Fysiikan läpimurto - kahdenlaisia atomeja!

Nick Schmaratzen

Anteeksi, mutta tämä oli ainoa tapa ohjata artikkeliin riittävästi ihmisiä. Tietääkseni on vain yhdenlaisia atomeja, mutta nyt voit lukea alla olevan asian, sillä se koskee meidän jokaisen ykityisyydensuojaa.

- - -

Olisiko kansa jo kyllin kypsä?

Ote KOKOOMUKSEN palstalta:

"Taas viranomaisten luvatonta ja laitonta toimintaa
Lähettäjä: pena

[Alkuun] [Lisää] [Vastaa] [Ohje] [Takaisin] [Lopetus]

Eduskunnan oikeusasiamies on useammankin kerran huomauttanut mm.helsingin kihlakunnan poliisilaitosta epäasiallisesta toiminnasta.Tällaisilla huomautuksilla virkamiehille ei ole minkäänlaista vaikutusta.

MTV3 uutisoi tiistaina,että poliisit ja syyttäjät ovat käyttäneet kännykän välityksellä toimivaa kansalaisten ansiotulojen kyselyjärjestelmää väärin.Kyseinen tieto perustuu verohallituksen selvitykseen.Järjestelmän avulla on urkittu tuttavien verotietoja,joka on laitonta eduskunnan oikeusasiamiehen tulkinnan mukaan jo aiemmin todettu.

Tuskin tästä Suomessa mitään kohua nousee - en pidä Suomea oikeusvaltiona. Pidän Suomea sosiaalidemokraattisena virkamiesvaltiona.

Tästä ei ole pitkääkään aikaa,kun Tampereella poliisiammattikoulun oppilas käytti tietojärjestelmiä väärin jossain omissa rakkaushuolissaan.

Surkeata on,kun tähän on tultu virkamiestasollakin. Näitä asioita ei pitäisi haudata hiljaisuuteen,vaan korjata lainsäädäntöä ja leipoa tuomioita tämmöisiä asioita harrastaville virkamiehille.

Poliisien ammattikunta on ikäänkuin yhtä luuta,kun jokin asia kääntyy heitä vastaan. Veli ei veljeä jätä. Olisiko syytä perustaa jonkinlainen tuomioistuin ja tutkintaelin,joka keskittyisi vain näihin murheellisiin asioihin?"

- - -

Vastaus: Äänestä Åke takaisin tietohallintopäälliköksi...

Olisko jo kansa riittävän kypsä kostamaan virkamiehille?

Äänestä Åke takaisin tietohallintopäälliköksi, niin tiedät kuka tapparaa säälittä heiluttaa (tapaa molempiin suuntiin).

Osa viranomaisista on liian mätiä. Viimeksi eilen olen pyytänyt puolustusvoimia perustamaan erikoisyksikön perkaamaan pois mädät lakimiehet, asianajajat, tuomarit ja kytät (erityisesti kyttäpäälliköt).

Laittakaapa siirto VM:ään, niin teidätte miksi kuuluu jokaiselta toisen tietoihin laittomasti pyrkivältä NIKS NAKS ja RAKS.

Osa virkamiehistä kun ei edes ymmärrä, ettei voi ymmärtää, ellei ole riittävästi asiaan perehtynyt tai riittävän sivistynyt. Kuka lie tätä Suomen perustutkimusta tehnyt...

Samalla näette miten GURU suojaa tiedon.

UGH! Olen puhunut.

Katso itse mistä on kyse:
http://www.curatores.info/kurssit/ISBN_951-98052-2-2/20030617.2.Curatores.Yritykset.Kurssiesite-ISBN-951-98052-2-2.html

...kostoon (ks. otsikko).

0

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

        Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
        Maailman menoa
        650
        7987
      2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

        Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
        Maailman menoa
        466
        2270
      3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

        Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
        Kotimaiset julkkisjuorut
        233
        2186
      4. Poliisi otti Stefun kiinni!

        Seiska tietää kertoa.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        147
        1759
      5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

        Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
        Kotimaiset julkkisjuorut
        25
        1250
      6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

        Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
        Viihde ja kulttuuri
        51
        1236
      7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

        Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
        Kotimaiset julkkisjuorut
        110
        1153
      8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

        nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
        Ikävä
        65
        843
      9. Steppuli veressä

        Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        58
        798
      10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

        Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
        Suhteet
        7
        747
      Aihe