Korkki maitotölkissä on ihan hanurista!

Anonyymi-ap

Mikä helvatan käyttömukavuus?
Ihan hanurista tuollainen kierrekorkki maitopurkissa . Kenen syy?
Amerikanskeidaa koko keksintö.

Tölkkiin avataan kaatonokka, josta juomaa voi kaataa lasiin, tai jonka nokasta voi juoda.

Mikään ei ole niin virkistävää kuin kylmä piimä juotuna suoraan tölkistä...
... AAAAH!

3

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Milestäni se korkki on paras keksintö maitotölkeissä etenkin puolen litran tölkeissä se on 150 % erittäin hyvä.

    • Anonyymi

      Korkin takia maitopurkkiin jää aina tilkkanen maitoa mutta tavallisesta taitettavalla nokalla varustetusta purkista saa kaiken ulos helposti.

      Valion uht maitopurkeissa korkki on auki repäistävää mallia joka myös roiskii maitoa ympäriinsä kun avaa uuden purkin. Korkkia ei saa myöskään painettua tiiviisti uudelleen kiinni.

      Purkkien suunnittelijoilta ei näemmä kukaan uskalla vaatia helppoa käytettävyyttä nyykyään. Tetrapakin taitettavat siivekkeet ovat yhä paras ja käytännöllisin, miksi keksiä pyörää uudelleen?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1397
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1210
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      5
      1139
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      855
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      800
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      693
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      682
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      646
    Aihe