Tärkeintä elämässä on

olla tärkiän näköönen.


Sillei sitte oo niin väliä, että onko tärkiä vai ei. Mut vaikka olis kuinka tärkiä ja jos on turhan näköinen ni kyllä on vaikia olla uskottava.

12

372

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Michiko_
      • ...

        Tärkeintä on rakastaa.


      • ... kirjoitti:

        Tärkeintä on rakastaa.

        mä yritän olla rationaalinen ja heti se tullaan rakkaudella sotkemaan...


      • Michiko_
        relaxed_eyes kirjoitti:

        mä yritän olla rationaalinen ja heti se tullaan rakkaudella sotkemaan...

        Minäkin olen rationaalinen, kun on kyse vaikka opiskelusta, mutta ihmissuhteissa siitä ei kyllä ole juuri hyötyä.


    • taitoa olla tärkiän näköinen. Pitää itse uskoa olevansa tärkiä, niin se tekee tärkiän näköiseksi:)

    • näkyyks kello? Näillä pääsee jo pitkälle.

    • Gordion's complaint

      moneen käyttöön, pikku aforismisi.

      Esim minun työssäni on tärkeää luoda itsestään asiakkaan toiveet täyttävä ammatillinen mielikuva: ammattini on osittain mystifioitu. Sillä mitä sanon ja mitä teen (siis sillä tuotteella), ei ole mitään arvoa, jos en persoonana vastaa asiakkaan mielikuvaa siitä, mitä hän tilaa.
      Se on absurdia, kun ottaa huomioon, että ne asiakkaat ovat sentään fiksua koulutettua porukkaa, jotka tutkintojensa perusteella erottavat oikean väärästä ja vasemman oikeasta.

      • Michiko_

        Olen CSI-fani ja suosikkisivuhahmoni on lady Domina Heather. Hän on sekä kaunis ETTÄ älykäs.


    • hjölkfsakjh

      Eri alojen huiput voivat olla vaikka kuinka erikoisen ja räjähtäneen näköisiä silloin kun teot ja saavutukset puhuvat puolestaan. Wal Martin perustaja, Sam Walton, joka oli maailman rikkain mies 100 miljardin omaisuudellaan, ajeli 63-vm. pick-upillaan loppuun (1992) asti.

    • niin .... :D

      Toisaalta sit kyllä riittänöö jos puhuu niiku ruuneperi kuunaan.

    • KoppavaHoro

      mutta on mulla silti elämä.

      Mulle tärkeintä on rakkaus. Eikä se tärkein kohde ole edes ihminen...

      • ...

        Kerro.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4493
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      26
      3294
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      41
      2926
    4. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      17
      2812
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2747
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2607
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2559
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2295
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2095
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      7
      1741
    Aihe