Lisää kristinuskon kauneutta, samassa hengessä kuin Kauhajoen tunnettu ateismi:
David Koresh ja Daavidin Oksa. Hartaan uskonnollinen, adventisteista eronnut kristittyjen maailmanlopun odottajien ryhmä. Lasten hyväksikäyttöä ja luvattomia ampuma-aseita. Ryhmän päämajaan tehdyssä ratsiassa ja sitä seuranneessa piirityksessä kuoli noin 80 ihmistä, kiitos näiden kristittyjen uskovaisten.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Daavidin_oksa
ihanat krissellit
2
104
Vastaukset
Järkyttävintä on tämä sinun syytösketjusi surun ja hädän keskellä. Anna jo olla.
- osa 100
Järkyttävintä tässä on kylläkin hihhuleiden välittömästi aloittama parjauskampanja, jonka mukaan Kauhajoen synkän tragedian ainoa syy on syntinen ateismi! Minä olen vain vastannut samalla mitalla tähän hihhuleiden aloittamaan moraalittomaan parjauskampanjaan, en ole sitä aloittanut.
Mutta niin kauan kuin palstalle virtaa uusia viestejä, joissa "todistetaan" miten Kauhajoen surmat johtuivat vain ja ainoastaan ateistien pahuudesta, tulen minäkin jatkamaan ja laitan seuraavaksi osat 5 ja osat 6 kristittyjen tekemistä joukkomurhaajista.
Niin että antakaa jo olla - te jotka aloititte!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1641551
- 104921
- 75743
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16595ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40527Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45478Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476- 26419
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185412