Kumpi vai kampi

Agneisti

Olen tässä miettinyt että voisi syväjäädyttää itsensä. Uskikset eivät varmasti ole minun elinaikanani maailmasta häviämässä joten syväjäädytys tarjoaisi mahdollisuuden kokea tulevaisuuden ateistinen maailman ilman sairaita uskontoja.

Tai toisaalta voisihan sitä myös suorittaa mittavan joukkotuhon uskovaisille, nopeuttaen hieman kehitystä. Kumpaa kannatatte? Jotain tekemistä viikonlopulle pitäisi keksiä.

7

369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosi ateisti

      ja "kaverisikin". Liika on aina liikaa.

    • pohdittavaa

      Mitä teet, jos herätessäsi tulevaisuudessa huomaat ateistien kuolleen sukupuuttoon? Ei yhteiskunnan ja älykkyyden kehitys sitä tarkoita, että hylättäisiin uskonto. Voi käydä aivan päinvastoin. Tulevaisuudessa tiede voi näyttää jotain sellaista mitä ateistien maailmankatsomus pysty selittämään. Onhan jo nyt tieteessä pieniä vinkkejä. Mutta kyllähän kaiken pystyy kieltämään jos vaan tahdonvoimaa löytyy ja itsepäisyyttä. Ei muuta kuin pää pakkaseen ja asioihin selko!!!

      • TurpaUuno

        "Onhan jo nyt tieteessä pieniä vinkkejä."

        Niin? Mitä?


    • lain mukaan viikossa

      voi,voi,voi,voi,voi,oivoi,oi,voi,oi,voi,oi,oi,voi hyvääpäivää,voi,oi,voi,oi,voi,oi,voi

    • Valkoparta

      "Tai toisaalta voisihan sitä myös suorittaa mittavan joukkotuhon uskovaisille, nopeuttaen hieman kehitystä."

      Huono vitsi. Yksi uskonsota lisää ?

    • Jos ateistit ja muut järkevät ihmiset alkaisivat syväjäädyttää itseään, niin uskovat pääsisivät valtaan ja tappaisivat jokaikisen syväjäädytetyn.

    • A)Et kykene syväjäädyttämään itseäsi.
      B)Et kykene saamaan aikaan joukkotuhoa
      C)Ei tule koskaan olemaan mitään ateistista maailmaa harmonioineen, jossa ei ole uskontoja jos haluat tietää mitä tulee tapahtumaan tulevaisuudessa lue Ilmestyskirja UT:stä ja Danielin kirja VT:stä.

      Lähimmäksi pääset noita kahta kun jäät sängylle makaamaan ja pyydät tuttavia käymään vähän väliä heittämässä jäätä päälle tai kuvittelemalla olevasi joukkomurhaaja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      90
      2977
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      210
      1181
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      84
      1173
    4. Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?

      Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.
      Maailman menoa
      128
      1159
    5. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      87
      1132
    6. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      1050
    7. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      65
      872
    8. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      25
      765
    9. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      71
      747
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      59
      627
    Aihe