Onko isämme Luoja vai apina? Onko elämän synty edelleen mysteeri, entä lajien synty? Selittävätkö Darwinin havainnot muuta kuin luonnossa tapahtuvaa sopeutumista ja muuntelua (mikroevoluutiota)? Lisääntyykö siinä informaatio? Mistä on tullut luomakunnassa vallitseva suunnaton informaatiomäärä? Aine energia aika = informaatio? Toimiiko tämä? Onko tästä empiiristä näyttöä? Perimämme rappeutuminen on tuottanut jo n. 7000 tunnettua perinnöllistä sairautta, missä piilee evoluutio? Onko makroevoluutio tiedettä vai uskontoa, totta vai tarua? Tri Pekka Reinikainen puhuu Lohjan adventtikirkolla näistä aiheista tänään klo 15.30. Lähellä asuvat menkäähän kuuntelemaan!
Reinikainen luennoi
11
555
Vastaukset
- Apo-Calypso
Valehteleeko Pelle Reinikainen nyt olevansa ihan tohtori? Lääketieteen lisenssiaatti ei ole tohtori.
- Apocci
Ei tarvii edes kysyä, apocci valehtelee. Etkö mukamas ole kuullut että lääkärit ovat tohtoreita ja ovat aina olleet? Kunhan vääristelet. Tai jos on väitellyt, mistä sen tiedät?
- Apo-Calypso
Apocci kirjoitti:
Ei tarvii edes kysyä, apocci valehtelee. Etkö mukamas ole kuullut että lääkärit ovat tohtoreita ja ovat aina olleet? Kunhan vääristelet. Tai jos on väitellyt, mistä sen tiedät?
"Tohtori" tarkoittaa hyväksytyn väitöskirjan laatinutta henkilöä. Lisensiaatti ei ole väitellyt tohtori. Pelle Reinikainen on huijari jos hän väittää itseään tohtoriksi ja sinä olet tietämätön tollo.
- kyllä nyt...
Apocci kirjoitti:
Ei tarvii edes kysyä, apocci valehtelee. Etkö mukamas ole kuullut että lääkärit ovat tohtoreita ja ovat aina olleet? Kunhan vääristelet. Tai jos on väitellyt, mistä sen tiedät?
Tuossahan lukee Tri Reinikainen, mikä on lyhenne akateemiselle tohtorin arvolle, ei sille kansankielessä tarkoitetulle tohtorille. Hän liene lääk lis Reinikainen, jollei ole vääntänyt tohtorin väitöskirjaa hyväksytysti. On valehtelua kutsua itseään Tri Reinikaiseksi, jollei ole akateeminen tohtori! Jatkuuko sama vääristely ja valehtelu itse luennolla, kun jo itseään koskevissa tiedoissa on tuollaisia virheitä ja valheita???
- apokkiki
Apo-Calypso kirjoitti:
"Tohtori" tarkoittaa hyväksytyn väitöskirjan laatinutta henkilöä. Lisensiaatti ei ole väitellyt tohtori. Pelle Reinikainen on huijari jos hän väittää itseään tohtoriksi ja sinä olet tietämätön tollo.
Onhan apokkikin konitohtori!
- Mr.K.A.T.
["(mikroevoluutiota)? Lisääntyykö siinä informaatio? Mistä on tullut luomakunnassa vallitseva suunnaton informaatiomäärä? Aine energia aika = informaatio? Toimiiko tämä? Onko tästä empiiristä näyttöä? "] Kysykää Reinikaiselta: 1.Onko Marsista avaruusluotaimilla kerätty data informaatiota ? 2.Onko maaliskuun hankien poikkileikkauksiin tallentunut menneen talven sääinformaatiota ? 3.Jakaako meteorologi informaatiota ? -Mistä se on peräisin ? 4. Onko koirarotujen DNA:han tallentunut jalostukseen liittyvää informaatiota? Kaikki hyökätkää ja kysykää..
- Apo-Calypso
Kannattaa myös kysyä milloin ja kuinka hänestä on tullut lääketieteen tohtori.
- maa_tiainen
Tarkoittanet täsmennettyä monimutkaisuutta?
- erkki se ja se
Paas laittaen uusi kierros, mutta ei sitten noin vaikeita.
Kertokaa nyt paikalla olleet TOHTORIN luennosta? Mihin muotoon kelloseppävertaus naamioitiin tällä kertaa? Esiteltiinkö luennolla banaani?
- Edi Tori
onko kellään ääniraitaa kyseisestä esityksestä tai "eduskunnan" pöytäkirjaa? Esim. tällaisella onnistuisi helposti: http://www.skymall.com/shopping/detail.htm?pid=102876820&c=10210
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv332937- 1452782
- 1372267
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1162193Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.131930Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161821489Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu311256Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo961254Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891202Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1371198