Exät ja niihin suhtautuminen

kysymykset

Tapasin äskettäin yhden exän ja tämä kovasti flirttasi mulle. Siitä tulikin mieleen: a) flirttailetko sinä exillesi? b) miten suhtaudut muuten, jutteletko vai vaihdatko kadun puolta, jos tulee kadulla vastaan?

7

399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • flirttailen

      mutta vain salaa julkisesti en

    • a) flirttailetko sinä exillesi? En, koska sen enempää minä kuin muutkaan suomalaiset eivät osaa flirtata. b) miten suhtaudut muuten, jutteletko vai vaihdatko kadun puolta, jos tulee kadulla vastaan? Tervehdin ja useimmiten jään juttelemaan. He ovat mukavia naisia, vaikkei pareisuhde onnistunutkaan.

    • maria53

      onko siltä ajalta yhteisiä alaikäisiä lapsia. Jos ei mitään sidettä ole,miksi tarvitsee tavata tai pitää yhteyttä exään, niin miksi sitten?? Mennyt on mennyt, ja omalla kohdallani en halua tavata mennyttä elikkä exää. Mielestäni exän jatkuva ajatteleminen ja flirttailu osoittaa,että haluaa suhteen alkavan uudelleen puolin ja toisin.

    • Tapasin äskettäin yhden exän ja tämä kovasti flirttasi mulle. Siitä tulikin mieleen: a) flirttailetko sinä exillesi? - edelleen, riippuu. b) miten suhtaudut muuten, jutteletko vai vaihdatko kadun puolta, jos tulee kadulla vastaan? - sekäettä, voisin kävellä suoraan vastaan silmiin tapittaen, vaihtaa kadun toiselle puolen ja olla ees katsomatta tai hymyillä ja pysähtyä jutteleen. niin kiinni siitä miten sitä ollaan erottu ja millä mielin ja onko siinä koko hommassa ollu ylipäätään miten mukana.

    • vänksy

      a) flirttailetko sinä exillesi? ~ En b) miten suhtaudut muuten, jutteletko vai vaihdatko kadun puolta, jos tulee kadulla vastaan? ~ Kaikkien kanssa nyt vähintään moikataan, jutellakin voidaan, tosin en oo moniin vuosiin nähnyt kuin kahta miestä, joiden kans oon ollut. Heidän kanssa vaan ollut oma-aloitteisesti yhteydessä. Muihin nyt ei oo ollut kiinnostusta, eikä syytäkään olla yhteydessä. Eipä niitä suhteitakaan nyt kaikkia voi edes suhteiksi kutsua. Enpä tiedä silti, mikä niille oikeampi nimitys olisi.

    • a) flirttailetko sinä exillesi? - Tämä on vähän erikoinen kysymys mulle, koska en ole huomannut, että exää olis tullut koskaan vastaan missään livenä... netissä on seurannut minua ja olen tuolloin yleensä flirttaillut. b) miten suhtaudut muuten, jutteletko vai vaihdatko kadun puolta, jos tulee kadulla vastaan? - Luulen, että jos tulis livenä vastaan, niin riippuis tilanteesta, että haluanko hänen kanssaan jutella.

    • a) flirttailetko sinä exillesi? Jos sattuisin tapaamaan, niin en flirttailisi. Ei ole mitään kaipuuta menneeseen. b) miten suhtaudut muuten, jutteletko vai vaihdatko kadun puolta, jos tulee kadulla vastaan? Voisin jutella, jos pysähtyvät juttelemaan. Kysyisin kuulumisia. Yksi saattaisi vaihtaa kadun toiselle puolelle. Hänen kanssaan en siis varmaankaan juttelisi. Hänenkin kohdallaan voisin ottaa jonkun yhteisen tutun kautta (jos sattumalta kohtaisin) selvää, mikä on hänen elämäntilanteensa ja vointinsa jne. on. Kyllä mua kiinnostaa jossain määrin, mitä kuuluu ihmisille, jotka ovat (jopa vuosia) kuuluneet tiiviisti mun elämään. Kenestäkään en kuitenkaan alkaisi varta vasten selvittää juttuja.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      71
      1956
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      100
      1849
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      142
      1753
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1421
    5. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      35
      1369
    6. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      317
      1255
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      60
      1219
    8. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      130
      1102
    9. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      276
      1056
    10. Kuulin juttua että Jeesus on kopioitu krishnasta

      Pitääkö paikkansa että kertomukset ovat samat kummankin uskonnon kirjoissa
      Hindulaisuus
      446
      953
    Aihe