Ilman naista-sarjakuva:
Nro 4
http://kvantti.tky.fi/in/4.shtml
Nro 18
http://kvantti.tky.fi/in/18.shtml
Nro 91
http://kvantti.tky.fi/in/91.shtml
Ilman naista-sarjakuva
11
2300
Vastaukset
- tuntee
suomalaisen miehen sisimmän. Sarkasmia ymmärtämättömät älkööt vaivautuko.
moniko tunnustaa tekevänsä näin:
http://kvantti.tky.fi/in/80.shtml- edes tarvita
Noi ei edes ole huumoria, vaan totisinta totta. (Tämän palstan, koko suhteetpalstan, monia miehenalkuja tuo kuvaa erittäin hyvin.)
Olen aina ollut sitä mieltä, että taide kuvaa erittäin hyvin todellisuutta, tavoittaa sen. Siinä taiteen hienous ja arvo. - sinkkumiess
edes tarvita kirjoitti:
Noi ei edes ole huumoria, vaan totisinta totta. (Tämän palstan, koko suhteetpalstan, monia miehenalkuja tuo kuvaa erittäin hyvin.)
Olen aina ollut sitä mieltä, että taide kuvaa erittäin hyvin todellisuutta, tavoittaa sen. Siinä taiteen hienous ja arvo.ei tuo ole mitään huumoria, vaan täyttä todellisuutta mitä kiltteihin ja kunnollisiin miehiin tulee. On erittäin olennainen seikka, etten ole kertaakaan nauranut kun olen lukenut kaikki nuo stripit läpi. Ja juuri sen takia ettei asiassa ole mitään hauskaa.
- huumoria ole niille
edes tarvita kirjoitti:
Noi ei edes ole huumoria, vaan totisinta totta. (Tämän palstan, koko suhteetpalstan, monia miehenalkuja tuo kuvaa erittäin hyvin.)
Olen aina ollut sitä mieltä, että taide kuvaa erittäin hyvin todellisuutta, tavoittaa sen. Siinä taiteen hienous ja arvo.joista toi sarjakuva kertoo.
Toisaalta taas kyllä se niille on huumoria, jotka eivät tuollaista itse ole kokeneet. Eli näille nilkeille ja parisuhteessa oleville.
Oli kyllä masentava sarjakuva. :D
- sarjakuva...
siinä vaan halveksutaan ja nauretaan naisten parissa epäonnistuneiden kustannuksella.
Ihan tappiin asti. - mä ymmärrän
oikein hyvin kun naiset sanoo etteivät jaksa valittajia. mä ainakin nauran aina noille stripeille, en sen takia että niissä joku onneton tunaroi, vaan sen takia, että monessa kohdassa näen itseni samassa tilanteessa.
- sp86
on tärkeä taito. Itse luin noita jo vuosia sitten ja tajusin heti, että minähän se siinä olen! Sehän on imartelevaa, että olen päässyt sarjakuvaan. ;-D
- että mitäs
urotekoja hra. "ilman naista" on sitten tehnyt elämänsä aikana?
- Naisasialuuseri
Oli pakko lukea koko sarjis. Oli kyllä hauskaa luettavaa ja monet osat kertoivat juuri minusta.
Itsekin nuorempana olen jotain piirrellyt. Eri aiheesta kylläkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1011835- 591190
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4611179- 1701063
- 58841
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132837Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä49786- 84773
- 51728
- 57691