Maahanmuuttajia syrjitään mensassa, yksikään somali ei ole vielä päässyt mensan jäseneksi.
Mensa joutuukin jatkossa ottamaan käyttöön kahdet ÄO pisterajat, 148 suomalaissyntyisille ja 68 somalialaisperäisille.
Mensa joutuukin jatkossa ottamaan käyttöön kahdet ÄO pisterajat, 148 suomalaissyntyisille ja 68 somalialaisperäisille.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Uusi pisteraja somalillelaisille! Mina ei päässy mensa koska aivan liian vaikeita tehtava. Minun tulos oli. 88
"Maahanmuuttajia syrjitään mensassa, yksikään somali ei ole vielä päässyt mensan jäseneksi."
..Mensan sihteeri, joka rikkoo Mensa sääntöjä julkaistessaan Mensan salaisia jäsenyystietoja?
Vai onko niin, ettet tiedä asiasta yhtään mitään?
Sinä varmaan kuvittelet, että maahantulijan ensimmäinen kiinnostuksen kohde Suomeen tultuaan on mennä Mensan testiin? Vähänpä tunnet maahanmuuttajien ja pakolaisten elämää!
Veikkaanpa, ettei sinulla ole mitään asiaa Mensaan! Rasisteja nimittäin löytyy eniten niiden keskuudesta, joilla on pieni ÄO.
ketjun aloittaja osoitti erään ajatusvirheen joka on monikultturistien keskuudessa oikeasti tyypillinen. En kyllä tässä tapauksessa puhuisi rasismista. Monikulttuurivouhottajathan tuollaisia lähinnä ehdottavat (huom! he ovat pääasiassa suomalaisia).
Lukaisepa joskus Hesarin Nyt-liitettä ja Aamulehden SU Ihmiset -liitettä. Niiden sivuilta saa usein lukea ns. antirasistien ajatuksenjuoksun helmiä ja aikoja sitten tyrmättyjen huuhaateorioiden liturgista toistoa.
68?!?! juu ei.. jos toi pitää paikkansa niin mitä ne siellä Mensassakin tajuaa?? Kaikilla pitäisi olla sama 148.
...se oli :)
Huono ja tyhmä vitsi. Tuollaisia ei kerrota Mensassa, ne ovat aika paljon parempia.
Tutkimusten mukaan vähän koulutetut ja yksinkertaiset ihmiset ovat rasistisimpia (kaikissa maissa). Tämä ketju todistaa sen puolesta.
Jonkun itseään tyhmemmäksi.
Matu 1:1