Pitää varmaan lopettaa...

oona.

Pitää varmaan lopettaa UUTISTEN LUKEMINEN, kun on niin masentavaa matskua...


-----

Lesbomurhaajat saivat elinkautisen
7.3.2008 11:38

Australialaisnaiset kuristivat teinitytön, koska tämä oli ärsyttävä.

Kaksi nuorta naista, jotka hakkasivat 16-vuotiasta tyttöä betoninmurikalla ja kuristivat tämän kuoliaaksi, tuomittiin tänään Länsi-Australian Perthissä elinkautiseen vankeuteen. Rakastavaiset Jessica Stasinowsky, 21, ja Valerie Parashumti, 19, saivat tappamisesta seksuaalista tyydytystä ja suutelivat murhan jälkeen intohimoisesti 16-vuotiaan Stacey Mitchellin ruumiin päällä.

- Olette kumpikin olleet yli vuoden tutkintavankeudessa, ettekä vieläkään ole osoittaneet katumusta. Selvästikään ette anna minkäänlaista arvoa ihmiselämän pyhyydelle, tuomari Peter Blaxell sanoi tuomituille.

- Lisäongelma on, että kumpikin teistä nautti siitä, että sai seksuaalista tyydytystä väkivallan aiheuttamasta piinasta.

Mustasukkaisuus johti murhaan

Stasinowsky ja Parashumti olivat tunteneet Mitchellin vain kolme päivää ennen kuin murhasivat tämän. Stacey oli muuttanut rakastavaisten kämppäkaveriksi, jolloin Stasinowsky tuli mustasukkaiseksi talossa bikineissä kulkevasta tytöstä. Parashumti halusi vakuuttaa tyttöystävälleen, että 16-vuotias ei merkinnyt hänelle mitään. Yhdessä tuumin he päättivät tappaa Staceyn, koska tämä "oli ärsyttävä".

Surmapäivänä kolmikko joi viskiä ja Stacey otti myös lääkkeitä, mikä teki hänestä uneliaan. Parashumti alkoi hakata Staceya betoninmurikalla päähän ja Stasinowsky nappasi käteensä koiran kettingin, jolla ryhtyi kuristamaan tyttöä.

Kamppaili elämästään 45 minuuttia

Staceyn kuolinkamppailu kesti ainakin 45 minuuttia. Stasinowsky kertoi myöhemmin vanginvartijalle toivoneensa, että se olisi kestänyt kauemmin.

Naiset kuvasivat kännykällä murhasta videon, jolla he naureskelivat uhrilleen ja pilkkasivat häntä. Lopuksi he heittivät Staceyn ruumiin pää edellä roskalaatikkoon.

Toinen tuomituista joi verta

Psykologi totesi myöhemmin, että 19-vuotias Parashumti kuului vampyyrien alakulttuuriin ja myös joi verta. Hänellä havaittiin voimakkaita sadistisia piirteitä, ja hän sai seksuaalista tyydytystä kiduttamisesta ja väkivallasta.

Joulukuussa 2006 tehdystä murhasta tuomitut Stasinowsky ja Parashumti istuvat kaltereiden takana vähintään 24 vuotta.

NINA GERKMAN
[email protected]


----


"Nämä lesbomurhaajat pitäisi lähettää sissijoukkoina sinne Saudi-Arabiaan."

7

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rapiskarpalo

      muuten hyvä, mutta mites saat heidän suuntautumuksen muuttumaan miehiin kohdistuvaksi?

      Minusta saudi naisilla muutenkin tekemistä ilman ehdotustasi.

    • ei ole uutisissa

      vaan siinä, että poimii niitä paskalehdistä.

      • helvetin takia he tappoivat syytömän.


        "Maailma on sairas"


        MarttyyriMallari-TTt


      • oona.
        MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:

        helvetin takia he tappoivat syytömän.


        "Maailma on sairas"


        MarttyyriMallari-TTt

        Koska se "käveli viettelevästi bikineissä" ja "näytti ärsyttävältä", ts. toinen lesboakoista tuli mustasukkaiseksi ja vaati "rakkaudenosoituksena" tytön murhaa...

        Nii-in..."maailma on sairas" (ainakin näiltä osin).


    • maailmassa

      on sairaita ihmisiä.

      Älkää lukeko paskaa, en minäkään lue.

    • raakuus :

      ei tullut minään yllätyksenä

      lisäbonuksena räävitön siveettömyys

    • Aurinko79-

      Ei pysty millään ymmärtämään, miten jollain voi aivot olla niin murskana että pystyy tuollaisiin tekoihin... Aivan käsittämätöntä.

      Eikä mikään rangaistus ole ns. "tarpeeksi". Tuonkaltaisille ihmisille, jotka nauttivat toisten kiduttamisesta eivätkä tunne edes katumusta vaan suhtautuvat pilkaten muihin ei ole olemassa mitään rangaistusta. Vaikka heidät suljetaan iäkseen telkien taakse, vaikka pistettäis sähkötuoliin niin ei he siitä miksikään muutu. Ei mikään korvaa sitä kauheutta, mitä nuokin naiset on tehnyt...

      Joskus tän maailman julmuus tuntuu epätoivoisen turhauttavalta ja surulliselta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      107
      6231
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      368
      5896
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      61
      5229
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      332
      3859
    5. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2315
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      143
      2277
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      111
      1348
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1141
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      178
      987
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      56
      813
    Aihe