a) Oletko nainen vai mies? b) Jos olet nainen, niin osallistutko mieluummin naisten aloittamiin keskusteluihin kuin miesten? c) Jos olet mies, niin osallistutko mieluummin miesten aloittamiin keskusteluihin kuin naisten? NIIN!?
Palsta-gallup
15
486
Vastaukset
- MMies
a) OLEN MIES! b) TÄHÄN EN VASTAA MITÄÄN, KOSKA OLEN MIES! c) OSALLISTUN MIELUUMMIN MIESTEN ALOITTAMIIN KESKUSTELUIHIN!
a) Oletko nainen vai mies? - Nainen b) Jos olet nainen, niin osallistutko mieluummin naisten aloittamiin keskusteluihin kuin miesten? - Osallistun keskusteluihin, jotka katson mielenkiintoisiksi, ei sillä väliä kuka ne on aloittanut NIIN?? ..ja missä viipyvät sinun omat vastauksesi?? ;D
- MMies
että osallistut mieluummin miesten aloittamiin keskusteluihin. NIIN!?
MMies kirjoitti:
että osallistut mieluummin miesten aloittamiin keskusteluihin. NIIN!?
Ei pidä paikkaansa, olet aivan väärässä, osallistun keskusteluihin, jotka ovat mielestäni mielenkiintoisia. Milloin ajattelit rekata nikkisi?? NIIN????
- MMies
tosi..typy kirjoitti:
Ei pidä paikkaansa, olet aivan väärässä, osallistun keskusteluihin, jotka ovat mielestäni mielenkiintoisia. Milloin ajattelit rekata nikkisi?? NIIN????
MMiehiä, joten olisi väärin omia tämä nikki. Et sitten millään voi myöntää, että miesten aloittamat keskustelut olisivat mielenkiintoisempia kuin naisten? Ps: Mitä pidät Jari Sillanpäästä?
MMies kirjoitti:
MMiehiä, joten olisi väärin omia tämä nikki. Et sitten millään voi myöntää, että miesten aloittamat keskustelut olisivat mielenkiintoisempia kuin naisten? Ps: Mitä pidät Jari Sillanpäästä?
evvk!! miksi se sinua kiinnostaa....?? Minua ei ollenkaan. Miksi sinun on vaikeata hyväksyä, että kaikki mielenkiintoiset aloitukset ovat minulle ok!?? Mies tai Nainen, ei sen väliä, asiasisältö on tärkein ja vaikuttavin. Keskustelen asiasta henkilöiden kanssa, joilla on mielenkiintoisia mielipiteitä. Piste.
- <ouroboros>
a) olen mies c) ei väliä.
- random_N
Olen nainen ja luen yleensä uusimmat avaukset avaajan nimimerkistä riippumatta. On tosin aiheita, jotka skippaan jos jo listasta näkee että kyseessä on jokin palstalaisia listaava galluppi tms. Monesta nikistä en edes tiedä sukupuolta. Minusta on parasta jos on limittäin naisten ja miesten kommentteja.
- vänksy
a) Oletko nainen vai mies? ~ f b) Jos olet nainen, niin osallistutko mieluummin naisten aloittamiin keskusteluihin kuin miesten? ~ Ei väliä, varmaan miesten enemmän mut suurinpiirtein kai tasan.
nainen, eikä noista puskista ota selkoa onko ne mitä sukupuolta mutta sanosinko että aika tasaista noin muuten, sekä miesten että naisten.
ei ole mitään väliä, osallistun juttujen perusteella enkä sukupuolen.
- MichikoXX
a) Oletko nainen vai mies? -Nainen. b) Jos olet nainen, niin osallistutko mieluummin naisten aloittamiin keskusteluihin kuin miesten? c) Jos olet mies, niin osallistutko mieluummin miesten aloittamiin keskusteluihin kuin naisten? -Vastaus molempiin: en usko, että vastauksissani on sukupuolieroa, ja usein ketjun aloittajan sukupuolesta ei ole mitään tietoa. Vastaamiseen vaikuttaa joskus se, kuka on aloittaja (jos tietää kyseisen kirjoittajan maneerit eikä pidä niistä). Useammin vaikuttaa aloituksen sisältö, ja jos jo otsikko on rivo tai jotain tiettyä kirjoittajaa herjaava, jätän koko ketjun väliin.
- MichikoXX
Ei tietenkään pitänyt sanoa c-kohdasta mitään...taitaa olla maanantaiväsymystä.
- Vastaajatar
a) Nainen b) Jos rekattu, niin riippu aika paljon nickistä. Joidenkin nickien aloitukset ovat mielestäni aina yhtä ihmistä alentavia...
a) olen nainen b) saattaa olla, että tiettyjen vakinikkien kyllä. Eli siis saattaa olla, että on useampi nais- kuin miespuolinen vakinikki joihin vastaan useimmin. Mä luulen että kaikkein eniten vastaan puskien tekemiin ja niistähän ei koskaan tiedä kumpaa ovat, oikeasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1702034
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo371445Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321144Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56882- 55836
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol250794Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20782Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S16722Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58703Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis195617