Olisipa mukava tietää mistä päin tuli tuo voimakas energiapulssi joka Maapallon läpi meni vain vuorokausi vuoden 2004 tsunamin jälkeen.
Ei niinkään se mistä päin avaruudesta, vaan mistä päin suhteessa Aurinkoon.
Eli oliko Aurinko silloin vastakkaisella suunnalla suhteessa siihen alueeseen josta energiapulssi tuli.
Se kävisi ajatukseni kanssa mukavasti yhteen.
Aurinkohan nimittäin saa itseään kohti tulevien energia-aaltojen energiakimput lähestymään toisiaan suhteellisesti ottaen, jolloin niiden vaikutus voimistuu.
Samalla Aurinko saattaa hyvinkin suojella esim. Maapallon elämää, koska nyt kaikista muista suunnista tulevat voimakkaat energiapulssit "taipuvat" Maapallon ohi kohti Aurinkoa tai pysähtyvät suoraan Aurinkoon.
Eli vain siinä tapauksessa että Maapallo sattuu olemaan juuri sillä linjalla joka on lähestyvän energiapulssin ja Auringon välissä, pääsee syntymään sellainen tilanne että voimakkaan energiapulssin energiaeturintama/pilottiaalto saa aikaan vuoden 2004 kaltaisen tsunamin ja maanjäristyksen samaan aikaan.
http://www.onesimpleprinciple.com/39
Rauhaa
:);):)
Tsunami
2004
2
568
Vastaukset
Miksi et ota itse selvää? Tapaninpäivän tsunamin 2004 aiheutti voimakas maanjäristys Indonesialle kuuluvan Sumatran saaren länsirannikolla klo. 0:58:53 UTC, kello 7:58:53 Indonesian aikaa.
Aurinko oli siis matalalla idän suunnassa. Varmasti pystyt taas vääntämään totuuden mieleiseksesi tukemaan teorioitasi, en epäile ollenkaan. Oikeasti maanjäristyksillä on heikko korrelaatio vuorovesihuippujen kanssa, mutta tämähän menee jo oikean tieteen puolelle . . .- Votti Von huns
jälkijäristys?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7910311Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1016275Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066133Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh945817Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605153Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088