Olisipa mukava tietää mistä päin tuli tuo voimakas energiapulssi joka Maapallon läpi meni vain vuorokausi vuoden 2004 tsunamin jälkeen.
Ei niinkään se mistä päin avaruudesta, vaan mistä päin suhteessa Aurinkoon.
Eli oliko Aurinko silloin vastakkaisella suunnalla suhteessa siihen alueeseen josta energiapulssi tuli.
Se kävisi ajatukseni kanssa mukavasti yhteen.
Aurinkohan nimittäin saa itseään kohti tulevien energia-aaltojen energiakimput lähestymään toisiaan suhteellisesti ottaen, jolloin niiden vaikutus voimistuu.
Samalla Aurinko saattaa hyvinkin suojella esim. Maapallon elämää, koska nyt kaikista muista suunnista tulevat voimakkaat energiapulssit "taipuvat" Maapallon ohi kohti Aurinkoa tai pysähtyvät suoraan Aurinkoon.
Eli vain siinä tapauksessa että Maapallo sattuu olemaan juuri sillä linjalla joka on lähestyvän energiapulssin ja Auringon välissä, pääsee syntymään sellainen tilanne että voimakkaan energiapulssin energiaeturintama/pilottiaalto saa aikaan vuoden 2004 kaltaisen tsunamin ja maanjäristyksen samaan aikaan.
http://www.onesimpleprinciple.com/39
Rauhaa
:);):)
Tsunami
2004
2
563
Vastaukset
Miksi et ota itse selvää? Tapaninpäivän tsunamin 2004 aiheutti voimakas maanjäristys Indonesialle kuuluvan Sumatran saaren länsirannikolla klo. 0:58:53 UTC, kello 7:58:53 Indonesian aikaa.
Aurinko oli siis matalalla idän suunnassa. Varmasti pystyt taas vääntämään totuuden mieleiseksesi tukemaan teorioitasi, en epäile ollenkaan. Oikeasti maanjäristyksillä on heikko korrelaatio vuorovesihuippujen kanssa, mutta tämähän menee jo oikean tieteen puolelle . . .- Votti Von huns
jälkijäristys?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1515172
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413263- 2463106
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442648- 361824
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271605Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411566- 161457
- 231437
- 241337