Hieno Honda CR-V vetyauto tulee markkinoille tänä vuonna 💕
https://moottori.fi/uutinen/hondan-uusi-vetyauto-on-cr-v-efcev-yhdistaa-sahkon-ja-vedyn-parhaita-puolia/
Honda CR-V vetyauto
26
373
Vastaukset
- Anonyymi
No mitä sitte???
- Anonyymi
Teit monta kirjoitusvirhettä.
- Anonyymi
Upeaa 💗
- Anonyymi
Erittäin upeaa.
- Anonyymi
Mahtavaa!
- Anonyymi
Erittäin mahtavaa 😃
- Anonyymi
Tuon vetyhybridihondan kantama on melko vaatimaton. Kilometreinä noin 46km sähköllä ja vähän yli 400km vedyllä. Ja lisäksi melkoista hidaslatausta kun kestää 2 tuntia ladata 46km matka sähköllä vaikka on melko iso akku jo autossa. Ennustan että tämä auto floppaa kun samaan hintaan saa jo hyvän täyssähköauton tai ladattavan bensa/diesel hybridin.
"The CR-V Fuel Cell's hydrogen system is good for an estimated 241 miles of driving range and the on-board 17.7-kWh battery pack is good for an additional 29 miles, per the EPA. Refueling the hydrogen tanks takes mere minutes, but recharging the battery pack for that extra reserve range will take two hours on a 240-volt connection. Luckily, you can tell the powertrain to charge the battery using power from the fuel cell while driving should you need to juice the battery on the go."
https://www.caranddriver.com/honda/cr-v-fuel-cell
Missään maassa ei ole vetyautot yleistyneet useista yrityksistä huolimatta vaan vetyautokanta on sitkeästi pyöreästi 0,0%. Jotkut ovat jopa niin pettyneitä vetyautoonsa että ovat nostaneet oikeuskanteen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18315455/vetyfanaatikot-valehtelevat-sinulle-ja-houkuttelevat-vetyansaan-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18531011/vetyautojen-ostajat-kokeneet-tulleensa-huijatuksi-ja-nostaneet-oikeuskanteen-- AnonyymiUUSI
En ymmärrä...
- Anonyymi
Tämä on tulevaisuutta 💗
- Anonyymi
Niinhän se tulee tänä vuonna.
- Anonyymi
Tämä vaikuttaa todella hyvältä 👍
- Anonyymi
Se on hieno.
- Anonyymi
Velipojalla oli joskus Honda.
- Anonyymi
Honda vaikuttaa hyvältä autolta.
- Anonyymi
Onko täällä oikeasti noin paha hondafani?
Mitä lie mutuillut muista autoista esim. Toyotasta tai Mazdasta hondaan liittyviin keskusteluihin, jotta honda olisi jotenkin autona parempi, vaikka näin ei ole.- Anonyymi
Minulla oli joskus Mazda 323 1.5 - 83
- Anonyymi
Toivottavasti tulee myös Suomeen 👍
- Anonyymi
Sepäs on hieno.
- Anonyymi
On tullut jo 👍
- Anonyymi
On se paras!
- Anonyymi
Onhan se vaan 👍
- Anonyymi
Ihanalta vaikuttaa 😍
- Anonyymi
Tämähän on hyvä asia 😃
- Anonyymi
Tämä on jo saatavilla 👍😃
- Anonyymi
Yksi hondakaaho lähettänyt jo 15 viestiä tähän keskusteluun, mikä saavutus!
- Anonyymi
Mielenvikaisuudella ei saada vetyautoja kaupaksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 301606
- 231602
- 1531445
- 341233