Tabu

Zakuskat

Kokemistani tabuista suurin on ollut naisen rakkaus itseensä. Tämä ilmiö tai luojan lahja on täystyrmäyksessä kaikken liikkuvan ja liikkumattoman ilmiön kanssa.

Ilmiönä siis mielenkiintoinen ja haastava. Eli miten tämä miehen logiikkaan liittyy?

9

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MMies

      HYVÄ, ETTÄ KYSEENALAISTIT VIESTISI ITSE, ETKÄ ANTANUT TOISTEN TEHDÄ SITÄ!

      HAHA! :D

    • tuo luojan lahja uhmaa jopa painovoiman lakeja. Ei käsittääkseni liity miehen logiikkaan, enemmänkin tuonne tiede tai terveys palstalle.

    • P-N-G ... ei kirj.

      Mä rakastan itseäni ja uskallan sanoa sen myös ääneen. Ja, kun pidän itsestäni huolta sekä henkisesti, että fyysisesti, kykenen välittämään myös ympärilläni olevista ihmisistä.

      Jos nainen rakastaa itseään, kuvitellaan sitä helposti itserakkaudeksi, olematta kuitenkaan sitä. Ja niin ... olen mä sillain terveesti femakkokin :). Ja sehän on taas kauhistus täällä miehen logiikka -palstalla.

      • salapoliiti.

        Et ikinä onnistu huijaamaan älykkäitä ihmisiä.


      • P-N-G ... ei kirj.
        salapoliiti. kirjoitti:

        Et ikinä onnistu huijaamaan älykkäitä ihmisiä.

        perseessä, sorry :).


      • Zakuskat
        salapoliiti. kirjoitti:

        Et ikinä onnistu huijaamaan älykkäitä ihmisiä.

        Haluaisin täysin tapojeni vastaisesti kuvailla sinulle erään sekä sielullisen että fyysisen tuntemuksen, orgasmini.

        "Kiskaisen keuhkoni täyteen ilmaa kuin olisin saavuttanut kauhomani pinnan kasvoilleni. Vaikka silmäni olisivat auki, apposen levällään, niin näkisin mitä kirkkaimmissa väreissä hehkvia ja loistavia sinisen, oranssin, keltaisen ja vihreän taittoja, kunnes ne tulvisivat sisään kuin vuolas putous törmää kohisten mielen kiviin joen pohjalla. Sieluni irtoaa ruumiistaan, hehkuu ja muuttuu olemattomaksi, kivuttomaksi ja täydelliseksi kimpuksi häikäisevää valkoista valoa.

        Tämä saattaa kestää minuutin, ehkä kaksi, muuttuen sitten tasaisesti laskevaksi sarjaksi sykäyksiä, joissa kehoni saa jälleen uuden muodon, kuin syntyen uudelleen ja uudelleen rakentaen tilaa vuoteelle, sijalle jossa se löytää todellisuudesta kirkkaimman itsensä ja tarkoituksensa, muotonsa.

        Taisin saada kun luin väitteesi. Kiitos.


    • Mikä ettei itserakkaus miehen logiikkaan kuuluisi. Ja naisten itserakkaus on meille miehille paljon suurempi ongelma kuin omamme, joten sikäli aloituksesi sopii palstalle kuin nenä päähän.

      • sitten...

        rakastaa itseään?


    • suurin on ollut aina todellisuus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      242
      2111
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      188
      1627
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1282
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      992
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      816
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      790
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      771
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      750
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      24
      735
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      637
    Aihe