Olemme perustamassa yhdistystä jossa _jokainen_ jäsen saa ilmaisen kausipaikan!
Olemme laskeneet jäsenhinnaksi 220€ ja jäsenalueita tulee maanlaajuisesti aluksi 4 kppaletta.
Jäsenalueet ovat aluksi aika pitkälle omatoimi alueita, ainoastaan vesi, sähkö ja viemäri (jätevesien käsittely) sekä puulämmitteinen sauna löytyy.
Kaikille on ilmainen kausipaikka!
6
869
Vastaukset
- KAUSIPAIKKA
Verottaja tulee puuttumaan niihin kovalla kouralla.
- ilmaiseki onko
se kans verotettava puhaa?
- puskavaanari
ilmaiseki onko kirjoitti:
se kans verotettava puhaa?
Siitä maksetaan huvivero jonka ensimmäinen eräpäivä on useasti 9kk päästä ja maksueriä riittää ainakin 20v joskus huomattavasti enemmän. Halvemmaksi tulee hankkia maksullinen kausipaikka.
- asiasta tietävä
Tuossa mallissa ei synny mitään verotetavaa etuutta.
Yhdistyksen tarkoitus voi aivan mainiosti olla ylläpitää jäsenilleen vaunualuetta.
Toiminnasta aiheutuvat kulut katetaan jäsenmaksuilla ja mahdollisilla muilla, säännöissä määritellyillä varainhankintatoimilla.
- ilmaiset paikat ;)
Paikkahan ei ole täysin ilmainen, kuten tarkkaavainen lukija jo huomasikin, vaan se sisältyy tuohon 220 euron vuosijäsenmaksuun. Sen maksamalla jäsen voi yöpyä yhden tai vaikka vuoden jokaisen yön valitsemallaan paikalla :)
Kyllä asia selvisi ensimmäisestä viestistäsi. Eikä täällä kukaan muukaan provojaan anteeksi pyydä vaikka toisinaan sietäisi.
Eikä sinun provosi varsinainen provo edes ollut vaan uusi leirintäformaatti idea karavaanareille, vähän muistuttaa lomaosake businestä. Ottakoon oppia, jos vielä luovutat idean ilmaiseksi käyttöön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242371Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3441961Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241856Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101653Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581478Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121012Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu17980- 63845
- 55840
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2798