaikki kaikessa. Älkää katsoko cameraan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741604Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää971143- 151060
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as301040- 164997
Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä30923Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.105914Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!
Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks55849Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu130821- 30818
Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.187776Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua93727- 64684
VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN
Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisikalaumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa48668Useita poliisiautoja kunnantalolla
Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.12625Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo191597- 86580
On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79578- 41530
sinulle....
Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.75517
