Balsamicoetikkapullossa on näköjään möykkyjä. Ei taida olla enää käyttökelpoista? Viime vuoden puolella avattu pullo, ja ollut kyllä pimeässä komerossa huoneenlämmössä.
Kuinka kauan etikka säilyy avatussa pullossa?
4
178
Vastaukset
- Anonyymi
Aika erikoista. Minä säilytän huoneen lämmössä eikä tuollainen ole koskaan tullut vastaan. Onkohan kyseessä joku feikkituote kenties eikä Modenalainen balsamico?
- Anonyymi
S-kaupan "Fattorie Giacobazzi" merkkinen, muka italialainen. Lasipullossa ainakin oli, aitoudesta en tiedä.
- Anonyymi
Siinä vaiheessa, kun balsamico tulee kauppoihin se on jo vuosia vanhaa, joten tuo on outoa.
Etikka ei voi mennä pilalle oikeastaan muulla tavoin kuin haihtumalla. Balsamicoetikkasi on aivan varmasti vielä hyvää. Kuvaamasi möykyt ovat normaalia sakkaa, jota on suodattamattomissa etikoissa ja sakka kerääntyy pullon pohjalle kun sitä ei liikuta.
Google AI: ”Etikan pohjalla oleva sakka ei ole merkki pilaantuneesta tuotteesta, vaan se on usein rypäleiden kuorista peräisin olevaa väriainetta tai luonnollisia yhdisteitä, kuten omenaviinietikan tapauksessa "the mother" eli emä. Tämä sakka on harmitonta ja jopa hyödyllistä, sisältäen entsyymejä ja bakteereita.”
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1169899Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki775002Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694812Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73280Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j102478Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071720- 471516
Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.541511Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591444Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?661372