Nazit?????

Sairaita!!

Kyllä sitä jo nyt tietää tarppeksi paljon Nazeista! Kun katsoo nuo dokumentti sarjat niitte touhuista!
En enää voi kehua Nazeja! Ei niissä ole mitään hyvää ja mikä helevetti niissä kiehtoo. Esim uus-nazeilla??? Ei Nazit edes ole ihmisiä!! Nazit vaan ryyppäsivät, varastivat juutalaisten arvotavaroita ja rahaa...Toiset oli tappoleireillä, huonoissa oloissa, kidutettuna ja nälän riistämänä! ss-miehet vaan joivat arvokkaita alkoholi juomia ja puhuivat kaikkea paskaa! Lopettakaa tuo Nazisaksan palvominen ja viisastukaa! Maailmaan mahtuu vaikka 200 erinlaista ihmisrotua! Mutta ei suomeen mielellään! Ole isänmaallinen mutta elä mikään nazipelle paviaana!

12

2131

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bönö-Rame

      Natsit tekivät anteeksi antamattomia tekoja. Mutta vain niin sanotut "puoleen jäsenet" olivat hulluja ja raakoja kuten Hitler.

      Kyllähän Saksassa oli ihmisiä jotka eivät halunneet olla natseja vaan he sotivat koska joku idiootti oli saanut puolet maapalloa heitä vastaan.

      Historiaa voisi lukea sen verran ettei aina vain ja ainoastaan natseja haukuta, pitää muistaa että kuka muu oli jo ennen sotia vapaaehtoisesti ilman pakkoa liittoutunut Natsi-Saksan kanssa ja näin ollen hyväksynyt sen että sota alkaa.

      Neuvostoliitto ja Natsi-Saksahan olivat liittolaisia vuoteen 1941 saakka kunnes Natsi-Saksa aloitti "Barbaroksen". Eli Neuvostoliitolle oli sama mitä Natsi-Saksa tekee kunhan he eivät vain ota sitä mikä Neuvostoliitolle oli luvattu.

      Oli vain ajan kysymys kumpi aloittaa toisen maailmansodan.

    • Ressu

      Maailmassa on tapahtunut kaikkea mahdollista.
      Kansanmurhia useassa maassa. Natsien teot ovat tietysti kauheimpia.
      Kyllä niistä pitää välillä puhua. Muistuttaa ihmiskuntaa, jotta se ei enää koskaan toistuisi.

      Onneksi maailma "kutistuu" koko ajan. Tiedämme entistä enemmän toisistamme. Tiedon siirtyminen ja yhteyksien parantuminen on hieno asia. Siinä mielessä globalisaatio on hyväksi.

      Natsien hirmutöistä ei kannata enää syytellä ketään. Ei ainakaan saksalaisia. Toivottavasti Saksan kansa on surutyönsä jo tehnyt. Syyllisyyden tunne on ollut valtava.
      Juutalaisia uhreja on muistettu ympäri maailmaa, toivottavasti se on mennyt oikein. Vähimmälle ovat ehkä jääneet Itä-Euroopan maiden uhrit. Puolalaiset ovat olleet ainakin tässä mielessä II maailmansodan suurin häviäjä.
      Kaikki asiaan liittyvä pitää jälkipolvien tietysti tutkia. Historiaa ei pidä yrittää piilottaa tai väärentää. Ei myöskään Suomen osuutta.

      Yllättävää on Tanskan selviytyminen. Kyllä tanskalaiset ovat olleet asiassa todella rohkeita. Miehitetty maa poistaa 95% maan juutalaisista veneillä Ruotsiin lähes vapaaehtoisvoimin. Mutta merkittävää on myös Tanskan virallinen taho, poliisivoimat auttoivat aktiivisesti pakenijoita saksalaisten silmien alla.

      Toivottavasti samanlaisella "natsionalismilla" ei olisi enää koskaan mahdollisutta.

      • korolainen

        Natsit terrorisoivat myös omaa kansaansa ja toisiaankin. Ei tainnut olla varsinaisesti kyse nationalismin varjopuolista, vaan etupäässä ja yksinkertaisesti raa'asta valtapelistä. Globalisaatio ei sellaista estä, vaan se, että nyt osataan olla varuillaan tuhoisten voimien valtaanpääsyn suhteen. Hitler osasi pelata, "soutaa ja huovata" niin, että vastarinta nousi melkein liian myöhään.


    • Teppo-Seppo

      Puhuivat paskaa!?!? Sitä mä sanoisin jo rikolliseksi!! Turha paskanjauhaminen pitää kitkeä maailmasta - ehdottomasti!

    • kouluttaja

      paskanjauhajat leireille uudelleenkoulutukseen.

    • Nazi gays people!!

      Eikös täällä joku ole nuita nazeja vastaan! Itse olen hieman ja aika paljonkin!! Vituttaa tuommonen arjalais herrottelu! Me olemme ykkösiä kaikessa, koska olemme arjalaisia! Aika vitun tyhmää! Siis Nazisaksan suurin saavutus oli tuhota juutalaiset ja mustalaiset! Miksi? Rodun ja uskonnon perusteella. Hitlerille ei kelvannut juutalaiset ja mustilaiset! Siinä oli niitten rakastettu ja suurin työnsaavutus"kuolkaa kaikki juutalaiset ja myös mustilaiset".......... Minun mielestä aika vitun sairasta ja hullua tuommonen!!! Osa ss miehistä oikein rakasti työtään ja sitä annettua arvokasta tehtävää! No tehtävä oli juutalais ja romaani kansan tuhoaminen kokonaan! No onneksi nazit eivät saaneet kaikkia!

      • Maailma ei ole mustavalkoinen; asiat sisältävät hyvät ja huonot puolensa. Totta, että natsit murhasivat 9 miljoonaa ihmistä, mutta toisaalta he saivat aikaan hyvääkin, esim: He kehittivät teknologiaa valtavasti eteenpäin. Vaikka rotutieteet ovat näennäistiedettä, niin silti ne loivat pohjan nykyaikaiselle geenitutkimukselle. Natsit tujusivat tupakan haitallisuuden jo 30-luvulla, vaikka yleensä väitetään että se keksittiin vasta 60-luvulla. Monesti myös unohtuu että natsit harrastivat luonnonsuojelua, Natsi-Saksassa kiellettiin eläinkokeet, Mussolini (hän ei kylläkään ole natsi, vaan fasisti) edisti innokkaasti metsienistutusta.

        Harvoin mikään on puhtaasti pahaa tai hyvää.


    • LIHAPÄÄ

      SE ON NATSI EIKÄ NAZI

    • Soggoth

      Juutalaisilla ei ole ikinä ollu omaa maata ne on varkaita ja paskahousuja jotka yrittää hyötyä muiden kustannusella! Ikävä kyllä ne on onnistunut liian hyvin tässä rahan ahneessa maailmassa! Kenelläkään ei oo enää munaa sanoo et nyt vitun kikkara hiukset tää homma loppuu! Juutalaiset uudestaa leireille ja samalla kaikki KOTIMAASTAAN pakenevat kurdit kanssa! Ja somaleille Riittää raiskattavaa afrikassakin!

    • suomalainenmies

      koulissahan meile EIopeteta että vaina ja ainoastaa nazien kanssa liittoutumalla "voitimme2 sodan ja saimme itsenäisyytemme "yksi suomalainen vastaa kymmentä ryssää" olisi aika kertoa totuus vaikka miten kipeää se tekeekin

      • asiaa sinulla

        mahtaa olla? Voisitko kirjoittaa tekstin luettavaan muotoon.


      • korolainen
        asiaa sinulla kirjoitti:

        mahtaa olla? Voisitko kirjoittaa tekstin luettavaan muotoon.

        Siis tulkitsen: pitäisi tunnustaa avoimesti se kipeä tosiasia, että toisessa maailmansodassa saavutimme ns. torjuntavoiton ja säilytimme itsenäisyytemme vain liittoutumalla natsien kanssa. Sillä "ryssiä" oli yhtä suomalaista kohti enemmän kuin ne kymmenen, jotka kuulemma olisi pystytty hoitamaan.


    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4463
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3228
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2884
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2687
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2539
    6. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      16
      2480
    7. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2467
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2275
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2065
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1727
    Aihe