Masturbaatio

Anonyymi-ap

Tiesithän että jos aiot jehovan todistajaksi niin et saa masturboida, vaikka olisit ikisinkku etkä meinaakkaan saada puolisoa niin joudut luopua inhottavasta tavastasi. Seksi kuuluu vain aviopareille.

13

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      Kyllä kait sinä voit luopua ihan kernaasti lihanhimoistasi kun tiedät että Jehova rakastaa sinua siksi ja saat ikuisen elämän jossa on paljon mielekkäämpää tekemistä kuin alapääsi räplääminen.

      • Anonyymi00003

        Järkevä ja loistava suunnittelija päätti sijoittaa naisten huvittelukeskuksen kahden viemäriaukon väliin.


      • Liha puhuu.🥩


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Järkevä ja loistava suunnittelija päätti sijoittaa naisten huvittelukeskuksen kahden viemäriaukon väliin.

        Ja miehen huvittelukeskuksen viemäriaukon ympärille.
        Hallelujaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • Anonyymi00004

      Jehova tuomitsee harrastuksesi vain, jos kerrot niistä vanhimmiston veljille.

    • Pallit räjähtää onneksi jehova hoitaa.☠️⚰️🪦

    • Anonyymi00005

      Masturbaatiokielto on erittäin tehokas keino syyllistää niitä todistajia, jotka ottavat järjestön opetuksen vakavasti (= tosiuskovat) ja joilla ei ole muuta keinoa purkaa seksuaalisia paineitaan. Tapaa on käytännössä mahdotonta täysin välttää, joten seurauksena on jatkuva huono omatunto. Tätä voi sitten paikata olemalla muissa asioissa mahdollisimman uskollinen järjestölle, käydä tunnollisesti kokouksissa ja tehdä paljon kenttää. Joku on sanonut osuvasti, että tienraivaus pyörii masturbaatiokiellon voimalla.

      Amerikan betelissä oli muutama vuosi sitten myrsky vesilasissa masturbaatioasiaan liittyen, tyynyjen väärinkäyttökin siihen liittyi. Hakukoneella voi etsiä "pillowgate".

    • Anonyymi00007

      Ei Jehovan todistajat voi sitä kieltää. Kuten ei kukaan muukaan. Vähän sama kuin mormonien tietynlainen alusasupakko, sitä kuuluisi miesten noudattaa mutta kukaan ei sitä noudata.

    • jt opetetaan kuulemma niin hyvin laskemaan Peräilmaa, ettei sooloseksi tule edes mieleen.

    • Anonyymi00008

      Neuroleptit auttaa. Ne tappavat kaikki seksuaaliset tunteet.

    • Anonyymi00009

      Olin selibaatissa 2004-2013. Silloin elin lyheni lopullisesti 2 cm. Olen miettinyt olisiko tämä asia vähän verrattavissa kastraatioon. Mutta Mooseksen viidennen kirjan mukaan kastraattia ei saa päästää Herran seurakuntaan. Hän ei voi siis osallistua kansan kokoukseen eikä kivittämiseen. Jehovan todistajat kieltäytyykin osallistumasta politiikkaan. He ovat kelvollisia Kristuksen taivasten valtakuntaan (Tyatira) mutta he eivät kelpaa celibaatin takia Pyhän kansan seurakuntaan ja kansan kokoukseen.

      Jeesus sanoi TAIVASTEN VALTAKUNNAN TÄHDEN ON LUPA ELÄÄ ILMAN VAIMOA JA SIVEYDESSÄ ÄÄRIMMÄISESSÄ.

    • Anonyymi00010

      Miten selvitä jos pussit täynnä ja ikinä ei saa yhtään keventää??

      • Anonyymi00011

        Tekee niin kuin kaikki muutkin, eli keventää. Siitä vain yritetään saada aikaiseksi huono omatunto.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      185
      6543
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      96
      5449
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      124
      3421
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      244
      3299
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      86
      2398
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2125
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1786
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      48
      1721
    9. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      47
      1654
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1376
    Aihe