Balsamicoetikkapullossa on näköjään möykkyjä. Ei taida olla enää käyttökelpoista? Viime vuoden puolella avattu pullo, ja ollut kyllä pimeässä komerossa huoneenlämmössä.
Kuinka kauan etikka säilyy avatussa pullossa?
5
279
Vastaukset
- Anonyymi
Aika erikoista. Minä säilytän huoneen lämmössä eikä tuollainen ole koskaan tullut vastaan. Onkohan kyseessä joku feikkituote kenties eikä Modenalainen balsamico?
- Anonyymi
S-kaupan "Fattorie Giacobazzi" merkkinen, muka italialainen. Lasipullossa ainakin oli, aitoudesta en tiedä.
- Anonyymi
Siinä vaiheessa, kun balsamico tulee kauppoihin se on jo vuosia vanhaa, joten tuo on outoa.
Etikka ei voi mennä pilalle oikeastaan muulla tavoin kuin haihtumalla. Balsamicoetikkasi on aivan varmasti vielä hyvää. Kuvaamasi möykyt ovat normaalia sakkaa, jota on suodattamattomissa etikoissa ja sakka kerääntyy pullon pohjalle kun sitä ei liikuta.
Google AI: ”Etikan pohjalla oleva sakka ei ole merkki pilaantuneesta tuotteesta, vaan se on usein rypäleiden kuorista peräisin olevaa väriainetta tai luonnollisia yhdisteitä, kuten omenaviinietikan tapauksessa "the mother" eli emä. Tämä sakka on harmitonta ja jopa hyödyllistä, sisältäen entsyymejä ja bakteereita.”
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1802653Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1051111- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20780Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait233779Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka277754Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698