Voisi olla parempi systeemi se, että kun vastaus johonkin aloitukseen tulee niin ketju hyppäis alkuun. Löytyykö kannattajia ja jos niin miten saada muutos aikaiseksi?
Palstan parannusehdotus
8
435
Vastaukset
Sittenhän minun kirjoitukseni olisivat koko ajan
etualalla.
"Olishan se noloa"
MarttyyriMallari-TTtSonera Plazan keskustelupalstat toimivat niin ja minusta se on parempi systeeemi kuin tämä S24:n. Ehdotin sitä "Kehitysideat ja tuki"-palstalla, mutta enemmistö torppasi sen. Meinasivat, että joku voi nostaa ikivanhaa ja joutavaa aloitusta loputtomiin. Minusta siitä voisi tietenkin tehdä ilmoituksen ylläpitoon, että se poistettaisiin, mutten saanut kannatusta.
- Ananasvakuuttaja
Niin, muistaakseni joskus muutama vuosi sitten Suomi24 ylläpito kokeili sitä, että uusimman viestin omaava ketju pomppaa ekaksi ketjuksi, mutta ilmeisesti se aiheutti jotain ongelmia, kerta sitä ei jatkettu. Lagaskohan palvelin sen kokeilun aikana vielä pahemmin, en muista, ilmeisesti.
Mäkin olisin täysin sen kannalla, että uusimmat viestit omaavat ketjut ylös, ettei ihmisten tarvi jauhaa uusissa ketjuissa samoja asioita päivästä päivään, kun kukaan ei jaksa laittaa viestiä niihin vanhoihin ketjuihin, jotka ovat jossain 10 sivun takana, kun kukaan ei lue niitä.
Jos ei muu auta, niin vaihtaa softa sitten ihan reilusti vaan phpBB -foorumiksi. Ja jotenkin importata sitten vanhat viestit sinne. Mikä parasta, silloin myös kaikkien pitäis olla rekisteröitynä.
- tewgtsdgf
Tänne voit ehdottaa, muttei kukaan sitä lue:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000004&conference=4500000000001902&subcat=1861
En tiedä, onko hyvä idea, koska ei ne oo saaneet tätäkään nykyiselläkään koskaan toimimaan. merkintä riittää vallan mainiosti
- vakuutusmies
millaisia muutoksia aion tällä palstalla tehdä. Enköhän kuitenkin illan mittaan tai viimeistään joskus näpelöi hommaa uuteen uskoon.
Yksi kuution sivuista koskee uraani 325: ttä, toinen kaljan litrahintaa, kolmas älyä, neljäs formuloita ja viides hajua. Kuudennesta Ryynänen sanoi, että sitä me emme tiedä koska olemme vielä levelillä 5. Siksi olisi vaarallista näpelöidä kuutostason juttuja.
Mukavaa ajanvietettähän tämä on. Sain juuri aikaiseksi musiikkitalon rakennuspäätöksen. Vähän lipsahti ja tuli pieni BSE- tartunta johonkin, sori. - jos.........
otsikot nousisivat muutaman päivän ajan ja sen jälkeen uppoaisivat.
Nyt hyvätkin otsikot hukkuvat tahallisen tai tahattoman roskapostituksen alle liian nopeasti. - cat.mint
Tätä minäkin tuolla ylemmässä ketjussa ehdotin. Kai siitä pitäisi kirjoittaa ylläpidolle kehitysehdotus, tosin veikkaan että joku on niin jo tehnytkin. En tiedä auttaisiko jos useampi tekisi ehdotuksen, josko se ylläpito tajuaisi paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1404827Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793492SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt272514SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402203Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä562018Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632003Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851953Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231951Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191418Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään941235