Olisipa mukava tietää mistä päin tuli tuo voimakas energiapulssi joka Maapallon läpi meni vain vuorokausi vuoden 2004 tsunamin jälkeen.
Ei niinkään se mistä päin avaruudesta, vaan mistä päin suhteessa Aurinkoon.
Eli oliko Aurinko silloin vastakkaisella suunnalla suhteessa siihen alueeseen josta energiapulssi tuli.
Se kävisi ajatukseni kanssa mukavasti yhteen.
Aurinkohan nimittäin saa itseään kohti tulevien energia-aaltojen energiakimput lähestymään toisiaan suhteellisesti ottaen, jolloin niiden vaikutus voimistuu.
Samalla Aurinko saattaa hyvinkin suojella esim. Maapallon elämää, koska nyt kaikista muista suunnista tulevat voimakkaat energiapulssit "taipuvat" Maapallon ohi kohti Aurinkoa tai pysähtyvät suoraan Aurinkoon.
Eli vain siinä tapauksessa että Maapallo sattuu olemaan juuri sillä linjalla joka on lähestyvän energiapulssin ja Auringon välissä, pääsee syntymään sellainen tilanne että voimakkaan energiapulssin energiaeturintama/pilottiaalto saa aikaan vuoden 2004 kaltaisen tsunamin ja maanjäristyksen samaan aikaan.
http://www.onesimpleprinciple.com/39
Rauhaa
:);):)
Tsunami
2004
2
575
Vastaukset
Miksi et ota itse selvää? Tapaninpäivän tsunamin 2004 aiheutti voimakas maanjäristys Indonesialle kuuluvan Sumatran saaren länsirannikolla klo. 0:58:53 UTC, kello 7:58:53 Indonesian aikaa.
Aurinko oli siis matalalla idän suunnassa. Varmasti pystyt taas vääntämään totuuden mieleiseksesi tukemaan teorioitasi, en epäile ollenkaan. Oikeasti maanjäristyksillä on heikko korrelaatio vuorovesihuippujen kanssa, mutta tämähän menee jo oikean tieteen puolelle . . .- Votti Von huns
jälkijäristys?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741