Monet pitävät vetyautoja todella kalliina ja hankalana tapana autoilla. Vetyautokanta on pyöreästi 0,0% monessa maassa sen takia. Nyt vetyauto Toyotan Mirai automerkkiin rinnastetaan kiusallinen ilmiö, sillä haittaohjelman nimi on Mirai, jota on hankalaa torjua.
Samaan tapaan Mirai symbolisoi VALHEELLISEN vetyautojen paremmuuden ihannointia vetyautojen maailmassa, joka on merkittävä haitta autoilijoille kun vetyautoja viitsii aidosti opiskella ettei vetyautot ollutkaan niin hienoa tekniikkaa kuin netissä väitetään. Opiskelemalla vetyautojen tekniikkaa ja kyselemällä vetyautoilijoilta arjen käyttökokemuksista silmät aukeavat ettei vetytekniikka olekkaan niin hyvää kuin väitetään.
"Kestävä Mirain torjunta vaatisi ison toimijajoukon yhteistä vastuunkantoa ympäri maailman. Suomessa homma toimii suhteellisen hyvin, kiitos haitalliseen tietoliikenteeseen reagoimiseen kannustavan lainsäädännön ja Traficomin ja teleyritysten hyvän yhteistyön. Silti täälläkin ongelman kanssa ollaan pitkälti whack-a-mole-pelin asetelmassa.
Kutsun sinut mukaan yhteiseen taisteluun Mirain ja siinä samassa monen muunkin haittaohjelman toimintaedellytysten poistamiseksi."
Liity sinäkin kertomalla totuus vetyautoista. Linkitä tutkittua tietoa ja vetyautojen käyttäjäkokemuksia maailmalta. Haasta väärän tiedon levittäjiä joilla on kenties omat itsekkäät taloudelliset edut pelissä puhuen kaikkea hienoa vedystä vähätellen ikäviä haittapuoli kysymyksiä vetytekniikasta johtaen tietoisesti harhaan. Voit aloittaa kysymällä kysymyksen:"Jos vaihdan nykyisen autoni kalliiseen vetyautoon, niin miten minun autoiluni kokemus kokonaisuutena paranee kun vertaan kerrottuja kehuttuja argumentteja muihin käyttövoimiin? Mitä saan vetyautoilijana enemmän kun otetaan kokonaisuus huomioon.... niin hyvät kuin huonot puolet?"
https://traficom.fi/fi/ajankohtaista/blogit/miraissa-tulevaisuus
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19010097/vetyfanit-valehtelevat-ja-houkuttelevat-vetyansaan-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18531011/vetyautojen-ostajat-kokeneet-tulleensa-huijatuksi-ja-nostaneet-oikeuskanteen-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19032132/vetyautojen-kannattajat-ovat-venajan-hallinnon-tukijoita
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17234958/minka-ongelman-vetyautot-ratkaisee-tulevaisuuden-autoilussa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17679482/miksi-vetytankkausverkoston-maissa-vetyautot-ei-mene-kaupaksi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17250419/missa-muualla-voi-keskustella-vetyautoista
Toyota Mirai nimessä kiusallinen ongelma.
Anonyymi-ap
2
151
Vastaukset
- Anonyymi
Lyhyt dokumentti Mirain ongelmasta sääennustuksen muodossa.
Tietoturvailmiöt jotka muuttivat maailmaa - Mirai
https://www.youtube.com/watch?v=BmGQ8Xre-EE - Anonyymi
Vetyautoilu ei ole lähitulevaisuudessa järkevää tai kunnolla edes mahdollista laajasti.
Kaikkihan tämän tietää, mutta meidän vetypoika on huomion kipeä ja yksinäinen ja siksi spämmää juttujaan urakalla tänne Suoleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1604923Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121489
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211401Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s71129Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40957Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278739