1 lava auto 2 traktori 3 paketti auto perustele valintasi
Nainen mikä olisi mieluisin joululahja
30
291
Vastaukset
- Anonyymi00001
Pakettiauto. Tykkään muuttaa joka vuosi.
- Anonyymi00002
Mönkkäri, siinä on neljä rengasta, neliveto ja sillä voi tehdä paljon hyödyllisiä tekoja.
- Anonyymi00003
Ei mikään noista!
- Anonyymi00004
Lincoln-merkkinen suuri katumaasturi, panssaroituna mallina kuin Lincoln Lawayerillsa, on riittävän suuri kuin pakettiauto tai pieni matkailuauto,k mahuuu asumaan sisällä.
- Anonyymi00005
Mä haluun, että mies sukeltaa mulle syvästä merestä helmet.
Vilma- Anonyymi00020
Oletko kuunnellut Jorma Eirto nimisen laulajan kappaletta Tiikerihai? Kuunteleppa Vilma.
- Anonyymi00022
Anonyymi00020 kirjoitti:
Oletko kuunnellut Jorma Eirto nimisen laulajan kappaletta Tiikerihai? Kuunteleppa Vilma.
Kenkusti siinä kävi. Okei mä tingin. Iberosta.
Vilma
- Anonyymi00006
Maastokelpoisesta lava-autosta olen haaveillut. Sillä olis kätevää pörrätä omilla tiluksilla ja kuletella raivaussahaa ja muuta rompetta. Ite pitäis ostaa, kun miestä ei ole.
- Anonyymi00007
Dodge RAM lava-auto, renkaan koko pitää olla noin 1,5 metriä, vähintään, halkaisijaltaan, jotta pääsee menemään
Pakettiautoon mahtuisi kaikki työvälineet, mutta ihan sama, kunhan olisi auto.
- Anonyymi00008
Yhdys sanojen oikein kirjoitus?
- Anonyymi00009
Yhdyssana on yhdyssana.
- Anonyymi00023
Anonyymi00009 kirjoitti:
Yhdyssana on yhdyssana.
Ei välttämättä, riippuu sanojen merkityksestä, mitä niillä haluaa viestittää muille.
Jos olisin nainen niin valitsisin traktorin
- Anonyymi00011
Mitä tekee kaupungissa traktorilla?
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Mitä tekee kaupungissa traktorilla?
Liikenteen tukoksi ajattelit?
- Anonyymi00024
Onko traktori yhdyssana vai viivalla erotettava sama? Trak-tori, tori.fistä? Kauppa- tori, peili- tori, tori- aukee?
- Anonyymi00010
Ei mikään noista.
- Anonyymi00013
Mahdollisimman kallis traktori. Myyn sen pois heti joulun jälkeen. Tietysti helpommalla pääsee, jos antaa saman suoraan rahana. Mulla ei ole mitään käyttöä yhdellekään noista.
- Anonyymi00014
Kuski
Dösä ja siihen kuski.
Pakettiauto olisi kätevä peli. Aina on jotain vietävää ja tuotavaa. Valitsen käytännöllisen ratkaisun. Paku!
- Anonyymi00015
Ja lomilla vaahtokumi patja perään niin voi nukkua leirintä alueissa eli paku moni käyttöinen
Anonyymi00015 kirjoitti:
Ja lomilla vaahtokumi patja perään niin voi nukkua leirintä alueissa eli paku moni käyttöinen
Monet retkeilijät ja lomalaiset tekevät juuri noin. Itse en ole innostunut leiriytymisestä. Minut löytää kotoa, tai lähimmästä hotellista. Olen mukavuudenhaluinen. 😊🏨🛁🛌
- Anonyymi00018
tosi.typy kirjoitti:
Monet retkeilijät ja lomalaiset tekevät juuri noin. Itse en ole innostunut leiriytymisestä. Minut löytää kotoa, tai lähimmästä hotellista. Olen mukavuudenhaluinen. 😊🏨🛁🛌
Äläs nyt kesällä sinut löytäis pakun perästä se on sinun loma kotisi vai hotellista pakussa sinä nukut ja sillä sipuli
- Anonyymi00019
Minulla oli aikoinaan pienempi ja sittemmin isompi Hiace. Käytin sitä lähinnä mönkkärini kuskaamiseen.
Mutta yllättävän paljon tuli soittoja, kun sinullahan on se pakettiauto... 🤣
Yllättävän monessa muutossakin olin mukana. Se välillä harmitti. Mutta kyllä mokomat työystävät muistivat myös takaisinpäin. Muistan kun kerran laitettiin hiaceen talon kokoinen peräkärry ja oli siinä rajoilla saanko BE kortillani ajaa sitä.
Kyllä teki mieli laittaa soimaan Matti Eskon Rekkamies.
>simiti< Anonyymi00019 kirjoitti:
Minulla oli aikoinaan pienempi ja sittemmin isompi Hiace. Käytin sitä lähinnä mönkkärini kuskaamiseen.
Mutta yllättävän paljon tuli soittoja, kun sinullahan on se pakettiauto... 🤣
Yllättävän monessa muutossakin olin mukana. Se välillä harmitti. Mutta kyllä mokomat työystävät muistivat myös takaisinpäin. Muistan kun kerran laitettiin hiaceen talon kokoinen peräkärry ja oli siinä rajoilla saanko BE kortillani ajaa sitä.
Kyllä teki mieli laittaa soimaan Matti Eskon Rekkamies.
>simiti<Tuo tavaroiden siirtäminen paikasta A paikkaan B kiehtoo ja siksi paku on hyvä vaihtehto.
Tällä hetkellä minulla on Nissan Qashqai, sinne mahtuu jonkin verran tavaraa, mutta ei se tavaratila mikään suuri ole. On se silti kätevä ja minun tarpeisiini sopiva.
Ei sillä mitään sohvaa roudata, mutta kauppakassit mahtuvat näppärästi mukaan.
Aloittajan kaikki vaihtoehdot ovat epäseksikkäitä kulkuneuvoja.
Yksikään nainen ei halunnut muodokasta urheiluautoa.
Alkaako palstan naiset mummoutua?
(retorinen kysymys, ei saa vastata!)- Anonyymi00016
Juu joku kallis auto, kun ei mulla edes ole ajokorttiakaan, auto myyntiin ja rahat taskuun ja ostamaan elämään sisältöä.
- Anonyymi00021
Valintani on tuo 3, eli paku..
Koska siitä saa kätsyn mukana kulkevan kodin.
Tarttisin kyllä kuskinkin sen mukana.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2954804Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.111036Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781011Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981