kouluruokaa koskaan. en ole syönyt ylä-asteen seiskalta lähtien ja kävin lukion loppuun neljässä vuodessa. en kertaakaan.
olen lihava (painoindeksi 26), syömishäiriöinen ja sosfobinen. toisten tuijotusten alla syöminen suuressa salissa olisi vain aivan liikaa.
Silti olen pärjännyt hyvin ilmankin, pystynyt keskittymään tunneilla ja menestynyt hyvin. kouluruoka on mielestäni aika turha yhteiskunnan varojen tuhlaustapa. ja etenkin omien rahojeni.
minä
5
985
Vastaukset 5
- ......
taidatpa kuulua heimoon: korvaa kouluruoka kioskilta ostetuilla sipseillä
- taida olla
kioskeilla en käy, sipsejä en ole syönyt yli vuoteen. Terveellisellä kotiruoallakin voi saada ylimääräisiä kiloja, kaikki lihavat eivät välttämättä ole niitä sipsinmussuttajia ellet tiennyt? kotona en myöskään ole syönyt vuoteen kuin kolme kevyttä ateriaa, tasapainoisesti koottuina.
ja tulostakin on tullut. ;-) - ......
taida olla kirjoitti:
kioskeilla en käy, sipsejä en ole syönyt yli vuoteen. Terveellisellä kotiruoallakin voi saada ylimääräisiä kiloja, kaikki lihavat eivät välttämättä ole niitä sipsinmussuttajia ellet tiennyt? kotona en myöskään ole syönyt vuoteen kuin kolme kevyttä ateriaa, tasapainoisesti koottuina.
ja tulostakin on tullut. ;-)siis kevyt ateria neljän kuukauden välein.
- lukea, hyvä kirjoittaja
...... kirjoitti:
siis kevyt ateria neljän kuukauden välein.
vaikka ihminen olisi ollut ylipainoinen ei se tarkoita etteikö hän voisi myöskin laihduttaa. ja kuten sanottua, tulosta on tullut, joten kevyitä aterioita on täytynyt syödä suhteellisesti aika paljon useammin kuin neljän kuukauden välein.
kouluruoan syömättömyyden vuoksi en myöskään koskaan ole esim. lihonut näitä kilojani tai ahminut kotona ylimääräistä: olin jo peruskoulun ensimmäisillä luokilla pullea (kun vielä nautin kouluateriat) ja söin tunteisiini, EN nälkään.
hyvää illan jatkoa.
- kommenttia....
Tuolla painoindeksillä et todellakaan ole lihava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901328
- 45677
- 20629
- 50578
- 46569
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38549- 70531
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132528- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176478