Sähköautojen latausasemat ovat hirvittävä terveysriski joita tulee ehdottomasti välttää 😱😱😱
https://muropaketti.com/tietotekniikka/tietotekniikkauutiset/sahkoautojen-pikalatausasemalta-loytyi-uusi-terveysriski/
Onneksi vetytankkausasemat ovat tulossa myös Suomeen 💗💗💗
Sähköautojen latausasemat ovat terveysriski!
18
270
Vastaukset
- Anonyymi
Joo mutta noita päästöjä ei huomioida, koska on päätetty, että ne ovat ilmastoystävällisiä. Sähköautojen renkaiden ja latauspisteiden pienhiukkaspäästöistä ei saa puhua. Pitää vaan miettiä persujen polttomoottoriautojen pakoputkia ja olla lojaali omalle puoluejohdolle.
- Anonyymi
Latauspisteillä ei siis ole mitään päästöjä, kuten idiootti väittää. Suurjännitelaturin tuuletin nosti pölyä ilmaan, ja vaikutusalue oli muutaman metrin. Polttomoottoriautojen renkaat aiheuttavat ihan samaa kuin sähköautojen renkaat.
- Anonyymi
Trollitehtaan avaus kuten n 90 % kaikesta ! !! Älä kommentoi ! ! Älä ruoki narsu mt trollia ! !
- Anonyymi
Ei ole 90% vaan 89%.
- Anonyymi
Tuuletin siis nosti pölyä ilmaan. Pitääköhän tuulettimet nyt kieltää?!
- Anonyymi
Tuuli tekee saman.🤡
- Anonyymi
Hirveää 😱
- Anonyymi
Onneksi vetyautot ovat tulossa 😊
- Anonyymi
Mahdolliset korkeammat pienhiukkasarvot laturien lähellä ovat vielä pientä verrattuna vetyautojen riskeihin. Niin vetyautot kuin vetytankkausasemat ovat vaarallisia vetyräjähdysten takia.
"Vetyautojen tankkausasema räjähti Norjassa – Toyota ja Hyundai keskeyttäneet autojensa toimitukset"
"Kukaan ei loukkaantunut varsinaisessa räjähdyksessä, mutta paineaalto oli niin voimakas, että se sai useiden lähistöllä olleiden autojen turvatyynyt laukeamaan. Kaksi ihmistä vietiin lauenneiden turvatyynyjen seurauksena sairaalaan tarkastettavaksi.
Uno-X-yhtiön operoimalla asemalla sattunut räjähdys oli paikallisen Budstikka-lehden mukaan valtava. Tapahtuneen vuoksi aseman ympärille määrättiin 500 metrin varoalue, mikä pakotti sulkemaan kaksi vilkasta risteystä.
Kyseessä oli kylmäasema eli siellä ei ollut lainkaan henkilökuntaa. Asema on ollut käytössä marraskuusta 2016 lähtien."
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/vetyautojen-tankkausasema-rajahti-norjassa-toyota-ja-hyundai-keskeyttaneet-autojensa-myynnin/7446220#gs.taf9fc- Anonyymi
Tässä on muutama tapaus miltä vetyautojen räjähdys voi näyttää.
https://www.youtube.com/watch?v=aMKvfK2KM34
https://www.youtube.com/watch?v=5-nOPvXiIWQ
https://www.youtube.com/shorts/Ki5f-tOSFnY
Tässä vielä kaasuauton räjähdys tankatessa tankin pettäessä.
https://www.youtube.com/shorts/dlKQ1KeTlbg
- Anonyymi
Aloittaja pyrkii mahdollisuuksien mukaan kampittamaan sähköautoja kun tietää että vetyautot ovat hävinneet kisan. Putin ja öljy-yhtiöt hyötyvät suuresti jos joku viitsii vetyautojen puolesta puhua jatkuvasti.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19032132/vetyautojen-kannattajat-ovat-venajan-hallinnon-tukijoita
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17471380/kannattamalla-vetyautoja-kannatat-myos-venajan-taloutta-ja-sotakassaa- - Anonyymi
vety autoissa tuo vetypommi-riski auto muuttuu hydrogen-pommiksi
https://fi.wikipedia.org/wiki/Vetypommi - Anonyymi
Viimeiseen 20 vuoteen ei ole vetyautot yleistyneet missään maassa vaan niiden määrä on sitkeästi pyöreästi 0,0%. Jotkut ovat jopa niin pettyneitä vetyautoihin että ovat päättäneet nostaa ryhmäoikeuskanteen. Myös Toyota joutui lopulta myöntämään yli 10 vuotisen yrittämisen jälkeen ettei saa vetyautoja kaupaksi vaan pakko muuttaa politiikkaa jolloin paukut lautetaankin täyssähköautojen kehittämiseen ja Toyota tuo viimeistään vuonna 2027 noin 15 erilaista täyssähköautoa markkinoille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19010097/vetyfanit-valehtelevat-ja-houkuttelevat-vetyansaan-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18531011/vetyautojen-ostajat-kokeneet-tulleensa-huijatuksi-ja-nostaneet-oikeuskanteen-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18818799/toyota-myontaa-etta-sahkoautot-menevat-paremmin-kaupaksi-kuin-vetyautot- - Anonyymi
Karmeaa 😱
- Anonyymi
Artikkelissa selvästi sanotaan että latauspisteet ei tuota pölyä vaan tehoyksiköiden tuuletin puhalimet nostaa pölyn ilmaan.
- Anonyymi
Tuulisella ilmalla ei saa mennä ulos jos ei olla maata kostutettu.
- Anonyymi
Kamalaa Miten hirveä terveysriski niissä piilee ...
- Anonyymi00020UUSI
Tsekkaa täältä kuumimmat deittiprofiilit 💦 https://Tonya.hoty.lat/Tonya#/?/?/qx842es71
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885101- 181792
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631636Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271517Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s101497Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit511175Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249307980- 196945
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7840