Tieteen kuvalehti huijaa

Anonyymi-ap

Kun ihmisille aletaan kertomaan nettilehdesssä satuja kuinka joitakin temppuja tekemällä vältyt esim. sairastumasta syöpään niin semmoisen lehden toimitus on passitettava telkien taakse.
Kaiken lisäksi kun lukija alkaa satua lukemaan niin teksti häipyy näkymättömiin!

12

665

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun ihminen sairastuu syöpään niin siinä kestämistä kerrakseen.
      On todella törkeää, että ihmisten hyvä uskoisuudella ja kärsimyksillä rahastetaan.

    • Anonyymi

      Vielä 70-luvulla kylillä oli jos jonkin sortin koivulipeän ja kuusenkerkkien keittäjää jotka paransivat syöpää keitoksillaan.
      Toivolla siinä rahastivat eivätkä tiedolla.
      Kuoleman kielissä ihminen uskoo vaikka lipevään halonhakkaajaan.

      • Anonyymi

        Kuusenkerkkä on oikeasti terveellinen. Kohtuus tietenkin kaikessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuusenkerkkä on oikeasti terveellinen. Kohtuus tietenkin kaikessa.

        Mustaviinimarja mehukin on terveellistä ja omenat.


    • Anonyymi

      "Matthew tutkii ikääntymistä: Hän toivoo, että kaikki tietäisivät nämä neuvot
      Ihmiset elävät yhä pidempään, mutta................."
      Mutta?

      Tuota paskaa se on.

    • Anonyymi

      Jos ei mitään muuta konstia ole tehdä bisnestä niin työntäkää pää pers..... siellä Tieteen kuvalehden tomituksessa, se on terveellistä.

    • Anonyymi

      Et taida osata lukea.

      • Anonyymi

        "Et taida osata lukea."

        Tai ei ymmärrä lukemaansa.
        Mistähän johtuu, että juuri tiedepalsta vetää älyllisiä hottentotteja puoleensa kuin lehmän läjä sontakärpasiä?


    • Anonyymi

      "Kun ihmisille aletaan kertomaan nettilehdesssä satuja kuinka joitakin temppuja tekemällä vältyt esim. sairastumasta syöpään"

      Näkemättäkin voisin lyödä vetoa, ettei siellä kerrota noin. Kyse on luetun ymmärtämisvaikeudesta olkiukolla maustettuna.

    • Anonyymi

      Lehtikuningas kauppaa Bonnierin lehtiä. Bonnier lähettää tilaamattomia lehtiä ja aiheettomia laskuja. Ei vastaa reklamaatioon. Asiakaspalvelu ei tiedä mistään mitään ja lähettää viestejä, joissa on runsaasti kirjoitusvirheitä.

      Ilmoittakaa kuluttajaneuvojalle. Pitää saada loppumaan ihmisten huijaaminen.


      https://www.kkv.fi/kuluttaja-asiat/kuluttajaneuvonta/

    • Anonyymi

      Oikeanlaisilla elämäntavoilla riski sairastua syöpään pienenee.

      • Anonyymi

        Aivan. Tämä on varmasti ollut jutun kirjoittajankin ajatus. Toinen puoli asiaa on se, että vaikka elää miten terveellisesti, niin aina se tauti joihinkin iskee.

        Omakohtainen kokemus syöpälääkärin järkevästä suhtautumisesta.
        Minulla todettiin ärhäkkä melanooma, joka patologin lausuntoon perustuvan Breslowin luokituksen ja haavautumisen perusteella antoi 5 vuoden elinaikaennusteeksi n. 50 %. Lunttasin netistä.

        Kysyessäni syäpälääkäriltä ennusteesta ennen leikkausta, hän sanoi, ettei ennusteella ole yksilön kannalta merkitystä. Vaikka paranemisennuste olisi 95 %, niin voisin kuulua siihen 5 %:iin, eikä valitusoikeutta olisi. Oikeaa asennoitumista lääkäriltä.

        Minun onnekseni se ei vielä ollut levinnyt imusolmukkeisiin, joten pahin karikko on jo ohitettu. Menen taas kohta otattamaan yhdestä ihomuutoksesta koepalan, mutta en ota asiasta turhaa pulttia, kun itse en asialle mitään voi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      89
      6082
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      347
      5470
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2737
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2629
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      102
      1982
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1738
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1601
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1573
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1474
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1433
    Aihe