Sitten on SDP pääministeri puolue, ja vanhat kunnolliset ajat tulee takaisin.
Mihin menee vanhat persu edustajat töihin, voisivat kokeilla vaikka wolt kuskin töitä tai siivojan töitä.
Itse uskon, että tuet juoksemaan ja koppakaljaa ja joka päivä itkemään nettiin maahanmuutosta, yhyy.
Vuosi vielä Kestettevä
7
80
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Ei sua voi älykkääksi sanoa. Jos leikitään että noin kävisikin, niin sähän joudut töihin että saat maksaa vassareiden velkoja ja vielä tulevien sohvalla löhööjien ylläpidon. No sä oletkin sossupossu eikä järki päätä paljoa kolkuta.
- Anonyymi00003UUSI
Juu kohta on nykyinen kauhukabinettihallitus pelkkä paskainen muisto menneistä sorvovuosista.
- Anonyymi00004UUSI
Kimmo Kiljunen lupasi videolla venäläisille, että itäraja aukeaa heti kun demarit nousevat hallitukseen. Sieltä ne "vanhat kunnolliset ajat" sitten saapuvat Siperian rataa pitkin, josta J Savolainenkin on varoitellut.
- Anonyymi00005UUSI
Puuceen tyhjennystä, paskaojan kaivuuta ja risusavottaa ois tarjolla. Muihin hommiin tarvitaa älykkäämpää väkeä.
- Anonyymi00006UUSI
Demareilla on se salainen rahakätkö mistä me muut ei tiedetä mitään ja mistä ne voi jakaa pätäkkää kansalaisten tarpeisiin.
- Anonyymi00007UUSI
Valtio ei pidä edelleenkään pyöriä velkarahalla.
- Anonyymi00008UUSI
Kukaan ei muistanut nykyhallitukselle sitä sitten kertoa. Ottavat velkaa enemmän kuin kukaan koskaan. On ihme porukkaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla722974Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "612568SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1062260Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851405Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341266Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o187952Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html88919Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m83893Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html145815Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52746