RAY

kuinka tienata?

1) aloita esim. 20 €:lla jokeripokerista
2) pelaa täydellä panoksella kunnes sinulla on 50-60 € tai lopeta kun menetät 20 €. tärkeää on tuplata kaikki 3 ja 4 €:n voitot 2-4 kertaa. ei kannata monestikaan tuplata 2 euron voittoja. ei varsinkaan alussa koska menevät väärin.
3) siirry rulettikoneelle. pelaa kunnes sinulla on 80-120 euroa. sijoita joka kierrokselle noin kolmeen numeroon yhteensä 4 euroa tai enemmän. tuplaile. yleensä kerta riittää. ei kannata ainakaan joka kerta tappiin asti yrittää. vaiheita 1 ja 2 ei voi ohittaa jos aloittaa 20 eurolla koska ruletti vaatii suuremman kassan.
4) siirry pöytäpeleihin. bulldog on hyvä. pistä 10 euroa 4-6:een käteen, eli yht. 40-60 euroa. tuplaa jos saat vähintään 7 kortin hajonnan tai täsmälleen 2 kortin hajonnan. pelaa vain niin kauan että sinulla on jotain 200-300 euroa.
5) nyt voit siirtyä esim. pöytärulettiin jos tunnet päivän onnekkaaksi. älä pelaa mitään reunoja, vaan sijoita 1-2 tarkan numeron päälle/ympärille 10-20 euroa. tuplaa tai max triplaa rahasi näin. jos häviät niin olet hävinnyt vain 20 euroa.

näin saat pidettyä tappiopäivät kurissa (max 20 €) ja voittopäivät suurina. viimeksikin tuli 20 €:lla 180 € (tällä pelaa jo 9 päivää). tuo vie noin tunnin, jos kaikki ei ihan putkeen mene (yleensä näin), putkeen mennessä voi selvitä 20 minsassa. eniten aikaa vie tuo jokeripokeri. siinä ei kannata hätäillä vaikka aluksi ei mitään tulisikaan. viimeksikin tuli toiseksi viimeisellä eurolla neloset eli 15 € ja nousu lähti siitä. rulettikoneessakin alkoi loppu häämöttää kun 10 kierrosta meni alussa huti. sitten nasahti 40 euroa ja uusi nousu lähti siitä. noin 90 euroa lähti bulldogiin jossa ensin K-2 hajonta jossa tuplasin ja sit yhden hajonnalla perään osuma. aika lailla se oli siinä. ei ollut kuitenkaan voittajan fiilis joten laitoin vain hilut rulettiin ja hipsin kotio. osui muuten viereen se ruletinpyöräytyskin 29-> 7.

3

400

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdfasdfasdfasdfasdf

      ihan sama mitä peliä pelaat ja miten päin pelaat (voit käsilläänkin seistä) se keskimääräinen palautus p% ja sun odotusarvos siitä mihinkään muutu

      (ellet yritä hävitä ja pelaa esim. slotteja ihan tahallaan päin helvettiä, silloinhan se pienenee..)

      Menkääpäs nyt jo hoitoonne siitä.

    • Kampela2

      ...

      • Jotain järkeä päässä. Vieläkun uskoisit, että kenossa ei manipuloida ja ray:n pelit on satunnaisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

      Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
      Maailman menoa
      23
      1415
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      171
      1101
    3. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      104
      1090
    4. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      57
      792
    5. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      65
      785
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      51
      771
    7. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      731
    8. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      724
    9. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      51
      679
    10. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      605
      655
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      627
    12. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      32
      602
    13. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      84
      588
    14. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      9
      575
    15. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      573
    16. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      555
    17. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      551
    18. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      543
    19. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      44
      511
    20. Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä

      Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan
      Ikävä
      70
      510
    Aihe