Tsunami

2004

Olisipa mukava tietää mistä päin tuli tuo voimakas energiapulssi joka Maapallon läpi meni vain vuorokausi vuoden 2004 tsunamin jälkeen.

Ei niinkään se mistä päin avaruudesta, vaan mistä päin suhteessa Aurinkoon.

Eli oliko Aurinko silloin vastakkaisella suunnalla suhteessa siihen alueeseen josta energiapulssi tuli.

Se kävisi ajatukseni kanssa mukavasti yhteen.

Aurinkohan nimittäin saa itseään kohti tulevien energia-aaltojen energiakimput lähestymään toisiaan suhteellisesti ottaen, jolloin niiden vaikutus voimistuu.


Samalla Aurinko saattaa hyvinkin suojella esim. Maapallon elämää, koska nyt kaikista muista suunnista tulevat voimakkaat energiapulssit "taipuvat" Maapallon ohi kohti Aurinkoa tai pysähtyvät suoraan Aurinkoon.




Eli vain siinä tapauksessa että Maapallo sattuu olemaan juuri sillä linjalla joka on lähestyvän energiapulssin ja Auringon välissä, pääsee syntymään sellainen tilanne että voimakkaan energiapulssin energiaeturintama/pilottiaalto saa aikaan vuoden 2004 kaltaisen tsunamin ja maanjäristyksen samaan aikaan.

http://www.onesimpleprinciple.com/39


Rauhaa

:);):)

2

563

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miksi et ota itse selvää? Tapaninpäivän tsunamin 2004 aiheutti voimakas maanjäristys Indonesialle kuuluvan Sumatran saaren länsirannikolla klo. 0:58:53 UTC, kello 7:58:53 Indonesian aikaa.

      Aurinko oli siis matalalla idän suunnassa. Varmasti pystyt taas vääntämään totuuden mieleiseksesi tukemaan teorioitasi, en epäile ollenkaan. Oikeasti maanjäristyksillä on heikko korrelaatio vuorovesihuippujen kanssa, mutta tämähän menee jo oikean tieteen puolelle . . .

    • Votti Von huns

      jälkijäristys?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      151
      5172
    2. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3263
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      246
      3106
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      44
      2648
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1824
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      27
      1605
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1566
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1457
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1437
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1337
    Aihe